30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Dopravní nehoda - viník bez ŘO  (Přečteno 5861 krát)

alig

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
[WIN] Dopravní nehoda - viník bez ŘO
« kdy: 05 Února 2018, 20:39:10 »

Zdravím,
koncem minulého týdne se mi stala dopravní nehoda. Ženská mi nedala přednost v jízdě, škoda asi za 25k. Při sepisování záznamu o dopravní nehodě se přiznala, že nevlastní ŘO. Chtěl jsem zavolat pomahače, aby to přijeli sepsat, ale nechal jsem se ukecat ženskou s malým děckem na sedadle (vím, jsem důvěřivý blb), ať PČR nevolám, že se vyřídíme hotově začátkem tohoto týdne. Holka se však začíná trochu cukat a zajímalo by mě, zda někdo z místních nemá tip, co teď dělat. Sepsaný a z její strany podepsaný formulář o nehodě s přiznáním viny mám, vše nafoceno, včetně občanky. Auto je psané na jistou autopůjčovnu.
Díky.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Dopravní nehoda - viník bez ŘO
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2018, 20:49:30 »

To, že jste nevolal pomahače, není nic špatného a jsem rád, že jste se tak zachoval. V první řadě bych se zkusil domluvit, možná najít někoho, kdo má řidičák a udělat z něj řidiče, může to přece zaplatit pojišťovna. Ale iniciativa by měla být spíš na druhé straně.
IP zaznamenána

alig

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Dopravní nehoda - viník bez ŘO
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2018, 20:53:33 »

Jasně, samozřejmě jsem ji nastínil i tuto možnost. Spíše mě zajímá co dělat, kdyby se vyhýbala nějakému řešení a jak je to následně s plněním od pojišťovny.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Dopravní nehoda - viník bez ŘO
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2018, 21:31:24 »

Podle mého názoru Vám jde o čas – pokud byste za měsíc zjistil, že se jakémukoliv vyřešení vyhýbá, tak už s tím budete mít mnohem víc starostí, natož, abyste to dostal přes pojišťovnu. Je malá šance, že v takovém případě byste to vyřešil bez toho, aby se to toho vložili PaChové, když ne Vy, tak je bude možná kontaktovat pojišťovna, pokud by na nesrovnalost přišla (což by teoreticky nemusela, pojištěný je vůz, ne řidič).

Ohledně řidičky: Už pouhý fakt, že nemá ŘO a sedí za volantem ve mě vzbuzuje nedůvěru v její zodpovědnost za vlastní skutky, snad jednala-li by v nouzi, ale to z Vašeho popisu nevyplývá. Takže pokud se začíná cukat, není na co čekat – muže to být teoreticky z její strany i taktika, aby pak vaše oznámení škody vypadalo jako účelové, pokud by vše popřela. Také není zřejmé, zda vůz, kterým jela, byl vůbec pojištěný.

Zkusil bych co nejdříve využít jakékoliv cesty, abych dostal její podpis na papír pod uznání dluhu v předpokládané výši škody jako zálohu pro případ, že by se pak k ničemu neměla. To ale nechci radit, jen říkám, jak bych postupoval já.

Ohledně nalezení domnělého řidiče – bílého koně, na kterého by se vina hodila… inu prosím, ale já bych do toho teda dneska nešel. Jestli si to chce udělat ona, tak budiž, ale na Vašem místě bych nic takového nepodnikal, nanejvýš bych pak při zjišťování řekl, že nevím, kdo vlastně řídil, že z vozu vystoupili dvě osoby.

Co se týká pojišťovny, současný postup by měl být, že škodu nahlásíte tak, jak se stala (pokud se s dánou nedomluvíte jinak) a budete doufat, že pojišťovna se v tom nebude rýpat a škodu připíše na vrub jejího vozu.

Pokud plácám kraviny, budu rád, když mi to někdo omlátí o hlavu.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Dopravní nehoda - viník bez ŘO
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2018, 21:56:48 »

Jestli mohu radit, nezamotaval bych se do toho. Dal bych te pani par dni na poslani penez na uhradu skody a pokud to neudela, oznamit normalne pojistovne.
Cim delsi cas od nehody, tim vice bude problemu.

Co se tyce ridicaku, neni podle me treba:

f) prokázat si na požádání navzájem svou totožnost a sdělit údaje o vozidle, které mělo účast na dopravní nehodě,
- coz lze udelat i obcanskym prukazem

g.)  v případech, kdy nevznikne povinnost oznámit nehodu policii, sepsat společný záznam o dopravní nehodě, který podepíší a *neprodleně* předají pojistiteli; tento záznam musí obsahovat identifikaci místa a času dopravní nehody, jejích účastníků a vozidel, její příčiny, průběhu a následků
- na standardnim `Zaznamu o dopravni nehode` je kolonka pro cislo RP, ale zakon to neuvadi
« Poslední změna: 05 Února 2018, 21:59:33 od Neridic »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Dopravní nehoda - viník bez ŘO
« Odpověď #5 kdy: 05 Února 2018, 22:01:07 »

Vyzval bych jí z zaplacení, pokud tak neučiní tak se obrátit na pojišťovnu a na fízly. Šanci řešit to v klidu dostala...

Vymýšlet že řídil někdo jiný zavání pojistným podvodem, kašlete na to, to není ve vašem zájmu.

Ženská uznala vinnu, tak jste to sepsali ale to že není držitelem ŘO jste nevěděl protože vám tvrdila že pouze zapomněla doma ŘP.
« Poslední změna: 05 Února 2018, 22:04:22 od t4455 »
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Dopravní nehoda - viník bez ŘO
« Odpověď #6 kdy: 06 Února 2018, 19:51:22 »

Škoda nebola vysoká, policajti neboli treba.
Ženská tvrdila že si vodičák zabudla, jej údaje máš, auto bolo z autopožičovne predsa by jej ho nedali bez vodičáku.

Keď nezaplatí normálne by som to nahlásil a myslím že pre teba by nemal byť problém a bude ho mať jedine ona, aj keď v banánistane je možné všetko.
IP zaznamenána

alig

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Dopravní nehoda - viník bez ŘO
« Odpověď #7 kdy: 12 Února 2018, 17:35:29 »

Děkuju všem za rady, nakonec vyřešeno v hotovosti.  8)
IP zaznamenána