30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] T křižovatka - nesmyslná (?) výzva  (Přečteno 3871 krát)

jojo6969

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] T křižovatka - nesmyslná (?) výzva
« kdy: 05 Února 2018, 15:58:04 »

Zdravim, předně díky za skvělý web!

Můj případ: přišla mi výzva k uhrazení za 'zastavení ve vzdálenosti kratší než 5 m od hranice křižovatky'. Já nemám problém platit pokuty za své přestupky, každopádně v tomto případě platit odmítám, protože:

- na místě, kde jsem parkoval (červený obdelník na obrázku) se parkuje bez problémů desítky let.
- jednou se stalo, že mi při čištění ulice dal aktivní strážník za stěrač lísteček, že se tam parkovat nesmí. Když jsem to šel řešit na MP mého pražského obvodu, tak mi řekli, že se strážník zbláznil a ať to neřešim.
- tato "křižovatka" vede do slepé ulice, kde jsou dva baráčky, takže tamtudy za den projede asi pět a půl auta.. Nemluvě o tom, že samotná "křižovatka" je široká nějakých 25 metrů.

Z hlediska rozumu je tedy takové parkování naprosto v pohodě, ale co z hlediska zákona? Opravdu jsem se dopustil přestupku? Mimochodem, do zeleného rámečku jsem dal fotku z jiného úhlu, kde je vidět, že "křižovatku" dělí mini obrubník (nevím, zda to na věci něco mění).

Mohu vás tedy poprosit o radu, jak dál postupovat? Každopádně nechci, aby musel chodit po úřadech provozovatel vozidla (což nejsem já), protože na to nemá čas. To to radši zaplatíme. Pokud by se to řešilo přes poštu, tak to by ještě šlo. Jinak ale odmítám platit pokutu za tento nesmysl, byť se jedná o pár stovek.

Takže si nejsem úplně jistej, zda je ignorování výzvy to nejlepší řešení? Aby pak provozovatel nemusel někam chodit a přít se, že pokuta je nesmyslná. A aby se nakonec nedej bože neukázalo, že se tam parkovat fakt nesmí a my tak neplatili ještě víc.. Zkoušel jsem se (asi naivně) nějak domluvit s oprávněnou úřední osobou (referent z BC Vyšehrad), že bych si domluvil schůzku (minimálně bych oznámil, že jsem řídil já a ne provozovatel auta), jenže borec vůbec nebere telefon. Takže moc nevím, jak dál :(

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:T křižovatka - nesmyslná (?) výzva
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2018, 16:38:27 »

Jde argumentovat že to není křižovatka ale místo ležící mimo pozemní komunikaci.. na malé fotce to vypadá tam je něco jako bílá čára tak to by tomu nahrávalo..

Jestli do toho nechcete provozovatele zatahovat a zároveň je dobrá šance na vítězství tak se můžete nechat napráskat jako řidič a pak to řešit v režimu přestupku..
ale v případě prohry to bude stát víc než zaplatit odpustek.
IP zaznamenána

jojo6969

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:T křižovatka - nesmyslná (?) výzva
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2018, 17:01:32 »

Čára tam není, je to jen malinkatej obrubník. Mimochodem, v té ulici se ani neprovádí úklid komunikací. Proto tam vždycky během úklidu ostatních silnic stojí x krát víc aut. A bez problému..
IP zaznamenána

jojo6969

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:T křižovatka - nesmyslná (?) výzva
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2018, 17:44:23 »

Tak podle katastru se jedná o 'ostatní plochu' se způsobem využití 'ostatní komunikace'. Což dle KN znamená:

"Pozemek, na kterém je místní nebo účelová komunikace (včetně zpevněné lesní komunikace) a její součásti (§ 6 a 7 zákona č. 13/1997 Sb.)."

Takže mam smůlu? :(
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:T křižovatka - nesmyslná (?) výzva
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2018, 19:27:24 »

Takže mam smůlu?

Záleží na Vás. Přestože místo je pozemní komunikace, má věc IMHO nejméně dvě řešení: 1. zastavení vozidla nebo 2. materiální rozměr pyrátího pakování. Použitelného materiálu je tady habaděj, stačí hledat. Helmut je overkill.
IP zaznamenána