30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Opicajti na chodníku  (Přečteno 12746 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Opicajti na chodníku
« kdy: 10 Června 2014, 00:55:13 »

Dneska byla prča…jdu takhle z Fénixu z počty a městští opicajti zastaví rovnou na chodníku u vstupu (že by jeli nakoupit do Billy?). Tak přelezu zpátky a vyfotím si je, že…trvalo to minimálně třicet sekund co jsem je zahlíd a přešel tam a vyfotil. Sotva to cvaknu, tak pouští diskotéku, tak pronesu že pozdě a jdu o kousek níž a přelezu zas ulici co projedou auta…to už se dere jeden ven a huláká za mnou cosi.

Tak se ptám, co ke mě dojde, jestli je to podání vysvětlení? Tak už mě chce rovnou lustrovat…ptám se ještě jednou, že jak na mě hulákal přes ulici, jestli to bylo podání vysvětlení nebo co jako. To huhlal něco o tom, že odmítnout podat vysvětlení můžu až v řízení či co (eh?), už přesně nevím a chtěl mě lustrovat a že má podezření na spáchání přestupku přecházení blíž než 50 metrů od přechodu…docela se mu třásly ruce, očividně mu bylo hned jasný, že nejsem úplnej vohnout a bude to mt těžký…zvlášť, když mezitím jsem zapnul aspoň diktafoun. Tak mi to zopakoval, oddiktoval jsem si číslo. Zopakoval to o přecházení pod 50 metrů (jak to zjistil radarovýma očima jsem se neptal), ale povídám, že s ohledem na bagatelnost se jistě spokojí s ústním prohlášením. Tak jsem mu to nadiktoval a sdělil, že určitě mají nějaký filmový nebo fotografický důkaz, jak jsem přecházel mimo, žejo. Samozřejmě to viděl kolega (co seděl celou dobu v autě pod takovým úhlem, že neměl čanci to vidět ani ve zpětném zrcátku).

Tak že si mě zlustruje elektronicky, obešli jsme to po přechodech k jejich fóbii, tak začal vyplňovat nějaký lejstro (vypadalo to z dálky jak předvolání k podání vysvětlení co dávaj za stěrače u špatnýho parkování  :D). Mezitím se pozornosti domohl chlapík, co prej volal na dispečink že se tam v parku (a ukazoval na druhou stranu směrem k n. Org. sp. n.) válí ožralá bezďačka v bordelu na lavečce. Tak po chvilce dalšího vyplňování co chtěl další údaje když občanku prej nemám (na to přišel jak? měl jsem samozřejmě občanku, řidičák, zbroják a průkaz zbraně), jestli prej neudávám nějakýho kamaráda (dafuk?) vítězoslavně papír roztrhal že to řeší domluvou že má tuhletu důležitější věc a hodil to do smetí a že ať nelezu mimo přechod. Tak řikám že nemaj parkovat na chodníku, když za to jiný buzerujou, tak mi tam skákal do řeči jak hrozně řešili výjezd, nějakou zmlácenou pani nebo co (eh, jo, to sem viděl). Tak jsem teda šel to obejít po přechodech a ještě mě pouštěli na přechodu v protisměru, takže se mezitím otočili přes tramvaj do protisměru a jeli úplně na druhou stranu. Žádná zmlácená pani, žádná ožralá bezďačka - je k ní dispečink nezavolal, tak rychle zdrhali pryč, ať se s ní nemusej tahat.

Takže shrnuto:
- jeli si nejspíš nakoupit
- vyfotil jsem je, tak mě chtěli trochu pobuzerovat
- moc to nešlo
- naskytla se vopravdová práce, smrdutá ožralá bezďačka, tak toho rychle využili aby se mě zbavili (ani jsem je nestih pozvat do správního)
- odjeli do prdele, protože smrdutá bezďačka je asi nelákala

Pro zájemce mám foto a můžu udělat přepis. A rada na závěr - fotit vždy napřed zdálky, aby bylo po dalších 30 sekundách když je fotíte zblízka jasné, že jeli řešit hovno, stáli tam jak kundy celou dobu a pak si to vycucali aby se vyhnuli průseru. Společně s buzerací je to pak moc krásný obvinění pro zneužití pravomoci, šikanu, podjatost a tak, které nesetřesou úplně jednoduše…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

blacklight

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Opicajti na chodníku
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2014, 22:42:39 »

Stala se mi podobná příhoda... je to už cca rok možná dva...

Jdu kolem parku a vidím že přímo v křižovatce stojí městapo... Krásně za značkou tak, že blokují jeden výjezd.
Kdybych 3 týdny předtím nedostal pokutu 100kč, že stojím v křižovatce, která byla navíc úplně špatně značená, tak bych to neřešil. Navíc jsem oproti nim nikomu nevadil a nezavazel.
Konkrétně v mém rodném městě nahání městapo alespoň nějaké body i odchytem opilých dětí a feťáků a na tom zmíněném místě stáli pravděpodobně proto, že šli do parku odchytávat feťáky, které nemám rád už vůbec.

Nicméně pravidla platí pro všechny, auto bylo opuštěné, majáky vypnuté, tak jsem si ho začal fotit. Po chvíli přišli policajti, něco pořvávali a pak to gumovačkou otočili a zapnuli diskotéku.
Vyskočil ředitel městských strážníků evidentně zaskočený tím, co jsem si dovolil... První říkal něco, že si je nemůžu fotit, tak jsem mu říkal že si fotím veřejné prostranství. Pak přišla pecka - autorský zákon... tak jsem říkal něco v tom smyslu, že autorský zákon je na mé straně. Pak přišel zákon o ochraně osobních údajů, tak říkám že si to fotím pro vlastní potřebu. (tehdy jsem věděl podstatně méně, dnes by mé argumenty byly lepší). Dál chtěl občanku, tak jsem se ptal na důvod, což zdůvodnil že na to má právo, protiargument jsem neměl, tak jsem mu ji dal.
Pak povolil a říkal, že si je takto lidi fotí na facebook a dělají si z nich prdel. Nakonec vychladl a celkem rozumně se s ním dalo bavit. Dokonce říkal, že se podívá na ten můj přestupek, ale to bylo asi jen tak :-) ...

Nevím jaké možnosti má MP, ani jsem to nezjišťoval a nechtělo se mi to ani nikde rozmazávat. Dokonce by se to dalo omluvit i tím že tam skutečně potřebovali naběhnout na feťáky, kteří vysedávají v parku... ale dokud budou oni otravovat mě za blbosti, tak já je budu fotit.

Fotky v příloze - snad se to tu zobrazí.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Opicajti na chodníku
« Odpověď #2 kdy: 11 Června 2014, 22:57:08 »

Jestli konaj úkon, tak maj mít rozsvícenou diskotéku. Nebo napřed nebuzerovat ostatní a pak nebudou buzerováni sami. Jak se do lesa volá…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky