30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] PČR Výzva  (Přečteno 25936 krát)

marianb

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:PČR Výzva
« Odpověď #15 kdy: 18 Června 2014, 14:26:43 »

"Obdržel" jsem telefonát z DI, že věc předávají na Magistrát, na co se mám připravit? Jinak paní byla velmi slušná a sdělila i o jaký přestupek se jedná - zastavení v zastávce MHD (osoba blízká šla s dětmi pro zmrzlinu  ::) ). V první chvíli jsem si říkal. že tu mou blízkou osobu tam asi pošlu... a bude klid. :(
IP zaznamenána

badliner

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:PČR Výzva
« Odpověď #16 kdy: 18 Června 2014, 21:29:43 »

není lepší náhlá nevolnost řidiče, nebo porucha, zabraňující další jízdě...? a srovnat si toho piráta, co máš doma :-)
IP zaznamenána

Sinuhet

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:PČR Výzva
« Odpověď #17 kdy: 19 Června 2014, 21:10:44 »

Dnes mi to připadá poněkud přehnané (různé motory to mají odlišné), ale v autoškole nám neustále tloukli do hlavy následující:

Když se rozsvítí kontrolka oleje, je nutné okamžitě zastavit, kvůli fatálnímu poškození motoru. Možná už je pozdě. Co nejdřív.
Až pak (kvůli posilovači) vypnout co nejdříve motor.


Jenže taková kontrolka se vám rozsvítí kdykoli... a pokud zjistíte, že hladina je pod ryskou, prostě doplníte a jedete dál.

Nebo takzvané "falešné přátelství", když si myslíte, že si příjemně ulevíte, a... To je taky snad důvod k zastavení.
Už vám do auta vletěla vosa? Týjo, snad první v tomhle roce!
Nebo volala vám babička s něčím potenciálně opravdu důležitým, vy nemáte handsfree, tak jste auto odstavil alespoň tak, že nepřekážíte.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:PČR Výzva
« Odpověď #18 kdy: 21 Června 2014, 08:36:43 »

Až přijde papír (pokud se to vůbec stane), dejte vědět. Sdělí se jim řidič (cizinec, mrtvola apod.) a dál ať se s tím poperou  8) Kdyby to úřad nekvalifikoval jako nedovolené zastavení či stání, tak je stačí poslat do prdele pomocí osoby blízké.
IP zaznamenána

kwokenzie

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:PČR Výzva
« Odpověď #19 kdy: 26 Června 2014, 15:16:48 »

Následně mi přišla (převzal jsem) od PČR „Výzva vlastníkovi vozidla k podání vysvětlení“.

Prislo to doporucene? Pokud ne, tak jste to vlastne neprevzal, jelikoz o tom neni nikde zadny zaznam....Je to stejne jako kdyz nekdo hodi obycejny dopis do schranky.

Takhle to zkousi PCR v Brne. Posilaji vyzvy nedoporucene jen do schranky. Za rok mi prisly dve k jednomu pripadu (prvni po cca tydnu, druha po cca 8 mesicich), pokazde ignore, po roce prekluze.
IP zaznamenána