30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání na ZTP  (Přečteno 4367 krát)

yolo

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Stání na ZTP
« kdy: 27 Ledna 2018, 14:06:50 »

Manželka vezla ZTP maminku (tchýni) a zastavila s ní (oprávněně) na ZTP - maminka vrazila za okno průkazku a šly spolu vyřídit co bylo třeba. Po návratu měla za oknem výzvu na MP kvůli stání. Zašla tam a zjistila, že ná průser kvůli tomu, že ta průkazka ZTP nebyla originál, ale kopie (maminka ji má i ofocenou a dává jednu dopředu a jednu dozadu - ta origo byla vzadu, ale MP si vyfotila pouze zepředu to kopii). Teď ji šupli do správního řízení. Setkal se s podobným případem někdo? Jak je to možno teď řešit?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Stání na ZTP
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2018, 14:50:16 »

1) Velmi by mně zajímalo, jak chtějí pomocí fotografie dokázat, že nešlo o orriginál.
2) Bohužel to že píšete že tam mominka došla a nejspíše se s nimi bavila mi napovídá, že asi bude nakonec problém v tom, že se jim k tomu sama přiznala.
Protože se asi přesně nedozvíme co se stalo při návštěvě maminky na ouřadě, bude nejlépe zajistit spis. Ať Vás maminka písemně zmocní nejprve k nahlédnutí do spisu (nemusí to být ověřený podpis), Vy si nastudujte "Nahlížení do spisu" (FSM,roadfens, zdejší fórum) a dejte sem anonymizovaný spis a případně požádejte o přesun do neveřejné části. Pak Vám zde někdo může poradit.

IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Stání na ZTP
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2018, 17:25:56 »

ZTP se vydává na auto, tak by mohl SO hodit ručník do ringu už v prvním kole.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Stání na ZTP
« Odpověď #3 kdy: 27 Ledna 2018, 17:35:06 »

paty - Parkovací průkaz ZTP se vydává na osobu a je přenosný

yolo - V první řadě zkartujte tu kopii průkazu a používejte pouze originál kterej dávejte za přední sklo. Ta kopie vypadá jak? Je zatavena ve folii? Je barevná?
« Poslední změna: 27 Ledna 2018, 18:00:46 od t4455 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání na ZTP
« Odpověď #4 kdy: 27 Ledna 2018, 18:11:14 »

Doznání nesmí být jediným důkazem v řízení. Maminka je invalidní a občas se jí všechno plete.
Společenská nebezpečnost je nulová, protože průkaz byl prokazatelně vydán a ani případné vystavení kopie nemění nic na tom, že řidič invalidu skutečně vezl.
IP zaznamenána

yolo

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Stání na ZTP
« Odpověď #5 kdy: 27 Ledna 2018, 18:28:03 »

paty - Parkovací průkaz ZTP se vydává na osobu a je přenosný

yolo - V první řadě zkartujte tu kopii průkazu a používejte pouze originál kterej dávejte za přední sklo. Ta kopie vypadá jak? Je zatavena ve folii? Je barevná?

Jasně - zkartovat už jsem ji nechal. Byla to barevná kopie zatavená ve fólii..
IP zaznamenána

yolo

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Stání na ZTP
« Odpověď #6 kdy: 27 Ledna 2018, 18:34:02 »

1) Velmi by mně zajímalo, jak chtějí pomocí fotografie dokázat, že nešlo o orriginál.
2) Bohužel to že píšete že tam mominka došla a nejspíše se s nimi bavila mi napovídá, že asi bude nakonec problém v tom, že se jim k tomu sama přiznala.
Protože se asi přesně nedozvíme co se stalo při návštěvě maminky na ouřadě, bude nejlépe zajistit spis. Ať Vás maminka písemně zmocní nejprve k nahlédnutí do spisu (nemusí to být ověřený podpis), Vy si nastudujte "Nahlížení do spisu" (FSM,roadfens, zdejší fórum) a dejte sem anonymizovaný spis a případně požádejte o přesun do neveřejné části. Pak Vám zde někdo může poradit.

Auto řídila manželka, která ji vezla, ale je to zřejmě tak jak píšete - nebyla si vědoma toh, že by něco spáchala tak jim tam vše po pravdě vysvětlila...a už je v tom až po uši.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Stání na ZTP
« Odpověď #7 kdy: 27 Ledna 2018, 23:33:56 »

Auto řídila manželka, která ji vezla, ale je to zřejmě tak jak píšete - nebyla si vědoma toh, že by něco spáchala tak jim tam vše po pravdě vysvětlila...a už je v tom až po uši.

Pardon - to jsem popletl, nicméně platí to co jsem již řekl. Zajistěte spis - nejlépe ať tam manželka nechodí a zmocní Vás nebo někoho jiného. Pak uvidíme co dál. Třeba to nebude tak horké.
Jistě se shodneme na tom, že manželka nespáchala nic za co by měla být trestána a že po tom co vysvětlila situaci by slušný a rozumný orgán, který bdí především nad duchem a principem zákona věc prostě odložil. Pokud ovšem ty svině chtějí z tohoto "pochybení" udělat "případ" a poslali to do správního, nelze nic jiného než se zachovat podle přísloví na hrubý pytel - hrubá záplata a proto jim budeme s klidným svědomím lhát, respektive je každičké jejich tvrzení budeme nechávat dokázat, a budem zdržovat a tak všechno další.
Nevím v jaké je to fázi, jestli už manželka dostala nějaké předvolání na úřad nebo pouze reagovala na lístek od MP (Pro příště jí poraďte a na tyhle věci nereaguje).

Takže pokud ještě nic od ouřadu nepřišlo, vyčkejte co (a jestli vůbec něco*)) přijde a pokud možno to nepřebírejte hned od pošťačky, ale dojděte si pro to až ten desátý den na poštu. Pak to sem dejte a případně zajistěte ten spis.

*) Je možné, že to MP vzdá, protože (pokud jim manželka nepodepsala nějaké přiznání) podle mně nemají v ruce nic jiného než že mozkovým myšlením přišli na to ,že karta ZTP je "padělaná" což ovšem fotografií přes sklo nedokážou a jejich tvrzení nebude stačit a jestli to dobře chápu, tak chtěli od manželky pokutičku a když ji z ní nevydolovali vyhrožovali že to dají do správního. Možná to vzdá i samotný SO.
IP zaznamenána

yolo

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Stání na ZTP
« Odpověď #8 kdy: 28 Ledna 2018, 09:36:02 »

Auto řídila manželka, která ji vezla, ale je to zřejmě tak jak píšete - nebyla si vědoma toh, že by něco spáchala tak jim tam vše po pravdě vysvětlila...a už je v tom až po uši.

Pardon - to jsem popletl, nicméně platí to co jsem již řekl. Zajistěte spis - nejlépe ať tam manželka nechodí a zmocní Vás nebo někoho jiného. Pak uvidíme co dál. Třeba to nebude tak horké.
Jistě se shodneme na tom, že manželka nespáchala nic za co by měla být trestána a že po tom co vysvětlila situaci by slušný a rozumný orgán, který bdí především nad duchem a principem zákona věc prostě odložil. Pokud ovšem ty svině chtějí z tohoto "pochybení" udělat "případ" a poslali to do správního, nelze nic jiného než se zachovat podle přísloví na hrubý pytel - hrubá záplata a proto jim budeme s klidným svědomím lhát, respektive je každičké jejich tvrzení budeme nechávat dokázat, a budem zdržovat a tak všechno další.
Nevím v jaké je to fázi, jestli už manželka dostala nějaké předvolání na úřad nebo pouze reagovala na lístek od MP (Pro příště jí poraďte a na tyhle věci nereaguje).

Takže pokud ještě nic od ouřadu nepřišlo, vyčkejte co (a jestli vůbec něco*)) přijde a pokud možno to nepřebírejte hned od pošťačky, ale dojděte si pro to až ten desátý den na poštu. Pak to sem dejte a případně zajistěte ten spis.

*) Je možné, že to MP vzdá, protože (pokud jim manželka nepodepsala nějaké přiznání) podle mně nemají v ruce nic jiného než že mozkovým myšlením přišli na to ,že karta ZTP je "padělaná" což ovšem fotografií přes sklo nedokážou a jejich tvrzení nebude stačit a jestli to dobře chápu, tak chtěli od manželky pokutičku a když ji z ní nevydolovali vyhrožovali že to dají do správního. Možná to vzdá i samotný SO.

Děkuji - jakmile něco dorazí, dám to sem. Jako neznalého problematiky mne však na tom překvapilo to, že tchýni (je ZTP od svých 18ti let) při posledním vyzvedávání průkazky přimo úřednice, která jí ji předávala doporučila, ať si ji zkopíruje a za okno v autě originál nedává, protože se kradou a když se dívám, tak okopírovanou má za oknem každý druhý.
IP zaznamenána