30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Bloková pokuta - cizinec  (Přečteno 4295 krát)

depetr

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Bloková pokuta - cizinec
« kdy: 05 Června 2014, 17:31:37 »

Dobrý den,

Situace:
Já s přítelkyní jsme jeli z práce, na světelné křižovatce při odbočování vlevo jsme si nevšimli, že je zákaz odbočení. Po projetí křižovatkou nás zastavila PČR.
Vozidlo řídila přítelkyně (Francouzska), která mluví pouze anglicky. Já jsem předstíral cizince (s přítelkyní běžně mluvíme anglicky). Policista (bez poučení o možnosti odmítnutí podání vysvětlení) položil přítelkyni klasickou otázku, zda ví, čeho se dopustila. Odpověděla, že neví. Policista lámanou angličtinou vysvětlil, že odbočila v místech, kde je to zakázáno. V zápětí nezapomněl informovat, že pokuta za tento přestupek je až 2000 Kč, nicméně jí to dá za "pětikilo". Mě v tu chvíli v hlavě šrotovalo, zda se s policistou vůbec bavit a zda nebude lepší odmítnout vypovídat, nic nepodepisovat a nechat to postoupit do správního řízení. Vzhledem k tomu, že za celou dobu, co mám řidičák, tak mě policie nikdy nezastavila, nemám tudíž žádné zkušenosti a zkrátka byl jsem sračka a neměl jsem na to koule. Teď mě to docela mrzí.
Přítelkyně tedy řekla OK, pokutu zaplatím, podepsala "bloček"  s tím, že na místě platit nebude. Policista vypsal složenku, kterou údajně může zaplatit kdekoliv (i ve Francii). Na zaplacení je 15 dní.
Otázky:
1. Adresát majitele účtu na složence je Celní úřad. Je to běžné?
2. Co se bude dít, pokud přítelkyně nezaplatí? Zašle obsílku na její trvalou adresu ve Francii? Pokud ano, co se bude dít, pokud všechny výzvy k zaplacení bude ignorovat. Trvalé místo pobytu v ČR nemá.

Předem velmi děkuji za všechny rady a doporučení!

Petr

IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Bloková pokuta - cizinec
« Odpověď #1 kdy: 05 Června 2014, 20:34:18 »

pokuty na místě nezaplacené vybírá celní správa to je v pořádku
pokud bude ignorovat tak klasicky nechaji běžet nějakou dobu a pak pohledávku předaji soudu a pak exekutorovi
IP zaznamenána