30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nadýcháno 0,19-0,25-0,25  (Přečteno 27332 krát)

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,19-0,25-0,25
« Odpověď #15 kdy: 01 Března 2018, 16:38:33 »

Dnes jsem zakoupil /zcela výjimečně/  zimní směs do ostřikovačů W 5  a takové alkoholické opojení v kabině jsem naposledy zažil s čistým denaturovaným lihem......
 Admin nechť případně přesune. 
IP zaznamenána

adostrian

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,19-0,25-0,25
« Odpověď #16 kdy: 05 Srpna 2021, 14:44:22 »

Můj ŘP kdysi také býval bokem od ostatních dokladů v "tajné" přihrádce peněženky, ale již nějakou dobu bydlí doma v trezoru a nehodlá se kamkoli stěhovat. ORV přemýšlí, že bude následovat příkladu ŘP.

Jaká je motivace nechávat ŘP v trezoru? Varianta s nalezením po dýchnutí mi připadá smysluplnější. Nebo za "zapomenutý" ŘP nehrozí postih kvůli chybějícímu materiálnímu znaku?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,19-0,25-0,25
« Odpověď #17 kdy: 05 Srpna 2021, 15:24:10 »

Je to poměrně jednoduché. Pokud předložíte ŘP a pak nadýcháte (nebo vám zjistí drugwipem drogy), tak mohou zabavit ŘP na místě (a to oni rádi dělávají) a vy do doby vyřešení nemůžete jezdit. Pokud ho nepředložíte, pak můžete normálně jezdit do doby, než dostanete pravomocný zákaz řízení za řízení pod vlivem od správního orgánu (.. jestli vůbec). Poslanci BTW už delší dobu hovoří o novele, která by toto jednání znemožnila, neb "zabavení" by se evidovalo někam do systému nezávisle na tom, kde fyzická kartička je. + pirátští hrdinové by chtěli povinnost vozit u sebe ŘP úplně zrušit, protože z logiky věci je nesmysl, vzhledem k napojení policejních hlídek na IS.

Co se týče obhajitelnosti, zkušenost nemám, ale materiální aspekt je určitě na místě. Je dobré vyžádat výslech policistů a nepřímo z nich vymáčknout, že tím, že jste nepředložil ŘP vlastně nezvnikla žádná škoda. Správní orgány rády uvádějí, že společenská škodlivost spočívala v tom, že díky nepředložení ŘP jste hlídku zdržel a v tom spočívá to zlo. Pokud však z policisty šikovně dostanete, že to je vlastně úplně jedno, protože by si ten ŘP stejně lustrovali a ověřovali, máte na půl vyhráno. Dále se dá lavírovat na častém chybném zaměňování pojmů "neměl u sebe" a "nepředložil", což jsou 2 rozdílné věci.

No a protože reagujete na Číkuse, tak je na místě říct, že pro něj pravděpodobně bude správní řízení i kvůli řidičáku potěšením.
« Poslední změna: 05 Srpna 2021, 15:26:04 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.