30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručení výzvy jiné osobě - ochrana osobních údajů?  (Přečteno 5628 krát)

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny,

v pátek mi byly skrze Českou poštu doručeny 2 Výzvy v úhradě..., do vlastních rukou, ovšem obsah obou dopisů je adresovaný úplně někomu jinému. Vím tedy, kdo kde kdy čelí podezření ze spáchání přestupku - napadá vás, jak úřad kvůli neoprávněnému předání OÚ poprudit? Napadlo mne kontaktovat skutečného adresáta a doporučit jemu podat stížnost, ale mohu pro to udělat něco i já?

Díky za tipy!

Kuba_
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Doručení výzvy jiné osobě - ochrana osobních údajů?
« Odpověď #1 kdy: 15 Ledna 2018, 09:34:38 »

Šlo by to malinko upřesnit ? Ta "jiná" osoba je třeba stejného jména a jiného dne narození ? Nebo prostě v podatelně do vašich dvou obálek strčili náhodně úplně jinou písemnost pro totálně cizího člověka na jiné adrese ?
Pokud platí ta druhá varianta, tak počítejte s tím, že možná Vám mělo být také "něco" doručeno, protože jenom tak těžko vygenerovali Vaši adresu na obálku - i když i to je možné.
Souhlasí číslo jednací z obálky s č.j. na písemnostech ?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Doručení výzvy jiné osobě - ochrana osobních údajů?
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2018, 09:58:07 »

Doručenou zprávu pečlivě uschovejte a nereagujte. Pokud to byl třeba odpustek, tak na tom lze následně shodit celé řízení.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Doručení výzvy jiné osobě - ochrana osobních údajů?
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2018, 12:15:58 »

Porovnejte pravděpodobnost:
1) jak je velká pravděpodobnost, že blbý orgán při přepisování šablony zapomene přepsat i jméno v hlavičce?
2) jak je velká pravděpodobnost, že blbý orgán odešle dopis zcela chybnému, přesto však reálnému člověku na správnou adresu?
ad 1)  - poměrně velká
ad 2)  - orgán by se musel dost a aktivně snažit, to zmrvit.
Takže zpytujte svědomí, zda-li náhodou popsané přestupky nejsou ty vaše......
IP zaznamenána

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Doručení výzvy jiné osobě - ochrana osobních údajů?
« Odpověď #4 kdy: 15 Ledna 2018, 13:29:08 »

Děkuji za opdovědi,
upřesnění:

1. Přestupky moje zcela jistě (už dle popisu místa, kde se domnělý přestupek měl stát), nejsou.
2. "jiná" osoba je skutečně zcela odlišná osoba vč. adresy, dat. narození a i RZ. A skutečnosti, že "také" generovali něco pro mne, mne již také napadla, je možné, že tu "mou" výzvu dostal někdo jiný. Č.j. zkontroluji, dobrý tip!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Doručení výzvy jiné osobě - ochrana osobních údajů?
« Odpověď #5 kdy: 15 Ledna 2018, 14:13:51 »

Č.j. zkontroluji, dobrý tip!

To bude při pravděpodobném určování co se stalo klíčové.
IP zaznamenána

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Doručení výzvy jiné osobě - ochrana osobních údajů?
« Odpověď #6 kdy: 15 Ledna 2018, 21:55:30 »

Tak ano, č.j. na obálce neodpovídají č.j. uvnitř. Tj. mám někde 2 podezření z přestupku, ale oznámení o nich byly zaslány patrně zcela jiným osobám. Takže assembly obálka+obsah probíhá zřejmě manuálně.

Č.j. zkontroluji, dobrý tip!

To bude při pravděpodobném určování co se stalo klíčové.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Doručení výzvy jiné osobě - ochrana osobních údajů?
« Odpověď #7 kdy: 15 Ledna 2018, 22:49:40 »

No tak to je zajímavá situace. SO je logicky přesvědčen, že má doručeno, ale doručeno nemá. Čili nejlépe by bylo nedělat nic a počkat co se stane, ovšem nevíme co udělá osoba které patří ten vnitřek, a také jaký náhled má na podobné kousky. Pokud to bude nějaký platim_jako_chlap, tak to může zhatit a ouřad zbytečně brzo informovat.
Řešení je celá řada, a záleží i na vytíženosti daného ouřadu. Nejjistější by bylo, kdyby jste oba odpustky zaplatili a po roce byste reklamovali, že bylo takto špatně doručeno a peníze by Vám měli vrátit.
Nebo to nechte vyhnít, ale může být, že bez spolupráce protistrany nebudete moci dost dobře prokázat, že Vám nebylo doručeno správně.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Doručení výzvy jiné osobě - ochrana osobních údajů?
« Odpověď #8 kdy: 16 Ledna 2018, 16:22:23 »

...ale může být, že bez spolupráce protistrany nebudete moci dost dobře prokázat, že Vám nebylo doručeno správně.

Právě proto jsem mu psal, ať si doručený papír papír pečlivě uschová. Jeho předložením pak snadno prokáže že mu orgán poslal něco jiného.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Doručení výzvy jiné osobě - ochrana osobních údajů?
« Odpověď #9 kdy: 16 Ledna 2018, 16:39:13 »

Asi bude nejlepší to nechat být a čekat co se stane. Vy nemáte žádnou povinnost napravovat chyby ouřadu. Počítám, že pokud bude protistrana platim_jako_chlap - múže se klidně stát, že si ničeho nevšimne a zaplatí za Vás Vaše odpustky a pak se bude divit až mu přijde SPRDEL za ty jeho. Pokud bude jako Vy, tak bude zrovna tak vyčkávat, a třeba si to tady přečte a domluvíte se spolu. V nejhorším to napráská na ouřadě a Vás obešlou znovu.
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Doručení výzvy jiné osobě - ochrana osobních údajů?
« Odpověď #11 kdy: 19 Ledna 2018, 12:27:00 »

Pro OSBID bych potřeboval, pokud by se mi přihlásil kdokoliv další, komu přišly tyhle špatně adresované výzvy. Zkusíme kolem toho něco podniknout ;)
Spojení jsou  dole.

Díky, františek.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Doručení výzvy jiné osobě - ochrana osobních údajů?
« Odpověď #12 kdy: 04 Února 2018, 00:51:21 »

Že se do toho vložim, tudle sme s jedním člověkem přemejšleli, že bychom i zkusili prošťouchnout procesy jak se todle interně vyřizuje. Co nám vyblili na P6, z toho člověku jde hlava kolem a mj. ta automatizace ukazuje na hrubý porušování správního řádu a mrhání veřejnými prostředky.

A dyž sem viděl pracovní docházku na magorsrátě, tak to asi prošťouchnu i tímto směrem. Mohla by z toho být zajímavá kauza ;D Ale možná bude třeba i následná pomoc, pže baba právnička asi dostane 6hodinovej úkol, kterak se mě na pár stránkách z nějakejch hovadskejch důvodů zbavit…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky