30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8

Autor Téma: Těžíte Bitcoiny?  (Přečteno 32958 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #60 kdy: 27 Února 2018, 02:03:49 »

+ při nákupu nového HW se do zisků počítá také zůstatková hodnota použitého HW který se prodá.
A do nákladů pořizovací cena (původního + nového HW), aby to mělo logiku.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #61 kdy: 27 Února 2018, 07:53:33 »

+ při nákupu nového HW se do zisků počítá také zůstatková hodnota použitého HW který se prodá.
A do nákladů pořizovací cena (původního + nového HW), aby to mělo logiku.

Je to trochu vytrženo z kontextu, píše tam o návratnosti investic při koupí HW... Že se mu to za 4-6 měsiců vrátí a pak už má jen "čistý" zisk + jako zisk je zůstatková cena HW když ho prodá...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #62 kdy: 01 Března 2018, 13:49:38 »

Jelikož při -8 °C nejsem schopen pracovně existovat, tak mě se to samozřejmě vyplatí, i když tady eletriku platím.

Pokud si mám vybrat, jestli propálit elektriku na teplo v přímotopu, nebo ji propálit na teplo v grafikách a procesorech a eště navíc dostat nějakou desetinu nějakýho kojnu, kterej třeba za dva roky bude mít cenu pár desítek tisíc…tak je myslím celkem zřejmý, co se vyplatí.

Takže akorát dneska sem přivez první dvě desky a server, a přímotop ztlumil o 200 W :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #63 kdy: 07 Března 2018, 00:48:05 »

Na FB lidé přišli se zajímavými řešeními, například vytápění bazénu, obýváku, podlah. Teď nedávno jsem v bytě řešil nefunkční topení a když se topenáři ptali souseda, jestli i jemu topení nejde, tak z něj vypadlo, že on netopí. Topenáři se ptali, jak může netopit, když je venku -12 a pán: "No, já mám jako nějaký... spotřebiče... a vono to ten byt jako vytopí dost." no a včera jsem ho potkal jak do sklepa z vejtahu přendavá asi 20 krabic od Radeonů. No, nic jsem neřek ale pak jsem si nadával, že jsem se ho měl zeptat, kde je sehnal  ;D

Jako nějaká aktivita, kde výpočetní výkon je v podstatě odpadní produkt, nebo naopak odpadní teplo lze využít a offsetnout náklady, které by domácnost jinak stejně měla - může bejt. Ale hostingu, kterej si postaví sklad v Kanadě s nejlevnější elektrikou snad na světě prostě nejde rozumně konkurovat. V domácích podmínkách jsem to odepsal kvůli diskomfortu, hluk, údržba, investice nejen peněz, ale také času se to naučit, udržovat to, přítelkyně co bude remcat, místnost co pak nejde na nic použít, zvýšené riziko požáru a starosti okolo toho. Spočítal jsem si, že provozovat to legálně a bezpečně se mi prostě nikdy nevyplatí.

Jak říkám, jediní ziskoví těžaři co znám v tom mají vždycky nějaký fígl. Mají elektřinu buď zadarmiko od někoho, kdo o tom třeba ani neví, nebo mají elektřinu z obnovitelných zdrojů - tedy investice, kterou by dělali i bez těžby, nebo se dostali k HW zadarmo a tedy to nemusejí počítat do nákladů, mají firmy přes které tahají HW bez DPH a spolu s dalšími účetními "tríčky" (odpisy, náklady, snižování základu daně) jsou schopni ty investice nějak reálně snížit na úroveň, kdy se to jakž takž vyplatí. A to nepočítám věci jako že ve firemní serverovně by na každém stroji měla být revize a vůbec ty stroje by měl skládat někdo s padesátkou, v cimře mít hasící přístroje, ty mají vlastní revize každý rok atp.

Ale Češi jsou v tomhle fakt hračičkové, snad všichni co znám to nějakým způsobem zkoušeli a nejstarší pool na světě, totiž první pool vůbec (Slush) jsou Češi. Ti stejní vyrábí Trezor - český produkt.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #64 kdy: 07 Března 2018, 08:22:51 »

jeden známý si přestěhoval svou firmičku do malé vesnice, do rodinného domku. Zanedlouho poté přijela zásahovka spolu s ČEZem a převelice natěšeni, jak objevili pěstírnu. Byli hodně zklamaní, když jim ukázal strojní vybavení, které hned objasnilo enormní spotřebu elektřiny… ;)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #65 kdy: 07 Března 2018, 08:52:37 »

A tedy co je lepší, těžit, nebo pěstovat?:) Nebo možná pěstovat a topit těžením a při kontrole ukazovat jenom těžbu:)
« Poslední změna: 07 Března 2018, 08:56:37 od swenak »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #66 kdy: 07 Března 2018, 09:37:10 »

u pěstování nejvíc energie sežere světlo, ne teplo. Teplo je pak jen vedlejší produkt osvětlení.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #67 kdy: 07 Března 2018, 16:08:39 »

A to je dobrej fakt, sem si řikal co tím jako vyhřejvat, protože ta voda se ohřeje strašně málo, je to nízkopotenciální. Ale na takovej bazén, valit do toho z okruhu vodu o teplotě 25-30 °C, to je dobrej nápad :D Na TUV to není, na bazén to stačí akorát :)

A dyž má někdo takhle velkou spotřebu celej rok, tak už může dostat i nějakej levnější tarif a o to je to zajímavější.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #68 kdy: 07 Března 2018, 16:34:28 »

Na podlahovku je to tak akorat ... ;)na radiatory je to malo :-\
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #69 kdy: 07 Března 2018, 18:09:10 »

Tak dalo by se to vynásobit tepelným čerpadlem.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #70 kdy: 09 Března 2018, 11:43:33 »

Jenže to ve výsledu proděláte kalhoty. Navíc, na vytopení místnosti není třeba nic dalšího, vzduch se ohřeje. Ale ohřívat TUV přes x výměníků a čerpadlo, to je teda strašný.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #71 kdy: 09 Března 2018, 12:09:42 »

NO je, ale pokud to teplo potřebujete někde daleko od zdroje tak vzduch není nejlepší médium pro přenos.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #72 kdy: 09 Března 2018, 12:14:42 »

Pak jsou ještě další ztráty na vedení.

Todle má význam u opravdu velkých minerů, kde se to už začíná i používat, odpadní teplo ještě vyhřeje TUV v blízkém kanclbaráku. Je ho tam tolik, že má význam se tím zabývat. Ne doma kde je miner o příkonu do 5 kW a to je to ještě bastl každej pes jiná ves.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #73 kdy: 09 Března 2018, 12:53:16 »

5 kW stálého výkonu stojí za využití. Třeba zrovna na tu teplou vodu - a zde by bylo právě třeba využít principu tepelného čerpadla aby se voda v bojleru ohřála na dostatečnou teplotu.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 190
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Těžíte Bitcoiny?
« Odpověď #74 kdy: 09 Března 2018, 14:10:13 »

Idelani je spis plynova turbina s generatorem - stejne se vyrabi ~60% EE z fosilnich paliv, BTC je doufejme docasne absence logickeho mysleni v sirsim kontextu obdobne, jako nabozenstvi (bohuzel se nas neustale drzi, jako lepra).
« Poslední změna: 10 Března 2018, 04:52:09 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8