30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: RAMER 10 - aktuální manuál?  (Přečteno 18002 krát)

oopop

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
RAMER 10 - aktuální manuál?
« kdy: 12 Ledna 2018, 22:14:53 »

Zdravím,
rád bych si prostudoval aktuální manuál pro radar RAMER 10C. Máte ho prosím někdo k dispozici?

Na fóru jsem našel:
- od jkraus222, kde je datum revize 17.10.2011 (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1065.0)
- od Svobodný Ovčan!, kde odkaz nefunguje (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1513.0)

Moc děkuji
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:RAMER 10 - aktuální manuál?
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2018, 04:50:13 »

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5580.msg60867#msg60867

Snad už se konečně dostanu k tomu, abych ty manuály reuploadnul a vůbec to téma dal celkově dokupy. Stejně jako síť nahlížečů.
IP zaznamenána

Jerba

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10 - aktuální manuál?
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2018, 10:31:50 »

Měl bych na Vás zkušenější dotaz: Jak ouřada pozná, který návod platí?

Můj případ se týká Rameru 10C, naměřen za jízdy na dálnici, policie 92 km/h, já 162 kmh. Podle dat ze spisu byl tento Ramer vyrobený v roce 2010.

Návod verze 2011 psal, že lze měřit i předjíždějící vozidlo, přičemž rozdíl rychlostí by měl být do "cca 20 km/h". Podle toho by pak měření nebylo v souladu s návodem.

Návod verze 2015 už píše jen, že lze měřit i předjíždějící vozidlo, údaj o maximálním rozdílu rychlostí chybí.

Má platit to co kdysi dostali s radarem? Nebo se mám zeptat, kterou verzi operátor používal a tu chtít do spisu? Nebo automaticky platí nejnovější?

Předem díky!
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10 - aktuální manuál?
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2018, 15:07:36 »

Buď nějak zdůvodní který návod platí.. třebas že to je návod dodaný přímo s radarem.. a nebo se může zeptat výrobce.


Obviněný může vytáhnout návod pro něj příznivější a pak počkat jak si s tím úřad poradí.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10 - aktuální manuál?
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2018, 15:14:36 »

Přesně tak. Dovolím si ocitovat z jednoho odvolání:

Citace
Správní orgán se snaží vytvořit zvláštní konstrukci, podle níž by se měl ověřovací list ze dne 13. 7. 2015 odkazovat na návod platný od 17. 9. 2015, tj. o více než dva měsíce po vydání ověřovacího listu. Tak tomu samozřejmě není. Ověření bylo provedeno Českým metrologickým institutem ke dni 13. 7. 2015, a logicky tedy obsahovalo explicitní odkaz na návod platný v době ověření – ergo na návod, z nějž odvolatel vycházel ve svém vyjádření.
IP zaznamenána

Jerba

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10 - aktuální manuál?
« Odpověď #5 kdy: 16 Ledna 2019, 09:51:22 »

Měl jsem dotazy k návodu k Rameru a jeho výkladu, proto jsem se rozhodl obrátit přímo na Ramet Kunovice s dotazy. Takto jsem uspěl:
  • na emaily nereagují a od občanů ani nebudou, zkusil jsem postupovat dále telefonicky
  • říkají, že jejich zákazníkem je policie a ta že je proškolena a disponuje platným návodem k použití
  • která verze návodu k použití je platná (viz diskuze výše) mi nechtěli říct
  • konkrétní dotaz mi zodpovězen nebyl a pak mi zavěsili

Za mě tedy palec dolů a ani to u nich nemusíte zkoušet. To je asi i jejich cílem - nenechat se otravovat dotazy přestupců.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10 - aktuální manuál?
« Odpověď #6 kdy: 16 Ledna 2019, 21:54:23 »

neřekl bych, že jejich zákazníkem je policie
spíše je to tak, že jejich jediným zákazníkem je policie a proto takový přístup  8)
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10 - aktuální manuál?
« Odpověď #7 kdy: 10 Března 2019, 18:58:36 »

Nevím, jestli uvažuji správně, ale Ramer je asi nejběžnější měřák a montuje se do aktuálních Oktávek, Superbů, dříve i Passatů. Dnes jsem viděl Superba 3 jak někoho vytáhl na totálně mokré vozovce. Nejspíše se ovce nechala oholit jen tak, ale nejde mi do hlavy, že by to tak super zvládalo měřit, když je za autem vodní mlha. Vždyť to musí měření kazit nebo alespoň dát důvod pro odvolání. Našel jsem si manuál na Ramer a tam jsem k tomu vysloveně nic nenašel (jen snad, že na přístroj nemá pršet a má se zakrýt pláštěnkou, co není součástí dodávky). Víte o tom něco?

díky

lc
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10 - aktuální manuál?
« Odpověď #8 kdy: 10 Března 2019, 19:12:39 »

Keywords: maximální vlhkost vzduchu. Typ od typu se to liší o jednotky procentních bodů.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10 - aktuální manuál?
« Odpověď #9 kdy: 12 Března 2019, 16:23:35 »

Keywords: maximální vlhkost vzduchu. Typ od typu se to liší o jednotky procentních bodů.

To chápu spíše jako podmínky provozu, tedy asi to, co lze akceptovat, když to nestříká za autem. A když to stříká za auty, tedy jede se po dešti, tak je to dle mého omezeně použitelné (ta mlha za autem je vlastně mechanická překážka a pochybuju, že to nic neovlivní).

Jinak vlhkost vzduchu by byla asi těžká na příp.obhajobu, neboť se nikde neuvádí jako třeba teplota.

IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10 - aktuální manuál?
« Odpověď #10 kdy: 12 Března 2019, 16:53:02 »

Laser v dešti nebo mlze nefunguje, světlo se na kapkách láme.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10 - aktuální manuál?
« Odpověď #11 kdy: 12 Března 2019, 16:56:01 »

Jinak vlhkost vzduchu by byla asi těžká na příp.obhajobu, neboť se nikde neuvádí jako třeba teplota.

Kapitola 4.4 (str. 24) návodu: Zařízení je odolné proti vlivu relativní vlhkosti: 95 % bez kondenzace.
A contrario zařízení není odolné vůči relativní vlhkosti vzduchu vyšší než 95 % a rovněž není odolné proti vlhkosti vzduchu s kondensací. Podmínky, vůči nimž není zařízení odolné, mohou způsobit chyby měření.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10 - aktuální manuál?
« Odpověď #12 kdy: 13 Března 2019, 10:22:01 »

Jinak vlhkost vzduchu by byla asi těžká na příp.obhajobu, neboť se nikde neuvádí jako třeba teplota.

Kapitola 4.4 (str. 24) návodu: Zařízení je odolné proti vlivu relativní vlhkosti: 95 % bez kondenzace.
A contrario zařízení není odolné vůči relativní vlhkosti vzduchu vyšší než 95 % a rovněž není odolné proti vlhkosti vzduchu s kondensací. Podmínky, vůči nimž není zařízení odolné, mohou způsobit chyby měření.

Souhlas. Zařízení je za uvedených podmínek ok, ale to neznamená, že je schopné řádně měřit. Kromě toho už vidím, jak ve slejváku či sněžení budou aktivní. Ale podle mne je problém mezi zařízením a cílem, kde vodní mlha (tam je vlhkost jiná, jde o těch např 15m za autem) dělá vlastně mechanickou překážku.

Jinak u laseru bych to vlastně čekal podobné, setkal jsem se s tím kdysi u laserových pojítek datových sítí, když je dobrá viditelnost, je to super, když ne, blblo to.

lc
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10 - aktuální manuál?
« Odpověď #13 kdy: 13 Března 2019, 14:14:16 »

Keywords: maximální vlhkost vzduchu. Typ od typu se to liší o jednotky procentních bodů.

To chápu spíše jako podmínky provozu, tedy asi to, co lze akceptovat, když to nestříká za autem. A když to stříká za auty, tedy jede se po dešti, tak je to dle mého omezeně použitelné (ta mlha za autem je vlastně mechanická překážka a pochybuju, že to nic neovlivní).

Jinak vlhkost vzduchu by byla asi těžká na příp.obhajobu, neboť se nikde neuvádí jako třeba teplota.
No a to je špatně?
Správní orgán by asi měl doložit, že ten důkaz nebyl získán nezákonně a lze jej ve správním řízení použít, v tomto případě tedy, neboť panují důvodné pochybnosti, doložit, že vlhkost vzduchu nebyla mimo meze.
Samozřejmě by se to mělo doložit ověřeným měřidlem, že?

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10 - aktuální manuál?
« Odpověď #14 kdy: 10 Prosince 2019, 19:16:43 »

Našel jsem nějaké specifikace na umístění Ramer  P10 a nejzajímavější se jeví tahle část:


Podmínku o kovových předmětech nesplňuje umístění radaru v Rosicích na 1.května kde jsou kovové bedny. Chtělo by to od výrobce zjistit co znamenají "větší kovové objekty", protože další radar v Rosicích čumí rovnou do značky a sloupu.
IP zaznamenána