30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky  (Přečteno 5002 krát)

Qíteček

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
[GIVEN UP] Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky
« kdy: 12 Ledna 2018, 19:46:40 »

Zdravím uživatele tohoto fóra,
Včera jsem si na poště přebral přiloženou výzvu, ve které po mě SO chce peníze, nebo bonz. Asi už budu vědět, že spěchat do práce se nemá, nicméně podporovat naše maloměsto se mi taky moc nechce, páč se dá důvodně předpokládat, že každou vybranou korunu zneužije ke zvýšení buzerace.
Jednalo se o listopad loňského roku, měření probíhalo na 90% z civilní oktávky zezadu, stanoviště na výběr nebylo, měřený úsek je rovný a přehledný, nicméně v zástavbě. Přesný údaje kdyžtak můžu poslat neveřejně.
Z dotyčného dopisu nevím, kdy se o domnělém přestupku SO dozvěděl, a od kdy tedy běží 60-denní lhůta, nicméně teď mám 15 (dnes už jen 14) dní možnost zaplatit výpalné, někoho naprášit, nebo nedělat nic.
Helmuta neznám, navíc neumím jazyky, o vhodné mrtvole taky nevím, a ani moc nestojím o případnou konfrontaci s pozůstalými, a mám nulové zkušenosti se správním řízením.
Dalo by se stručně rozebrat, jakou cestou se ubírat, a esi to má cenu? Těch 1500,- mě rozhodně nezabije, spíš mi jde o princip. Pokud by se v případě neúspěchu tato částka zdvojnásobila, taky to nějak přežiju, ale nerad bych, abych si pak rok musel dávat pozor na podobný přestupek.
Díky za všechny odpovědi. Snažím se držet pravidel fóra, ale jsem tu úplně nový, pokud mě upozorníte, že jsem něco zvoral, vynasnažím se to napravit.
« Poslední změna: 15 Ledna 2018, 19:07:52 od enzym »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2018, 03:04:54 »

Helmuta neznám, navíc neumím jazyky,...
Helmut může být klidně něměcký občan české národnosti plyně mluvící česky.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2018, 10:58:32 »

90ti procentní jistotu, že bylo měřeno z auta si ověříte nahlédnutím do spisu.
Podobná situace je řešena zde:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2958.0
ale to jste určitě již četl.
IP zaznamenána

Qíteček

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2018, 14:33:08 »

pk202: Dobře, pokud teda pominu možnost zaplatit výpalné, pak můžu:
1) Helmuta naprášit na konci 15-denní lhůty dle této výzvy, nebo
2) Vyčkat, dokud SO nepodnikne další krok, a pokud se nebude jednat o turbo, naprášit ho až pak.
Esi to dobře chápu, v případě turbo sprdel pak už bude osoba Helmuta bezpředmětná, jinak má být Helmut
a) existující osoba z nějakého rejstříku (byla by nějaká inspirace?)
b) neexistující osoba s trvalým bydlištěm na území Schengenu
Helmut tedy bude mít kontaktní adresu u mě a bude se mnou sdílet poštovní schránku, víc zajistit neumím. Aby posílal dopis pokaždý z jiný země, to nezvládnu ani náhodou.
Jaký by tedy měl být další postup?

j0hn: Jistě, četl jsem toho víc až do zacyklení, a přiznám se, že v tom zoufale plavu. Nahlížet do spisu mohu už v této fázi šetření? To tam dojdu, slušně požádám, uvedu čj., a můžu prohlížet?
Z odkazovaného stanoviska MD (předposlední příspěvek Vašeho odkazu, linky na ulož.to) vyplývá, že pokud není zřízeno kontrolní stanoviště, a nikdo tedy hříšníky nestaví, a současně jsou splněny další podmínky podle (4), oktávka jako automatické zařízení projde. Proto také v úvodním příspěvku píšu, že tam kontrolní stanoviště nebylo zřízeno. Doplňuju, že se pravděpodobně jednalo o neoznačenou oktávku PČR, místo je hodně profláklé, stacionární radar tam určitě není a místní městapo naštěstí nedisponuje žádným zařízením k měření rychlosti. Myslím si, že na tomto místě by napadat materiální aspekt přestupku vzhledem k výši překročení nemělo smysl.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2018, 19:09:01 »

Pokud se rozhodnete pro Helmuta je dobré ho naprášit dříve než překlopí na SPRDEL. Tedy do 60 dnů od přestupku (správně je to tedy do 60 dnů ode dne kdy se úřad o přestupku dozvěděl) ale tady je v zásadě jedno kdy to uděláte.

Co se týče "varianty" Helmuta - tak vše má svoje pro a proti, takže Vám doporučím pročíst si zde maximum "helmutích" případů a rozhodnout se sám. Já se v tomto neodvažuji radit.
IP zaznamenána

Qíteček

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky
« Odpověď #5 kdy: 13 Ledna 2018, 19:24:11 »

Díky za odpověď. Ještě bych se rád zeptal: Nevím přesně, kdy se SO o přestupku dozvěděl, a je možné, že v den spáchání přestupku. V tom případě by to znamenalo, že už předmětná 60denní (kalendářní?) lhůta už uplynula; je také možné, že uplyne dříve, než moje 15denní lhůta na natření Helmuta, a SO to překlopí do sprdele jejím vypršením ještě předtím, než stihnu natřít Helmuta, pokud budu váhat až do konce té 15denní lhůty?
Jak s tím Helmutem, je výhodnější použít existujícího, nebo vymyšleného? Co tady pročítám, každá varianta má své pro a proti...
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky
« Odpověď #6 kdy: 13 Ledna 2018, 19:44:47 »

Na tomhle fóru je mraky informací, ale už z principu je pro nováčka obtížné se v tom zorientovat. Tento týden jsem posílal svoje první odvolání, tak o tom vím svoje. Po prvotním nadšení jsem začínal propadávat trudnomyslnosti, ale teď jsem rád, že jsem to do správka poslal.
road-fens.cz znáte? Není tam zdaleka tolik informací jako tady, ale je to ve formě článků k jednotlivým oblastem SŘ. A například nahlížení do spisu je zde:
http://road-fens.cz/fsm-7-spis-a-nahlizeni-do-nej/
Spis už musí být založen a účastník jste. Pak právo nahlížet máte.
Máte právo nahlížet kdykoli v pracovní době, ne jen v úředních hodinách. Někteří chodí bez objednání. Pokud se Vám podaří nachytat orgán na švestkách a má bordel ve spisu (spis nemá patřičné náležitosti), tak je z toho parádní bod do odvolání. Na druhou stranu může mít úředník jednání a pak vás odbavit nemusí. Pokud jezdíte okolo, tak bych přepadovku dal. A taky záleží, kdo proti Vám stojí. Tetka z Horní dolní podlehne mnohem snáz než metodik na magistrátu.

Stanovisko MD není zákon. IMHO v případě, že pro nás vyznívá dobře, tak se dá vmést orgánu do ksichtu. Pokud pro nás vyznívá špatně, tak se snažíme přebít vyšší kartou. Přečtěte si předposlední příspěvek z vlákna, co jsem odkazoval předchozím příspěvku.
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2958.msg29053#msg29053
A pod tím je odkaz na vlákno, které skončilo WIN.

Materiální aspekt není jediná věc, která se dá napadnout. Měření nemuselo odpovídat návodu, ouřada velmi často něco zmastí sám atd.
Jedno krásné odvolání na kraj, které by Vás mohlo inspirovat je tu:
https://www.30kmh.cz/index.php?action=dlattach;topic=2754.0;attach=3714

Ale pokud se Vám povede prosadit, že nebylo měřeno automaticky a využijete svého práva nevypovídat, tak to nebudete potřebovat.

Bez záruky. Jsem tu chvíli;-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky
« Odpověď #7 kdy: 13 Ledna 2018, 20:25:26 »

Na druhou stranu může mít úředník jednání a pak vás odbavit nemusí.

V tomto se kolego mýlíte viz: http://www.pecina.cz/files/Rozhodnuti_KU-SC_11.12.2015-an.pdf
Citace
K nahlížení do spisu odvolací orgán uvádí, že v souladu se správním řádem má každý účastník
řízení právo nahlížet do spisu kdykoliv a kdekoliv, kde se správní spis nachází. Toto právo lze
omezit či vyloučit pouze zákonem. Správní úřad, kde se správní spis nachází, musí
oprávněným osobám umožnit nahlédnutí do něj každý pracovní den, kdykoliv v průběhu
pracovní doby.
Předmětné právo nesmí správní úřad omezit s odkazem na úřední hodiny.
Správní úřad není oprávněn vyhovění žádosti oddalovat s poukazem, že spis není připraven.
Pokud je spis v kanceláři oprávněné úřední osoby, která není momentálně přítomna, je její
představený (příp. jiná přítomná osoba) povinen zajistit okamžité zpřístupnění spisu v podobě,
v jaké se momentálně nachází.
V případě je důležitá nahrávka a je dobré se pokusit získat potvrzení, ve smyslu
"Dne xyz v tuv hodin se dostavil pan abcd a (na základě PM) žádal o nahlédnutí do spisu defgh. To mu nebylo bezprostředně umožněno  z důvodů [co nablila nějaká osoba] a byl odkázán čekat s nahlédnutím až do XXXX hodin, případně se objednat na jiný den."

Zatím vždy po požádání o toto mi byl spis celkem bezprostředně přinesen.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky
« Odpověď #8 kdy: 14 Ledna 2018, 15:02:40 »

2) Vyčkat, dokud SO nepodnikne další krok, a pokud se nebude jednat o turbo, naprášit ho až pak.
Esi to dobře chápu, v případě turbo sprdel pak už bude osoba Helmuta bezpředmětná, jinak má být Helmut

Judikatura k turbu kterou jsem viděl tak operovala s tím že když řidič nespolupracuje a údaje by asi neposkytl tak je turbo OK.

Další ..neověřená.. možnost je spolupracovat, ale nesdělit údaje..
šlo by napsat že chcete udat řidiče, ale nejdřív chcete vědět další informaci.. a nebo že chcete znát práva a povinnosti ve věci udání řidiče.. mají povinnost poučit..
a asi by šlo si stanovit nějakou lhůtu.. něco jako že volíte možnost udat řidiče a teď zrovna nemáte u sebe všechny údaje a tak pošlete do 60 dnů..
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky
« Odpověď #9 kdy: 15 Ledna 2018, 09:03:21 »

V tomto se kolego mýlíte

Já také doufám že se mýlím, ale jedno rozhodnutí KÚ není myslím dostatečný arbitr.

Co v případě, že narazím na orgána, který ví, že on nic neriskuje a žádnou odpovědnost nenese? Nebo se k němu přes recepční ani nedostanu. Odcházím s nahrávkou, bez potvrzení a bez spisu.
Mít to jako jediný bod do odvolání a spoléhat, že KÚ to shodí stejně, jako ve vámi uváděném páně Pecinově rozhodnutí? §38 tak jednoznačný není.
Nebo nechat proběhnout řízení a nahlédnout až při sepisování odvolání?

Každopádně díky za tip. Napsané je to pěkně.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky
« Odpověď #10 kdy: 15 Ledna 2018, 09:29:09 »

Tak samozřejmě....SO je schopen prohlásit že koule je čtverec a KU je chopen jim to potvrdit. S tím nic nenaděláte. Oni nic neriskují.
IP zaznamenána

Qíteček

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky
« Odpověď #11 kdy: 15 Ledna 2018, 15:48:02 »

Zdravím vespolek, proběhlo nahlédnutí do spisu, mám kopii, osoba úřední se chovala velice slušně a korektně, nemám, co vytknout. Můžeme s tím do kuchyně?

přesunuto, j0hn dle přání zakladetele přidán --enzym
« Poslední změna: 15 Ledna 2018, 19:08:28 od enzym »
IP zaznamenána

Qíteček

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky
« Odpověď #12 kdy: 15 Ledna 2018, 18:10:39 »

Děkuji za přesunutí, určitě bych poprosil o zpřístupnění všem, kteří se do vlákna zapojili. Zároveň reportuji, že nahlédnutí proběhlo naprosto slušně, i když se jednalo o přepadovku v úředních hodinách, ale nikdo tam nebyl. Nahrávku jsem ještě neposlouchal, jak je na tom technicky, ale žádný pokus o výslech, ani vyprávání se na odobu řidiče neproběhl. Spis měl obsah (6 stran A4, s návrhem úřednice na kopii prvních 4 jsem souhlasil, pátá byla o tom, že je jí případ přidělen a 3 další osoby kdyby byla marod nebo tak něco jsem nepovažoval za nutné, a 6. byla výzva, která je v úvodu vlákna), očíslovaný stránky, bordel bych v tom neviděl.
Na první straně "za nepřítomnosti hlídky" asi naznačuje, že spolíhaj na automatický režim.
Na druhé straně anonymizujou kolehu oni, to já ne, já dávám černý čtverce. Znovu zdůrazňujou automatický režim měření. Ale že "není možnost bezpečně zastavovat" je kravina, na tomto místě měří poměrně často a výběr mívají o 350m dál https://www.google.cz/maps/dir/50.2098604,17.197946/50.2125215,17.2003805/@50.2109051,17.1990507,418m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0.
Třetí strana je s né moc kvalitní fotkou, jak jsem předpokládal, zezadu, ztotožnit podle ní řidiče nelze. Hornímu řádku ve fotce rozumím, naměřená rychlost, pořadové číslo fotky, čas, datum. Spodnímu ale vůbec, 30m a 28mm asi budou nějaký optický údaje fotky, O40,63;N40,63km/h kravina, 04/0101 nevím.
V tabulce je hovadina v "Limit místa-osobní" a "Limit místa-nákladní", platí tam padesátka. Nejspíš nějak kravsky nastavený, ale v Oznámení to už maj dobře.
Čtvrtá stránka je ověřovací list, toť vše.
V případě Helmuta furt netuším, pokud bude neexistující, snadno na to přijdou, že nefiguruje v žádné databázi; pokud existující, abych nedopadl takto: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5742.0.
Neví někdo o vhodné mrtvole? Díval jsem se na parte u místní pohřebky, nejmladší nebožtík měl 65 let a moc se mi to taky nezdá.
Snažil jsem se na fóru vyhledat "ping-pong", ale moc to nechápu, to by se muselo pinkat 4 roky?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky
« Odpověď #13 kdy: 15 Ledna 2018, 22:11:30 »

Byla součástí spisu doručenka od Výzvy? Podepsal jste nějaký protokol o nahlížení? Máte jeho kopii? (pro příště bych doporučil nechat zhotovit kopii celého spisu)

04/0101 je výrobní číslo radaru.

Že úředník neumí hledat v databázi přeci neprokazuje Helmutovu neexistenci.

Zmínění "likvidačního stanoviště" je dle mého názoru mírně v rozporu s měřením zařízením užívaným bez obsluhy.

Znečitelnění jména fízlova kolegy by Vám mohlo znemožnit požadavek jej předvolat jako svědka, čímž Vás orgán nepřijatelně znevýhodňuje. Naopak bych požadoval jako svědka předvolat ZD279273, který zařízení nastavil. A rozhodně bych se nespokojoval například s nějakým fízlem jménem např. Zdeněk Dvořák se služebním číslem 279273, požadoval bych ZD279273. Nebo ještě lépe požadovat protokol o absolvovaném školení k použití radaru, vystavený na toto jméno.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - 71 na 50 z civilní oktávky
« Odpověď #14 kdy: 15 Ledna 2018, 22:23:06 »

Proč na snímku nejsou GPS souřadnice? Je viditelně mokro a za vozidlem je mokré křoví a mokré cedule (s reklamou).
IP zaznamenána