30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sci-fi příběh řidiče  (Přečteno 2835 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Sci-fi příběh řidiče
« kdy: 09 Ledna 2018, 21:12:48 »

https://vary.idnes.cz/pojistny-podvod-poskozeni-cizi-veci-pirat-silnic-ohrozovani-ridic-policie-16q-/vary-zpravy.aspx?c=A180109_154502_vary-zpravy_ba

Takže v lednu loňského roku někoho údajně vybrzdil ... ten někdo asi zavolal fízly, nadiktoval RZ auta a .. tím to asi skončilo (ale už známe řidiče, že?). Takto se to stalo 2x ... teď mu někdo nedal přednost a on to rozstřelil, hrozí mu za to 5 let i když je v článku napsáno že mu auto z vedlejší nedalo přednost, navíc už je mediálně popraven.

Nechci hájit idioty na silnici a riskantní jízdu, ale nezdá se vám to trochu jako sci-fi?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

kravamaga

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Sci-fi příběh řidiče
« Odpověď #2 kdy: 09 Ledna 2018, 21:58:39 »

Nechce se mě diskutovat o bulvárním článku, když nejsou známé žádné podrobnosti, ale když budu brát v potaz jen ten článek, tak: „V jízdě vlevo ale obviněný pokračoval i přesto, že si musel být vědom toho, že pokud se nezařadí zpět do pravého jízdního pruhu mezi předjížděná vozidla, kde byl dostatečný prostor, případně nezastaví, dojde ke srážce. Do nákladního vozidla narazil v době, kdy toto již stálo na hlavní komunikaci ve směru své jízdy,“

Pravděpodobně mohl předjíždět ještě daleko před vyjíždějícím kamionem a vzhledem k rychlosti kamionů, kdy dotyčný stihl v pohodě najet na silnici, bych v obvinění neviděl žádný problém.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Sci-fi příběh řidiče
« Odpověď #3 kdy: 09 Ledna 2018, 22:15:07 »

Tam se rozlišuje mezi náhlou a nenáhlou překážkou, ono zastavit na silnici při rozjezdu se dá na pár cm (plus vzdálenost ujetá za čas potřebný na reakci), zatimco při předjíždění máte jen pár možností ... šlápnout na brzdu a doufat že to stihnu dobrzdit .... šlápnout na plyn a doufat že to stihnu. Případně v polovině předjíždění přehodnotit situaci a šlápnout na brzdu s tím že se srážkou budu už počítat (což bude taky rozumná varianta u jedince s velmi špatným odhadem). Nebo si vynutit přednost mezi auty která předjíždím. Ale při předjíždění vyplodit během několika pár sekund myšlenku že ten kamion co mi tam teda právě vjel nabourám ... protože mi pak jeho pojišťovna zaplatí (možná) zlomek ceny mého vozu .. a nabourat ho. Nééé ...  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

kravamaga

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Sci-fi příběh řidiče
« Odpověď #4 kdy: 10 Ledna 2018, 00:25:01 »

Nebo si vynutit přednost mezi auty která předjíždím. Ale při předjíždění vyplodit během několika pár sekund myšlenku že ten kamion co mi tam teda právě vjel nabourám ... protože mi pak jeho pojišťovna zaplatí (možná) zlomek ceny mého vozu .. a nabourat ho. Nééé ...  ;D

Upřímně, když tak sleduju jak se někteří jedinci chovají, tak se ničemu už raději nedivím a předpokládám že je všechno možné.

Jak jsem již uvedl, nebudu dál soudit dle bulvárního článku, nejsou známá žádná fakta (v jaké rychlosti se to stalo, jak dlouho předjížděl, jaká byla viditelnost).

p.s.: V dnešní době není skoro nic sci-fi ;)
IP zaznamenána