30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Choromyslný Argument  (Přečteno 20771 krát)

Hroch

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Choromyslný Argument
« kdy: 30 Května 2014, 13:26:17 »

Buďte zdrávi!
Rád bych aby jsme podrobili konstruktivní kritice argument který vyplodila má ztýraná mysl. Díky tomuto argumentu by se celé řízení mohlo velmi zkomplikovat, ba až kompletně zadřít. Mnoho metod se zabývá záměnami osob řidiče nebo provozovatele. Pokud se ale na problém pokusím podívat s odstupem tak primární příčinou všech SPRDEL nebo přestupků je že vozidlo bylo řízeno. Nikdy se ale nikdo nezabývá tím jestli vozidlo bylo řízeno, ale místo toho všechno předpokládají že řízeno bylo ale neví se kým. Proto navrhuji vyžadovat důkaz o tom že
vozidlo bylo řízeno
žijeme totiž v době kdy silnice začínají brázdit automatické automobily. Člověk v takovém případě je pouze ozdobou vezoucí se na tradičním sedadle řidiče - pokud je to vůbec člověk a ně figurína..... Proto bych fotografii toho jak je někdo na sedadle řidiče v jedoucím autě považoval za nedostatečný důkaz o tom že vozidlo bylo řízeno. Protože není osoba řidiče (ne že nění známa, ale není vůbec), tak se nemůže jednat o přestupek a potažmo SPRDEL.

Podobný scénář:
Zaparkuji auto ve strmé ulici. Ať už mým, či cizím přičiněním se auto rozjede. Projede kolem stacionárního radaru který mu naměří nepovolenou rychlost. Bez jakékoli nehody zastaví v mírném proti kopci a už se nehne. Je to samozřejmě velmi nepravděpodobné ovšem nikoli nemožné. V takovém případě si myslím že by se nejednalo o přestupek proti pravidlům silničního provozu ale o obecné ohrožení pokud by se prokázalo že jsme mohl samovolnému rozjedu vozu zabránit.

Nyní se prosím do mě pusťte!
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Choromyslný Argument
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2014, 17:35:01 »

nejprve dám jeden odlehčený: v dobách, kdy jsem měl Trabanta a učil svou bábovku řídit, běžně jsem ze sedadla spolujezdce obsluhoval volant, plyn a v nejhorším i brzdu. Na spojku bych asi taky dosáhl :-) (kdo Trabiho zná ví, že tam nebyl žádný tunel mezi řidičem a spolujezdcem a tak to pohodlně šlo.

tedy v takovém autě bych i po okamžitém zastavení žádal po četníkovi, ať určí nadevší pochybnost, kdo řídil. :-)

a teď realita - i kdyby řídil automat, někdo mu musel dát pokyn - určením směru a rychlosti.... a to je ten, co sedí za volantem, i kdyby to udělal spolujezdec. Někdo za jízdu odpovídá a stejně jako v letadle je to kapitán (a to tam mají většinou dvojí řízení) tak v autě jednoznačně ten, co sedí za volantem. (u toho Trabanta je to s otazníkem :-) )

varianta že zaparkované auto se samo rozjede, překročí povolenou rychlost a zase se zastaví nepovažuji za hodnou tohoto fóra, sorry.
IP zaznamenána
Concorde

Hroch

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Choromyslný Argument
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2014, 19:10:40 »

Už v titulku jsem varoval že se bude jednat o záležitost hraničící s šílenstvím  ;)

Pokud se ale vrátím k automatu. Pokud jsem správně pochopil podstatu tak v těch slavných automatických vozech Googlu jezdí lidé za volantem čistě z důvodu právní čistoty, protože žádná legislativa zatím nezná. Tyto automatické vozy chápu podobně jako automatické vysavače. Ten někde vysadíte, a ten si pak dělá co chce. Automatickému vozu řeknete kam chcete a ono si taky dělá co chce. V obou dvou případech není řízen ale řídí se sám, na základě pokynů řídící jednotky. Tím pádem je řidiči nejblíže vývojář či technik.

http://vtm.e15.cz/kalifornie-jako-druha-schvalila-provoz-aut-bez-ridice
IP zaznamenána