30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] přítel špatně parkoval  (Přečteno 8303 krát)

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
[?] přítel špatně parkoval
« kdy: 02 Ledna 2018, 11:26:30 »

Zdravím,
v průběhu října můj přítel ze zahraničí 2x špatně zaparkoval na naší ulici. Přišla mi 2x výzva za 500,- Přítel s korespondenční adresou u mě doma pošle dopis ve kterém se dozná k oběma přestupkům. Jaké jsou úskalí takového postupu?
Nebo je lepší mít plnou moc na zastupování přítele? Musí být notářsky ověřená?
Poraďte, díky.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #1 kdy: 02 Ledna 2018, 12:16:10 »

Jediným úskalím je vaše neochota věnovat čas pročtení tohoto fora, kde je případ popsán mnohokrát či hledat pod heslem Helmut apod..
Taktéž je rozumné popsat, nejlépe pak vložit anonymizovanou kopii příslušných výzev, kde je situace popsána určitě lépe, než je popis váš.
IP zaznamenána

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #2 kdy: 02 Ledna 2018, 12:56:27 »

Omlouvám se za stručnost, téma helmut jsem pročítal, ale nenašel jsem jestli v případě zastupování helmuta mojí osobou je třeba ověřená plná moc, což by byl problém, nebo jakým pravidlem se určuje nutnost ověření.
Přikládám i obě výzvy, druhá je stejná, přestupek o 6 dnů později.
IP zaznamenána

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #3 kdy: 02 Ledna 2018, 13:04:22 »

A ještě jedna věc mě napadla, jestli úředníci mají možnost ověřit jestli helmut (zahraniční osoba) je vlastníkem řidičského průkazu?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #4 kdy: 02 Ledna 2018, 13:26:21 »

Omlouvám se za stručnost, téma helmut jsem pročítal, ale nenašel jsem jestli v případě zastupování helmuta mojí osobou je třeba ověřená plná moc, což by byl problém, nebo jakým pravidlem se určuje nutnost ověření.

Podle zákona nemusí být plná moc ověřená - pokud se vztahuje k jednomu konkrétnímu skutku. Čili budete muset mít PM dvě. Úřady ovšem občas zákon ignorují a požadují ověřenou PM. Co vím, tak zatím žádný s těch případů, kdy požadovali nezákonně ověřenou PM nebyl ukončen, tak nevím jak to dopadne. Oni asi hřeší na to, že Vám nezbyde než jít k soudu a pokud ten helmut není opravdu reálnej, tak si to nedovolíte.
IP zaznamenána

ledabyle

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #5 kdy: 03 Ledna 2018, 01:18:01 »

Jde o místo https://mapy.cz/s/2idQE nebo https://mapy.cz/s/2idQF ?

Se stejným ouřadem také již skoro půl roku řeším obdobný případ, po sdělení řidiče se zastavením vozidla zatím bez odezvy.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #6 kdy: 03 Ledna 2018, 01:21:02 »

A ještě jedna věc mě napadla, jestli úředníci mají možnost ověřit jestli helmut (zahraniční osoba) je vlastníkem řidičského průkazu?
A není to jedno? ŘP Vám předložil a Vy nejste vyškolen na to, abyste rozeznal případný falzifikát.
IP zaznamenána

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #7 kdy: 03 Ledna 2018, 11:16:09 »

Ano, je to místo vpravo před vjezdem do Bělského lesa, zákaz tam dle mého spisu dali na bonz idiota co si stěžoval že tam dochází k legálnímu parkování aut přes noc a tudíž k nebezpečným situacím při vyjíždění z lesa :D Kdo to zná tak ví, že tramvaj tam jezdí co 10 minut, do Koliby jezdí tak 2 auta za hodinu a navíc je otevřená jenom v létě a odpoledne:) takže kdo se zvládne nabourat tam tak to zbytku Ostravy by opravdu vyjíždět neměl.
IP zaznamenána

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #8 kdy: 03 Května 2018, 18:35:17 »

Zdravím,
magoš poslal příkaz ve věci dvou špatných parkování mým přítelem helmutem viz. výše uvedené. Jsem vinen ve dvou přestupcích, cena 1500Kč zatím bez nákladů na správní řízení, že by množstevní sleva kombinovaná se slevou pro stálého zákazníka? Původní cena 2 x 1500 Kč pokuta + 2 x 1000 SŘ. Úřad kontaktoval mého reálného helmuta z EU i když korespondenční adresa byla u mě, stejně jako plná moc na jeho zastupování. Helmut se doznal, že nikdy nebyl v ČR a úřad seznal že ani jeho podpis není stejný jako u plné moci.
Zajímá mě jestli máte zkušenost s podobným postupem úřadu, nebo nevidíte v něčem nesrovnalost?
Zřejmě využiji "akční nabídky" a napříště vozidlo svěřím pouze osobě u které je pravděpodobnost že skoná do počátku řízení.
Díky.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #9 kdy: 03 Května 2018, 19:03:45 »

Když se tedy Helmut nepřiznal, je z toho správní delikt provozovatele (nyní už také přestupek). Teď to bude delší boj.
IP zaznamenána

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #10 kdy: 04 Května 2018, 10:45:20 »

Helmut  se k přestupkům doznal, mě zplnomocnil k zastupování a zároveň zřídil korespondenční adresu u mě doma, podal i písemně vysvětlení shodné s doznáním k přestupku. Na to úřad nelenil a kontaktoval helmuta v rumunsku, ten řekl že v ČR nikdy nebyl a podepsal se jinak než na plné moci čemuž úřad uvěřil a nereflektoval předešlé písemné doznání. (nahraný příkaz str. 2 dole)
Takže k čemu je plná moc k zastupování a korespondenční adresa když ji úřad nevyužívá? Tohle mě celkem překvapilo a pokud to tak dělají všechny úřady tak celá Helmutí teorie zde mi nepřijde užitečná..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #11 kdy: 04 Května 2018, 11:21:03 »

Takže k čemu je plná moc k zastupování a korespondenční adresa když ji úřad nevyužívá? Tohle mě celkem překvapilo a pokud to tak dělají všechny úřady tak celá Helmutí teorie zde mi nepřijde užitečná..

No bohužel se úřady již naučily s Helmuty vyrovnat. 
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #12 kdy: 04 Května 2018, 12:08:24 »

Helmut dneksa už funguje jako zdržovací taktika v situacích, kdy není jednoduchá možnost přestupek shodit na něčem, co by u řidiče vylučovalo zavinění. Zároveň je to způsob, jak orgán zatížit a vytvořit tak prostor pro jeho chyby, na kterých se pak lze točit. Přetížené úřady to pak nechávají vyhnít a nezabývají se tím – viz moje zkušenost s Prahou, kde mám nyní 15 promlčených věcí jen na tom, že to někomu přišlo složité.

A prosím vás, dělejte tu anonymizaci důsledně, na stránkách je v záhlaví vidět č.j.. Věci, které jste tu odhalila (tedy, že jste řídila Vy a ne Helmut) by vám mohly přitížit, pokud by to tady orgán našel.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #13 kdy: 04 Května 2018, 15:50:27 »

Takže k čemu je plná moc k zastupování a korespondenční adresa když ji úřad nevyužívá? Tohle mě celkem překvapilo a pokud to tak dělají všechny úřady tak celá Helmutí teorie zde mi nepřijde užitečná..
Asi měl úřad podezření a tak zkusil napsat Helmutovi domů.. dá se tomu vyhnout umístěním Helmuta na adresu odkud jim psát nebude..

skutečný existující Helmut který o ničem neví je trochu problém.. navíc když by to teoreticky prošlo tak úřad pak po něm může pokutu skutečně vymáhat..

Přetížené úřady to pak nechávají vyhnít a nezabývají se tím – viz moje zkušenost s Prahou, kde mám nyní 15 promlčených věcí jen na tom, že to někomu přišlo složité.

Praha často vyhnije už jen ignorováním odpustku..
IP zaznamenána

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:přítel špatně parkoval
« Odpověď #14 kdy: 04 Května 2018, 16:55:03 »



Helmut dneksa už funguje jako zdržovací taktika v situacích, kdy není jednoduchá možnost přestupek shodit na něčem, co by u řidiče vylučovalo zavinění. Zároveň je to způsob, jak orgán zatížit a vytvořit tak prostor pro jeho chyby, na kterých se pak lze točit. Přetížené úřady to pak nechávají vyhnít a nezabývají se tím – viz moje zkušenost s Prahou, kde mám nyní 15 promlčených věcí jen na tom, že to někomu přišlo složité.

Je pravda že mi Helmut vyhandloval slevu, jen jsem měl pocit, že pokud někdo někoho zplnomocní tak by to měl úřad v komunikaci respektovat, napříště tedy špatně parkovat jenom v Praze což pro mě není moc výhodné :) (zároveň nechápu jak si ta Krndí firma nechává utéct takovou hromádku peněz)



A prosím vás, dělejte tu anonymizaci důsledně, na stránkách je v záhlaví vidět č.j.. Věci, které jste tu odhalila (tedy, že jste řídila Vy a ne Helmut) by vám mohly přitížit, pokud by to tady orgán našel.

No a nemělo by být úřadu jedno jakým způsobem vedu svoji obhajobu? Pořád máme snad demokracii. Navíc nemám pocit, že bych někde výslovně uvedl že jsem auto zaparkoval.
Btw. jsem rodu mužského.
IP zaznamenána