30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] výzva pčr práv. os.  (Přečteno 8413 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:výzva pčr práv. os.
« Odpověď #15 kdy: 27 Prosince 2017, 08:56:42 »

Nikam nechoďte. Udělějte to písemně.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:výzva pčr práv. os.
« Odpověď #16 kdy: 27 Prosince 2017, 10:14:38 »

půjdu tedy variantou 2 a dám vědět jak to dopadlo. Vzor jsem nenašel - stačí tedy univerzální "Dobrý den, V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám výpověď v této věci"?
Myslíte, že je rozumné, když jeden z jednatelů, kterých má firma více, jak jste uváděl, odpoví tímto způsobem?
Proč chcete za každou cenu něco někam psát?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:výzva pčr práv. os.
« Odpověď #17 kdy: 27 Prosince 2017, 10:54:32 »

Kolegové sice neradí špatně, ale xt2c z toho má patrně pěkný guláš. Jako jednatel společnosti, které takové výzvy chodí, a který opakovaně jedná s úřady nejenom o přestupcích, takže si nemůže dovolit vypadat jako blbec, kverulant nebo používat jednorázová řešení, aplikuji  následující postup:

1. Výzva přišla obyčejnou poštou - v této věci nedělám nic.

2. Výzva přišla do datové schránky nebo byla převzata libovolným pracovníkem firmy proti podpisu:

a) u bagatelních věcí, jako jsou překročené rychlosti a špatné parkování - v této věci nic nedělám. Pokud by měla ze stranu policie následovat nějaká sankce, musí nejprve zjistit, kdo je ve firmě povinen na výzvu odpovědět, pak prokázat, že ji obdržel a že nezná údaje potřebné k určení totožnosti řidiče. Na to se policie u bagatelních věcí vykašle a předá to příslušnému úřadu (pokud je to ze zákona možné) nebo to vyhnije.

b) u ostatních případů pošlu policii vyjádření, že v této věci nebudu podávat žádné vysvětlení s odvoláním na poučení obsažené ve výzvě, případně na § 61 zák. 273/2008 Sb. zákona o policii nebo na čl. 37 LZPS. Tuto variantu používám málo, protože u bagatelních věcí je lepší var. a) a např. u dopravních nehod nebo krádeží se policie nevzdá a přijedou si osobně.

c) u ostatních evidentně složitějších a zamotanějších (a to i bagatelních) případů - domluvím se pravděpodobným řidičem nebo účastníkem na dalším postupu. Pak buď zvolím variantu b) (a počítám s případnou reakcí policie) nebo po dohodě identifikuji příslušnou osobu, a ta pak pokračuje v řešení sama. Postup c) zatím použit dvakrát - závistivý soused měl námitky k parkování a jeden vysloveně kriminální případ.

Pokud se v průběhu času snad někdo k případu ozve telefonicky a tvrdí, že je policie, tak ho odkážu na standardní postup, který jako policista určitě zná, a víc se s ním nebavím.

Jednoduché řešení, že např. řeknu nějaké kouzelné slovo nebo pošlu nějaké vysvětlení, a už mě nikdy nikdo nebude otravovat, bohužel neexistuje.
IP zaznamenána

xt2c

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:výzva pčr práv. os.
« Odpověď #18 kdy: 27 Prosince 2017, 12:31:47 »

pk202: řešil bych to datovkou, tak jak to přišlo.

Citace
Myslíte, že je rozumné, když jeden z jednatelů, kterých má firma více, jak jste uváděl, odpoví tímto způsobem?
Proč chcete za každou cenu něco někam psát?
Protože tam čtu povinnost udat řidiče nebo odepřít výpověď, a ignorací neudělám ani jedno. Člověk ze sebe udělá u soudu blbýho a soud je často poměrně shovívavý, u firmy se automaticky bere že to mají vědět, mají mít svoje právníky atd. Nerad bych způsobil nějaký problémy firmě kvůli kravině za kterou je max. 2000 nebo kolik - proto se opakovaně ptám na tu případnou sankci, kdyby to přišlo na osobu tak to neřeším.

Jestli narážíte na to že tím ten kdo odpoví tím ukazuje na sebe, tak to bude myslím důkazně dost na vodě - pokouší se vůbec někdy někdo zjišťovat/dokazovat že někdo odepřel výpověď v rozporu se zákonem resp. lzps?  Důvod se přeci neuvádí.


Citace
Kolegové sice neradí špatně, ale xt2c z toho má patrně pěkný guláš. Jako jednatel společnosti, které takové výzvy chodí, a který opakovaně jedná s úřady nejenom o přestupcích, takže si nemůže dovolit vypadat jako blbec, kverulant nebo používat jednorázová řešení, aplikuji  následující postup:

1. Výzva přišla obyčejnou poštou - v této věci nedělám nic.

2. Výzva přišla do datové schránky nebo byla převzata libovolným pracovníkem firmy proti podpisu:

a) u bagatelních věcí, jako jsou překročené rychlosti a špatné parkování - v této věci nic nedělám. Pokud by měla ze stranu policie následovat nějaká sankce, musí nejprve zjistit, kdo je ve firmě povinen na výzvu odpovědět, pak prokázat, že ji obdržel a že nezná údaje potřebné k určení totožnosti řidiče. Na to se policie u bagatelních věcí vykašle a předá to příslušnému úřadu (pokud je to ze zákona možné) nebo to vyhnije.

b) u ostatních případů pošlu policii vyjádření, že v této věci nebudu podávat žádné vysvětlení s odvoláním na poučení obsažené ve výzvě, případně na § 61 zák. 273/2008 Sb. zákona o policii nebo na čl. 37 LZPS. Tuto variantu používám málo, protože u bagatelních věcí je lepší var. a) a např. u dopravních nehod nebo krádeží se policie nevzdá a přijedou si osobně.

c) u ostatních evidentně složitějších a zamotanějších (a to i bagatelních) případů - domluvím se pravděpodobným řidičem nebo účastníkem na dalším postupu. Pak buď zvolím variantu b) (a počítám s případnou reakcí policie) nebo po dohodě identifikuji příslušnou osobu, a ta pak pokračuje v řešení sama. Postup c) zatím použit dvakrát - závistivý soused měl námitky k parkování a jeden vysloveně kriminální případ.

Pokud se v průběhu času snad někdo k případu ozve telefonicky a tvrdí, že je policie, tak ho odkážu na standardní postup, který jako policista určitě zná, a víc se s ním nebavím.

Jednoduché řešení, že např. řeknu nějaké kouzelné slovo nebo pošlu nějaké vysvětlení, a už mě nikdy nikdo nebude otravovat, bohužel neexistuje.

jo, guláš v tom mám :-)

je to kravina - to nejmenší porušení rychlosti (tuším do 20 kmh přes). Přišlo to datovkou, takže obdržení prokázaný je.


Koukám že snad všichni doporučujete se na to vykašlat a neřešit? V čem je to lepší než odepřít výpověď? Přijde mi, že v rukou stejně nemají nic k určení řidiče, jedinej rozdíl je splňění té povinnosti udat/odmítnout. Pokouší se pak nějak identifikovat fotku apod? Nebo předvolat k podání vysvětlení, (pokud už jsem jednou odepřel výpověď) za účelem porovnání s fotkou apod?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:výzva pčr práv. os.
« Odpověď #19 kdy: 27 Prosince 2017, 13:42:40 »

Koukám že snad všichni doporučujete se na to vykašlat a neřešit? V čem je to lepší než odepřít výpověď? Přijde mi, že v rukou stejně nemají nic k určení řidiče, jedinej rozdíl je splňění té povinnosti udat/odmítnout. Pokouší se pak nějak identifikovat fotku apod? Nebo předvolat k podání vysvětlení, (pokud už jsem jednou odepřel výpověď) za účelem porovnání s fotkou apod?
- zatím z ničeho neplyne, jak bylo měření vůbec provedeno, zda-li neproběhlo v tzv. "automatickém režimu" - máte nějaké pozitivní info, jak to bylo?
- pokud bylo měření "ruční" - pak je vaše situace vcelku jednoduchá a mnohokrát popsaná - stačí trochu hledat
- pokud bylo měření automatické, pak se situace bude dále vyvíjet bez ohledu na to, co teď provedete  - viz hesla "správní delikt" případně "sprdel" - opět hledat
- zatím tedy nevíte co police všechno má
- píšete, že řídil jednatel (tedy orgán firmy), zároveň nechcete "způsobit problémy firmě", ale zvažoval jste napráskat jednatele, aby "byla PO venku" - přijde mi to jako zvláštní úvaha, nejste-li sám tím řidičem. 
- rady jste obdržel  - dost jich naznačovalo nedělat nic
- pokud chcete mermomocí napsat - no tak prostě napište.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:výzva pčr práv. os.
« Odpověď #20 kdy: 27 Prosince 2017, 18:56:47 »

Jestli narážíte na to že tím ten kdo odpoví tím ukazuje na sebe, tak to bude myslím důkazně dost na vodě - pokouší se vůbec někdy někdo zjišťovat/dokazovat že někdo odepřel výpověď v rozporu se zákonem resp. lzps?  Důvod se přeci neuvádí.

Prosímvás, pokud by policie měla jasný důkaz kdo řídil, nepotřebovala by od provozovatele udat kdo řídil a tím pádem nemá jak rozorovat to že řídil sám provozovatel nebo osoba jemu blízká.

Písemné odepření výpovědi je proto, aby to nezkoušeli znovu, případně aby se nepokusili o identifikaci řidiče dle domělé shody fotografie s provozovatelem o což by se teoreticky mohli pokusit při osobním podání vysvětlení.
IP zaznamenána

xt2c

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:výzva pčr práv. os.
« Odpověď #21 kdy: 27 Prosince 2017, 19:36:28 »

Citace
- zatím z ničeho neplyne, jak bylo měření vůbec provedeno, zda-li neproběhlo v tzv. "automatickém režimu" - máte nějaké pozitivní info, jak to bylo?
byl to fízl s trojnožkou - asi laserem, viděl jsem ho, dupnul na brzdu a zpomalil tak odhadem na 40 - pamatuju si na to, tehdy jsem nemyslel že nějakých 40 budou řešit

Citace
- píšete, že řídil jednatel (tedy orgán firmy), zároveň nechcete "způsobit problémy firmě", ale zvažoval jste napráskat jednatele, aby "byla PO venku" - přijde mi to jako zvláštní úvaha, nejste-li sám tím řidičem.

jde mi o to, jestli nemůžou firmě napálit nějakou správní apod. pokutu třeba co já vím 10000 za nevyhovění té výzvě pokud se to bude ignorovat - tam mířím. Vím i jak funguje odepření výpovědi, ale vůbec netuším jak a s jakýma následkama to může udělat právnická osoba. Právnická osoba žádnou osobu blízkou nemá a řídit taky nemůže aby si za to způsobila postih - není mi jasný ten mechanizmus tady. A do toho jsem letos chytil někde něco o zákonu o odpovědnosti PO atd - trochu v tom tápu no. V úplně prvním příspěvku jsem proto myslel že se udá kdo měl auto svěřený, a ten dál jako fyzická osoba bude odpírat atd. Což mi ale všichni napsali že je nesmysl, takže to se dělat nebude.


Citace
Prosímvás, pokud by policie měla jasný důkaz kdo řídil, nepotřebovala by od provozovatele udat kdo řídil a tím pádem nemá jak rozorovat to že řídil sám provozovatel nebo osoba jemu blízká.

Písemné odepření výpovědi je proto, aby to nezkoušeli znovu, případně aby se nepokusili o identifikaci řidiče dle domělé shody fotografie s provozovatelem o což by se teoreticky mohli pokusit při osobním podání vysvětlení.

to se ale může stát jen při ignoraci (vyzvou mě k podání vysvětlení osobně), ale pokud to jednou odepřu tak by neměli? Pokud to nemůže spadnout do sprdele a zároveň se odepře výpověď, tak toho moc nemůžou ne?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:výzva pčr práv. os.
« Odpověď #22 kdy: 27 Prosince 2017, 20:09:26 »

V čem podnikáte že máte tolik času?  :o

Místo toho psaní těch románů tady jste už dávno mohl mít odeslanej dopis s jednou větou že odmítáte podat vysvětlení nebo tu výzvu protáhnout skartovačkou a tím to mít vyřízený.


 
IP zaznamenána

xt2c

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:[?] výzva pčr práv. os.
« Odpověď #23 kdy: 15 Prosince 2020, 00:31:59 »

kdyby to někdo četl - vykašlal jsem se na to a nic dál nepřišlo, vyřešeno
IP zaznamenána