30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Moje pivní Vánoční přání....  (Přečteno 4029 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Moje pivní Vánoční přání....
« kdy: 23 Prosince 2017, 00:12:03 »

Zdravím všechny účastníky tohoto fóra. Občas mi někdo v SZ poděkuje za udělenou radu, která mu pomohla a často se mi chce nějak revanšovat, což samozřejmě odmítám, protože už ta samotná věc, že se někdo další malinko vzepřel systému je pro mne víceméně odměnou.
K letošní Vánoců bych si ovšem moc přál konkrétní dárek od každého komu jsem pomohl a možná i od těch jimž jsem pomoci neuměl. Je to dárek, který není zadarmo a vyžaduje od Vás trochu úsilí, času a pár korun. Jedná se o podpis pod petici za zvolnění právních předpisů pro domácí pivovarníky. Aby byl váš podpis započítán, je třeba petici vytisknout, podepsat a poštou zaslat na uvedenou adresu.  Petici najdete spolu s velmi podrobným zdůvodněním v tomto čísle časopisu Pivař.
Proč petice vznikla - no protože stejně jako existuje silniční fašismus, tak existuje i "pivní" fašismus. Stát prostě "zaklekává" svoje občany kde může i nemůže. Takže vězte, že králíků si pro svoji potřebu můžete vypěstovat kolik chcete, jahod si můžete vypěstovat třeba tunu a dokonce můžete přebytky beztrestně prodávat, nebo směňovat za jiné výrobky. Totéž platí o medu a dalších domácích produktech. Vína si můžete vyrobit 2000 litrů na osobu za rok což snad ani vypít nelze. Hádejte jak je to i piva.....to bych býval nikdy neuhodl - pouhých 200 litrů na CELOU domácnost !!!!   Navíc to musíte dopředu oznámit celníkům a vést evidenci. Pokud si náhodou někdo myslí, že to je nějaký artefakt z komunistických dob, tak je na velikém omylu. Tohle je výdobytek porevolučního parlamentu ČR.
Pokud mi chce někdo udělat radost, prosím podepište a odešlete tuto petici. Podrobnosti najdete na www.cech-pivo.cz.

Předem díky a krásné Vánoce
« Poslední změna: 23 Prosince 2017, 00:15:02 od pk202 »
IP zaznamenána

Sk1X1

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Moje pivní Vánoční přání....
« Odpověď #1 kdy: 24 Prosince 2017, 14:23:30 »

Díky za přání a taky přeju krásný Vánoce a příjemný svátky.

A k tématu, existuje termín do kdy by se mělo odeslat? Zatím jsem to je prolétl, ale datum jsem tam neviděl.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Moje pivní Vánoční přání....
« Odpověď #2 kdy: 24 Prosince 2017, 14:56:01 »

originální archy prosím odešlete nejpozději do konce února na adresu
Radek Michel
Na Výsluní 380
Velké Březno
403 23
Pokud v zásilce uvedete i vaši e-mailovou adresu, dostanete na ni potvrzení o přijetí.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Moje pivní Vánoční přání....
« Odpověď #3 kdy: 24 Prosince 2017, 19:06:04 »

Nemají zatím aspoň sto tisíc podpisů, nemáte info? Voni si s tím v posranecké vytřou i takhle, jestli to je pár set nebo maximálně tisíc signatářů, tak to neberte ve zlým, ale nemá ani smysl na tu poštu chodit…Bureš přece jasně deklaroval, že čučkaři nemaj existovat a překážet korporacím.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Moje pivní Vánoční přání....
« Odpověď #4 kdy: 24 Prosince 2017, 22:47:06 »

Hezké Vánoce.
Nevím, nejsem s tou partou nijak spojený. Já jsem zatím sehnal asi 50 podpisů.  Co se týče Bureš ,čučníků a korporací....tady se nejedná o malé pivovary - ty určité výhody v daňové oblasti oproti korporátním pivovarů mají, ale o domovarníky, kteří vaří výhradně pro svoji potřebu a případně pro známé a nejedná se o prodej a už vůbec ne o nějaký způsob obživy.
Samozřejmě se může stát, že si tím vytřou prdel, nicméně zrovnatak to můžou pojmout populisticky a víceméně to zneužít ve stylu - hele makáme pro občany. No hlavně když nic nezkusíš, nic nezískáš.
Je to jako když v SŘ kde jsou v zásadě nezpochybnitelné důlkazy hraješ hlavně na chybu SO - buď jí neudělá a zaplatíš max o tisíc víc nebo ji udělá a nezaplatíš nic. Ovlivnit to prakticky nemůžeš, ale můžeš to zkusit.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Moje pivní Vánoční přání....
« Odpověď #5 kdy: 24 Prosince 2017, 22:55:01 »

Já to vim, ale obávám se, že mikropivovar se klidně minipivovarem stát může, a to ostatní budou vnímat jako konkurenci. Trh stagnuje, velcí neví co a dostou právě ti nejmenší…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Moje pivní Vánoční přání....
« Odpověď #6 kdy: 24 Prosince 2017, 23:01:52 »

No nemyslím si, že by požadované zvolnění mohlo nějakým způsobem přispět k růstu konkurence velkým pivovarům. Jak říkám nejedná se o pivo které by šlo na prodej.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Moje pivní Vánoční přání....
« Odpověď #7 kdy: 27 Prosince 2017, 01:27:00 »

Je možné petici podepsat v Praze nebo Brně osobně? Nebylo by špatné to u někoho konsolidovat, aby každý neposílal jeden podpis. Já můžu nabídnout hradečákům, že to bude u mě k podpisu. Stejně budu kydnout doma a učit se na státnice.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Moje pivní Vánoční přání....
« Odpověď #8 kdy: 28 Prosince 2017, 22:58:22 »

Je možné petici podepsat v Praze nebo Brně osobně? Nebylo by špatné to u někoho konsolidovat, aby každý neposílal jeden podpis. Já můžu nabídnout hradečákům, že to bude u mě k podpisu. Stejně budu kydnout doma a učit se na státnice.

Zdravím, jak jsem již uváděl, s organizátory petice nemám nic společného, takže nevím. Pokud seberete více podpisů, je to samozřejmě dobré, ale nemyslím si zase, že má smysl zde organizovat něco většího.

Ale každý podpis je dobrý.
IP zaznamenána