30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a  (Přečteno 15952 krát)

JMH

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a
« kdy: 22 Května 2014, 17:11:29 »

Zdravím, z jistých indicií (lísteček za stěračem) usuzuji, že vozidlo mého zaměstnavatele, které mám svěřeno v užívání a vedu mu KJ, spáchalo jednání jevící formální znaky přestupku. Prostě parkovalo v málo frekventované jednosměrce, samozřejmě tak, aby nebránilo ani náznakem v bezpečném průjezdu ani ostatním parkujícím, přecházejícím, ve výhledu apod., na uvedené značce (49°11'18.963"N, 16°37'31.891"E), kde dosud celé roky denně auta bez problémů parkovala. Nicméně v posledních měsících tu roste aktivita městapo, lístečky, botičky i odtahy.

Otázky:
1) Lísteček se ztratí, ovčanský sebebonz neproběhne. Jak nyní postupuje brněnské městapo? Předá to hned správnímu orgánu nebo bude konat dále samo?
2) Je na takové jednání aplikovatelný SPRDEL? (Vozidlo bylo zaparkované, ale na lístečku píšou porušení zákazu vjezdu V13a).
3) V případě, že se rozjede sprdel, chce se někdo správního řízení v Brně ujmout? Klidně si to zkusím sám, ale vím, že existovala poptávka po vhodných případech k prozkoumání procesu řízení sprdele.
4) V případě jednání s MP nebo správním orgánem v takovémto případě, je lépe jako právně poučený občan vše rozporovat, nebo raději mlčet, odmítnout vypovídat, nesouhlasit, a hrát to na případný soud?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2014, 12:20:51 »

1) Pošlou doporučený dopis. Nebo se na to vykašlou.
2) Podle mě není, nejde o přestupek související s parkováním. Pokud vím dokonce samo parkování v jednosměrce obráceně není zakázané, jen mu musel předcházet jiný přestupek.
A jestli tam opravdu mají značku V13a, je to blbě, V13a je značka "Šikmé rovnoběžné čáry".

Takový nápad:
Parkování obráceně v jednosměrce pokud vím zakázané není. Úřad předpokládám pokutuje přestupek, který mu předcházel.
Což mohlo být buď porušení zákazu vjezdu (vjezd do jednosměrky ze špatné strany), nebo otáčení na komunikaci s jednosměrným provozem.
Jak úřad dokáže který z nich to byl?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a
« Odpověď #2 kdy: 23 Května 2014, 13:54:00 »

Podle mě není, nejde o přestupek související s parkováním.
V rámci správního řízení to mohou překvalifikovat, nejsou vázáni tím, co fízl napsal na lísteček. Ale takto by to na SprDel nebylo.

Jak úřad dokáže který z nich to byl?
Nijak, tohle je fakticky nestíhatelné. Třeba zde http://30kmh.cz/index.php?topic=447.0 úřad prohlásil, že vozidlo stálo v protisměru jednosměrné ulice, ale už vůbec nekonkretizoval, jaký přestupek tím měl být spáchán. Co tam taky měli napsat, že?  :)
IP zaznamenána

JMH

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a
« Odpověď #3 kdy: 23 Května 2014, 21:22:12 »

Auto nestálo v jednosměrce proti směru jízdy. Podívejte se sem: http://goo.gl/maps/oMhta
Stálo na šrafování jakoby vedle té světlemodré oktávky, zadkem na doraz k ostrůvku, tak, že nezasahovalo do jízdního pruhu.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a
« Odpověď #4 kdy: 26 Května 2014, 08:52:14 »

Jelikož se nejedná o parkování, ale zákaz vjezdu, tak pravděpodobně přijde předvolání k sepsání zápisu o podání vysvětlení.

Stejně tak se mi to stalo v Praze, kde jsem jim poslal písemné odmítnutí podání vysvětlení.

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a
« Odpověď #5 kdy: 26 Května 2014, 17:30:21 »

Auto nestálo v jednosměrce proti směru jízdy. Podívejte se sem: http://goo.gl/maps/oMhta
Stálo na šrafování jakoby vedle té světlemodré oktávky, zadkem na doraz k ostrůvku, tak, že nezasahovalo do jízdního pruhu.

Moje chyba, omlouvám se.
Z mé odpovědi tedy platí toto:

1) Pošlou doporučený dopis. Nebo se na to vykašlou.
2) Podle mě není, nejde o přestupek související s parkováním.
IP zaznamenána

maweric

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a
« Odpověď #6 kdy: 27 Května 2014, 09:55:24 »

Tak já jdu dneska podat vysvětlení (respektive si nastudovat co na mě mají) na Mělnický úřad ohledně parkovaní v místě kde je vjezd zakázán dopravní značkou B01 "zákaz vjezdu".
Dle mého názoru, na to nemůžou použít SprDel nebo se pletu?

PS:
Jejich postup byl následující:
16. 2. 2014 - spáchání "přestupku"
26. 2. 2014 - odeslána výzva k uhrazení - nereagováno
xx. 5. 2014 - odeslána pozvánka k podání vysvětlení (z prvního termínu jsem se omluvit a posunul ho)
IP zaznamenána

maweric

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a
« Odpověď #7 kdy: 26 Srpna 2014, 15:05:54 »

Tak už to jsou 3 měsíce co jsem tam byl (a odmítnul jsem vypovídat) a zatím ticho po pěšině...
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a
« Odpověď #8 kdy: 31 Srpna 2014, 20:10:52 »

1) Pošlou doporučený dopis. Nebo se na to vykašlou.

MP Brno často posílá nedoporučené dopisy (mně několikrát). Úspěšně ignorováno.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a
« Odpověď #9 kdy: 01 Září 2014, 11:21:07 »

MP Brno výhradně posílá (i opakovaně) nedoporučené dopisy s velmi zmateným hybridem mezi výzvou a upozorněním. Je to nesmyslný blábol, který patří akorát tak do koše…
IP zaznamenána

maweric

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a
« Odpověď #10 kdy: 05 Listopadu 2014, 09:36:26 »

Stále nic...
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a
« Odpověď #11 kdy: 05 Listopadu 2014, 11:38:42 »

Mě od MP Brno nepřišlo nic ale asi za 2 měsíce po přestupku přišel dopis od magistrátu. Šéf chtěl mít v práci klid tak mě nabonzoval a od té doby zatím nic už to trva další 2-3 měsíce a pořád nic...
IP zaznamenána

JMH

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a
« Odpověď #12 kdy: 26 Listopadu 2014, 14:42:49 »

Díky za tipy. Půl roku v prdeli, a zatím nic nepřišlo. Zdá se, že mám pro řidiče firemních vozidel dobrou zprávu. Stay tuned ;-)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a
« Odpověď #13 kdy: 26 Listopadu 2014, 16:01:13 »

V Brně se mi teď u dvou firemních vozidel stalo následující:
- v květnu 2013 špatné parkování;
- v listopadu 2013 doručena výzva k úhradě výpalného; ještě týž den sdělena totožnost řidiče;
- pak se 11 měsíců nedělo nic, až v říjnu 2014, tj. 17 měsíců po spáchání údajného přestupku, přišel příkaz provozovateli v rámci SprDel.

Momentálně to mám v řešení - námitka podjatosti atd. Chci totiž, aby rozhodnutí vydali až v roce 2015, to se u přestupku z 2013 bude krásně vyjímat v odvolání.

Samozřejmě odpovědnost za přestupek v květnu 2014 zanikla, tudíž s tím nemohli naložit jinak než věc podle § 66 odst. 3 písm. e) PřZ odložit - pak už samozřejmě ale jakékoliv další řízení, ani v rámci SprDel, nepřipadá v úvahu. Už se těším, až jim s tím v odvolání vymáchám držku.

To jen k tomu, že když se v Brně půl roku nebo rok nic neděje, tak to ještě neznamená, že to (z jejich pohledu) skončilo  ;)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:MP Brno a porušení zákazu vjezdu V13a
« Odpověď #14 kdy: 26 Listopadu 2014, 16:09:57 »

Samozřejmě odpovědnost za přestupek v květnu 2014 zanikla, tudíž s tím nemohli naložit jinak než věc podle § 66 odst. 3 písm. e) PřZ odložit - pak už samozřejmě ale jakékoliv další řízení, ani v rámci SprDel, nepřipadá v úvahu. Už se těším, až jim s tím v odvolání vymáchám držku.

Tak aspoň je to zabaví, že  :)
IP zaznamenána