30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: IP12 vs IP13b a odtah  (Přečteno 3328 krát)

Ustecan

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
IP12 vs IP13b a odtah
« kdy: 23 Listopadu 2017, 10:11:17 »

Po letech se mi podarilo na miste, kde casto parkuji, zapomenout umistit parkovaci kotoucek. Nasledoval rychly odtah, ktery jsem zaplatil. Oznameni MP o prestupku bylo za steracem a vyhodil jsem ho.

Parkovaci misto je oznaceno IP12 s DT (Zasobovani s parkovacim kotoucem na dobu max 30 min.) Pro to prece existuje samostatna znacka - IP13b. Pouzitim vyhrazeneho parkoviste IP12 zrejme docilili toho, ze odsud mohou odtahovat. Odtah probihaji pravidelne 1-2 dny v mesici, jinak se nic nedeje.

Ma nekdo typy a rady, jak se branit?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:IP12 vs IP13b a odtah
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopadu 2017, 13:47:18 »

Mám pro Vás několik typů tipů:

1) Tip gramatického typu: http://www.mojecestina.cz/article/2009042203-tip-x-typ.

2) Tip k pochopení typu dopravního značení: dopravní značka IP12 označuje vyhrazené parkoviště, na dodatkové tabulce je uvedeno pro koho a za jakých podmínek. Značka IP13b označuje parkoviště s parkovacím kotoučem. Lze tedy konstatovat, že mezi Vámi uvedenými značkami rozdíl je:
a) Značka IP12 s DT "Zásobování s parkovacím kotoučem na dobu max. 30 minut" nám  říká, že dané místo je vyhrazeno pro vozy zásobování, jejichž řidiči mají povinnost použít parkovací kotouč a místo opustit do 30 minut, zatímco
b) značka IP13b nám říká, že na daném místě může parkovat kdokoliv, podmínkou je parkovací kotouč.
Aby tedy značka IP13b zcela odpovídala dopravní značce IP12 s DT "Zásobování s parkovacím kotoučem na dobu max. 30 minut", musela by být doplněna DT ve smyslu "Pouze pro zásobování, max. 30 minut". Ať tak či onak, výměna těchto dopravních značek nic nemění na možnosti vozidlo odtáhnout, jak (po mém soudu mylně) naznačujete ve Vašem příspěvku.

3) Tip provozního typu: je-li vozidlo odtaženo, jeho vydání je zpravidla podmíněno zaplacením poplatku za provedení odtahu. Tomu se dá bránit žalobou na vydání věci. Čili po odtažení poplatek nezaplatíte, podáte žalobu a auto necháte stát (zpravidla několik let do vyřízení žaloby) na odstavném parkovišti. Tento postup je vhodný zejména tehdy, když se jedná o bezcenné vozidlo, které nepotřebujete, a navíc jste si jist, že odtah proběhl protiprávně. Cílem tohoto postupu může být následné vymožení náhrady. Pokud si ovšem nechcete/nemůžete dovolit vozidlo pár let postrádat, mám pro Vás mnohem lepší tip: umístěte na viditelném místě parkovací kotouč a při odchodu od vozidla si jej nafoťte, abyste měl později důkaz, kdyby jej někdo "přehlédl".

4) Tip pro případné řízení správního typu: bude-li SŘ zahájeno, poskytněte konkrétní podklady (nejlépe kopii spisu), budete-li stát o konkrétní radu.
IP zaznamenána

Ustecan

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:IP12 vs IP13b a odtah
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2017, 14:00:03 »

Diky. Udelal jsem chybu, to vim. Nakonec i v gramatice, tak mam asi chybove obdobi. Za rady dekuju. Nejsem si prave jisty, jestli se do SŘ poustet, vzdycky jsem mel nejaky plan, ale tady nevim, jak bych argumentoval, proto jsem se zeptal.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:IP12 vs IP13b a odtah
« Odpověď #3 kdy: 23 Listopadu 2017, 14:12:28 »

Těch typů argumentace v SŘ je spousta, závisí ale na tom, jak dobře jsou na Vás připraveni. Ve Vašem případě namátkou:
1) Na daném místě parkuji pravidelně a vždy umísťuji parkovací kotouč na stejné místo na palubní desce, což jsem učinil i v inkriminovaný den. Fotografie MP jsou nekvalitní a není z nich patrno, že kotouč umístěn nebyl.
2) Na daném místě jsem zaparkoval, vyložil (cokoliv), odstranil parkovací kotouč a chtěl odjet. Vozidlo se mi ale nepodařilo nastartovat (keyword: "nezávisle na vůli řidiče"). Šel jsem proto poprosit (kohokoliv) o pomoc. Než jsem se vrátil, vozidlo bylo pryč.
3) Na daném místě jsem zastavil, protože se mi udělalo nevolno, a tedy jsem nemohl pokračovat v jízdě. Trpím totiž (čímkoliv). Šel jsem (kamkoliv pro cokoliv) a když jsem se vrátil, vozidlo bylo pryč.
... atd.
IP zaznamenána