30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání  (Přečteno 6733 krát)

vincheroo

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání
« kdy: 19 Listopadu 2017, 22:18:00 »

Dobrý den. Nezastavil jsem na stopce, následně mě zastavila MP s tím, že jsem ohrozil chod Universa a tudíž mám ze své mrzké výplay zaplatit příspěvek do obecní pokladny. Vzhledem k tomu, že jsem již před tím spáchal těžké zločiny a mám bodové obdarování cca v půlce bodového spektra a obával jsem se, že mi jich bude přičteno víc, než bych toužil, tak jsem nepodepsal spolupráci s stb (sorry, s MP). Jsem řidič z povolání, papíry mě tzv. "živí" a nebyl jsem si jist tím, že zastavením na stopce nebudu obdarován body,tak jsem strážníkům tohle ústně sdělil, do papíru napsal "nesouhlasím" a na připomínku,jestli jsem zastavil jsem sdělil že zastavil,ale oni to neviděli. MP mi sdělili že neviděli zastavení a mají mě na kameře a dále jsme neřešili. Nyní mi přišlo Předvolání a já nevím, jak s ním naloži a rád bych vás požádal o radu, jak s tímto naložit. Připojuji předmět Předvolání a dále můžu zaslat mapové podklady, kde cca stáli MP (v úhlu mají les, který jim bránil ve výhledu na mě) a také mi přijde divné, že předvolání zní jako "dostatečně jste se nerozhédl". Předem dávám na vědomí, že bych se rád s empíkama a šulinem na magistrátě rád pohádal,ale jen cesta na ústní jednání mě přijde na cca 1.700Kč a debilní poznámky u zaměstnavatele, tudíž o to nestojím a rád bych problém vyřešil bez ztráty na bodovém kontu a co nejmenší flastr. Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2017, 22:38:27 »

Zkuste síť nahlížečů pro zajištění obsahu spisu a zejména videa.

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2139.0

Pak to sem dejte. Vařit z vody nemá moc smysl.
IP zaznamenána

vincheroo

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání
« Odpověď #2 kdy: 19 Listopadu 2017, 22:55:09 »

Dekuji za odp. Do spisu muze nalidnout nahlizec i pred  projednanim predvolani? tlaci me cas, termin prevolani je pristi tyden.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2017, 22:56:12 »

Dekuji za odp. Do spisu muze nalidnout nahlizec i pred  projednanim predvolani? tlaci me cas, termin prevolani je pristi tyden.

Ano. Nastudujte si nahlížení do spisu. Nebudu vám odpovídat jen proto, že se vám nechce číst.
IP zaznamenána

vincheroo

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání
« Odpověď #4 kdy: 19 Listopadu 2017, 23:05:06 »

Omlouvám se, není to dáno leností, ale neschopností orientace a neporozumění úřednickému speaku. Přečtu celé forum od začátku do konce, ale na konci ani nevím, jak se jmenuju :)
IP zaznamenána

vincheroo

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání
« Odpověď #5 kdy: 19 Listopadu 2017, 23:15:12 »

A dále, otázka zní, hrozí mi ztráta bodů nebo ne? nebo hrozí po přehodnocení úředníkem na jiný přestupek? vzhledem k přestupku a jeho formě, jestli by nebylo lepší omluvit se magistrátu z jednání, vzhledem k nákladům na každé ústní projednání zalepit flastr? mě o peníze až tak nejde, jen se bojím ztráty bodů, páč jako takové by ohrozilo moji funkci živitele rodiny.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2017, 23:27:55 »

Záleží, co je ve spisu a s čím může orgán pracovat.

Zajistěte spis (nastudujte možnosti nahlížení do spisu a kopírování spisu), anonymizujte a vložte sem. Pak už bude nad čím se bavit. To je vše, co se k tomu dá v tuto chvíli napsat.
IP zaznamenána

vincheroo

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání
« Odpověď #7 kdy: 19 Listopadu 2017, 23:49:11 »

Vím, že jsem složitý oříšek, ale prosím Vás polopatisticky: Jednání je příští týden na daný den a hodinu. To mě bude stát výše uvedenou cifru. Avšak služebně tam jedu pozítří, zadarmo (v rámci práce, s možností si odskočit). To jako můžu zaklepat bez předchozího upozornění danému úředníkovi na dveře s tím, že zrovna teď hned chci vidět fakta a důkazy proti mě vedené, ofotit si je, resp. video z kamery si nahrát na flashku??
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání
« Odpověď #8 kdy: 20 Listopadu 2017, 07:50:09 »

Ano, stavte se rozhodně tam a požádejte o nahlédnutí do spisu. Pokud tam je i video, musí Vám ho nechat stáhnout na flashdisk. Ideálně nahrávejte audio od vstupu do budovy. Pokud by Vám nechtěli vyhovět, na záznam zopakujte co požadujete, aby se to dalo použít v budoucím řízení.
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání
« Odpověď #9 kdy: 20 Listopadu 2017, 08:17:43 »

Zaklepejte na úředníka i mimo úřední hodiny. Ale v pracovní době. Patrně bude mít kecy a nechá Vás chvilku vychladnout, než spis ukáže, běžně to tak bývá. Vše nahrávat na záznamník na mobilu.
Vše si nechat okopírovat. I video z počítače.
Pokud cokoliv neokopírují, nahlašte to do záznamu o nahlédnutí, ať to tam je černé na bílém. Nepodepište ho, dokud s ním nejste spokojený.

Žádný přestupek, ani podezření z něj není zadarmo. Stojí to fůru času, pokud nemáte žádné zkušenosti. Kdo nemá čas ani chuť, může mít nezaplatim.cz.
Kolik bodů Vám hrozí a jaká pokuta si vygůglíte podle konkrétního paragrafu a písmene.

Na ústní jednání nemusíte, když se předem písemně omluvíte (z pro úřad nezávažných důvodů - jednání proběhne bez vás). Pokud budou na jednání měšťáci svědci, tak je propásnete a bude to větší chyba, pokud tam nikdo nebude, není ani škoda tam nebýt. Pošlete za sebe písemné vyjádření, v kterém byste se měl obhájit.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání
« Odpověď #10 kdy: 20 Listopadu 2017, 09:20:02 »

Za STOPku body nehrozí.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání
« Odpověď #11 kdy: 20 Listopadu 2017, 09:40:12 »

v předvolání svědci nejsou napsaní, tedy by žádný výslech neměl být.
IP zaznamenána

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání
« Odpověď #12 kdy: 20 Listopadu 2017, 09:51:05 »

V oznámení máte § 125c/1k), tedy jste spáchal přestupek jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až j), nesplnění nebo porušení
povinnosti stanovené v hlavě II zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu. Blokově do 2 000, ve správním  1 500–2 500 a je to bez bodů.
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání
« Odpověď #13 kdy: 20 Listopadu 2017, 10:58:40 »

opas: Mohu se zeptat, jaká se vaše úspěšnost: "Když svědci nejsou v předvolání, nejsou ani na jednání." V mém případě v předvolání nebyli, na jednání byli a jsou i jiné případy. Ale samozřejmě to pak namítám, píšu do odvolání apod.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stopka, nezaplatil, přišlo předvolání
« Odpověď #14 kdy: 20 Listopadu 2017, 11:31:25 »

opas: Mohu se zeptat, jaká se vaše úspěšnost: "Když svědci nejsou v předvolání, nejsou ani na jednání." V mém případě v předvolání nebyli, na jednání byli a jsou i jiné případy. Ale samozřejmě to pak namítám, píšu do odvolání apod.

Mám jen jeden svůj případ, kdy jsem nikam nešel a pak jsem úspěšně namítal, že SO je povinen informovat o provedení dokazování. A pokud neinformuje o tom, že bude svědek pak omezuje obviněného na jeho právech. Obviněný nevěděl že bude svědek a proto se vzhledem ke vzdálenosti rozhodl komunikovat výhradně písemně. Kdyby věděl, že svědek bude, tak by přijel osobně.
Úspěšně vráceno a prekluze.

Opačný případ, kdy byl neohlášený svědek a SO to prošlo nemám.
IP zaznamenána