30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Modry majak na strese  (Přečteno 5833 krát)

spar

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Modry majak na strese
« kdy: 14 Listopadu 2017, 15:33:32 »

Ahoj,chci se zeptat jestli je mozne na strese vozu vozit majak modry magneticky aniz bych ho zapnul,...takze by se nejednalo a zneuziti svetla modre barvy,... tohle mi poslal pan z dopravky...
pravdou je, že "magnetické" snímatelné majáky modré barvy nemusí být zapsané v technickém průkazu. Jakékoliv jiné majáky pevně spojené se střechou vozidla musí být v technickém průkaze zapsány (ověřeno na registru vozidel). K další části dotazu bych uvedl, že není pravdou, že jakékoliv vozidlo může být vybaveno modrým majákem, i pokud tento není v činnosti. Vozidla, která mohou být vybavena majákem modré barvy jsou striktně určena zákonem 361/2000 Sb., konkrétně v ustanovení § 41 odst. 2 - zde jsou taxativně vyjmenovány složky, které mohou mít vozidla majáky vybavené. Dále v ustanovení § 41 odst. 3 zákona č. 361/2000 Sb. je řečeno, že nařízením vlády mohou být stanovena další vozidla, která tímto zařízením mohou být vybavena. Takže pro tyto účely existuje nařízení vlády, kde je zcela přesně specifikováno, kdo a dokonce kolik vozidel může mít vybaveno modrým majákem.

Pokud to shrnu, tak musíme rozlišovat zneužití majáku a oprávnění být vybaven majákem modré barvy. Pokud někdo vozí modrý maják na střeše, aniž by byl oprávněn ho vůbec mít, ale nepoužívá ho, tak se nedopouští zneužívání majáku, ale zákon porušuje, protože takové vozidlo není zahrnuto v zákoně jako vozidlo, které může být majákem modré barvy vybaveno.

Snad Vám tato odpověď postačuje.

Ale vsude se pise o svetle modre barvy,ne o modrem majaku... a kdyztak jaky postih hrozi za to co pise na konci,ze vozidlo neni zahrnuto v tom,jake vozdlo muze byt vybaveno,DEKUJI ZA ODPOVED
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Modry majak na strese
« Odpověď #1 kdy: 15 Listopadu 2017, 15:41:43 »

Tak odpověď máte.. porušuje to zákon.

Ale v praxi je to jedno.. policajti vám to hravě zboří.. stačí když řeknou že vás viděli ten maják používat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Modry majak na strese
« Odpověď #2 kdy: 16 Listopadu 2017, 01:00:30 »

Před zahájením jízdy jsem samozřejmě v souladu se zákonem provedl kontrolu vozidla a žádný modrý maják na střeše nebyl. Musel se tam objevit někdy během cesty. Myslím si, že my ho tam umístil ten vtipálek cyklista, co mne podjížděl při čekání v koloně na semaforu.

A protože "umístění majáku na střechu cizího auta" pravděpodobně nebude přestupkem, mohl by se k tomu ten cyklista i doznat.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Modry majak na strese
« Odpověď #3 kdy: 16 Listopadu 2017, 10:11:23 »

Tuším na motofóru mne rozesmál příspěvek Číkuse:

Normálně jsem jel a někdo mi, asi na křižovatce, připojil přívěsný vozík, čehož jsem si nevšiml a pokračoval v jízdě  ;D válel jsem se po zemi smíchy. Pravda je, že s podobně absurdním tvrzením se v mém případě SO1 jaksi nepopasoval a krásně mi nabil do odvolání. Jak nejde o ŘP a člověk to nemá daleko, může to být účinná strategie.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Modry majak na strese
« Odpověď #4 kdy: 16 Listopadu 2017, 10:19:22 »

Asi jsem mimo mísu, ale k čemu se hodí vypnutý modrý maják na střeše? To jako aby odradil policajty od zastavení, nebo aby vyvolat respekt mezi ostatními řidiči, nebo abych nedostal pokutu za parkování? Nebo jako dekorace?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Modry majak na strese
« Odpověď #5 kdy: 18 Listopadu 2017, 21:52:21 »

Asi se chce cítit jako Simír ze Zebry 11.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Modry majak na strese
« Odpověď #6 kdy: 04 Ledna 2018, 01:18:09 »

Asi jsem mimo mísu, ale k čemu se hodí vypnutý modrý maják na střeše? To jako aby odradil policajty od zastavení, nebo aby vyvolat respekt mezi ostatními řidiči, nebo abych nedostal pokutu za parkování? Nebo jako dekorace?
Na to, abych nedostal pokutu za parkování odjakživa stačí opičácká nebo městapácká čepice, ne?
IP zaznamenána