30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: nahlížení do spisu  (Přečteno 5359 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
nahlížení do spisu
« kdy: 09 Listopadu 2017, 10:04:36 »

Stala se mi situace

Pípla mi datovka se zprávou na kterou jsem netrpělivě čekal.
Okamžitě jsem zajel na úřad nahlédnout do spisu.
Recepční mi oznámila, že příslušný parazit č1 už odešel (15:30 cca) a další dny má dovolenou. Když jsem ji ocitoval Správní řád-nahlížení do spisu, zavolala službu majícího parazita č2, který mi trpělivě vysvětlil, že parazit č.1 má spis v trezoru a že tedy nemohu nahlédnout, nechtěl vydat žádné potvrzení a že se mám dohodnout s parazitem č.1 o nahlédnutí.
Během parazitovy dovolené a víkendu uplynula lhůta daná ve zprávě.
Nahrávání zapínám metr před vstupními dvěřmi, takže vše mám vždy zdokumentované už od pozdravu.
Při příští návštěvě mi parazit č.1 při kopírování spisu řekl, že žádné usnesení o odepření nahlížení mi dávat nebudou. (neřešil jsem to výměnou za prodloužení lhůty k vyjádření, což bylo dodrženo)

Jak s tím příště naložit? Stížnost? Nebo rovnou trestní oznámení? Nebo počkat až na blížící se kulaté výročí defenestrace a uspořádat vzpomínkovou akci?
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:nahlížení do spisu
« Odpověď #1 kdy: 09 Listopadu 2017, 10:42:15 »

Ja nahral audio a podal stiznost na neposkytnuti spisu a nevystaveni papiru na zamitnuti nahlednuti do spisu. Slo ale "jen" o konec pracovni doby. Odchytl jsem si tam tenkrat nejakeho zrovna pritomneho parazita a toho jsem nahraval.

 Stiznost mi pote zamitli a uz jsem se v souvislosti se zamitnutim nahlednuti neodvolaval , ale i tak to pouziji jako munici v odvolani, protoze mi zamitli i 106ku a ke spisu jsem se tudiz nedostal.
« Poslední změna: 09 Listopadu 2017, 10:45:13 od Thom@s »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:nahlížení do spisu
« Odpověď #2 kdy: 09 Listopadu 2017, 13:10:03 »

Moje čerstvá zkušenost je že je nutno asertivně trvat na svém. Navštívil jsem ouřad v 11:00, po cca 5 min. zavolali vrchní zmrdici a ta mi nabídla abych dorazil po půl druhé protože zmrdice co to má na starosti má jednání. Kontroval jsem tím, že stačí sahnout do šanonu a donést na chodbu, takhle jsme se přetahovali asi do 11:30 (pořád odbíhala) , protože dotyčný pyráť spíše potřeboval infomace ze spisu než náboje do odvolání, tak jsem trval, na svém, takže se nakonec cca 11:45 přikolébala se spisem, tvářila se jako že mi dělá největší milost a skučela že bude kvůli mně o hladu což jsem jí po 10 minutách, které jsem strávil ofocením spisu omlátil o hlavu s tím, že kdyby se nesnažila o obstrukce a spis mi přinesla hned tak už je dávno zpátky z oběda.

Jinak jsem v době čekání ještě přemýšlel, že pokud nevydají ani potvrzení o odmítnutí, (samozřjmě jsem měl nahrávku) že bych se ještě obrátil okamžitě na MP nebo státní opicii a tam nahlásil podezření na porušení § 38 SPŘ. Tím bych měl získat písemné potvrzení (předpokládám že šimpanzi  učiní nějaký zápis) ukotvené nějakým způsobem v místě a čase. 

Pokud se díky prokazatelnému odmítnutí nedostanete ke spisu, musí bezpochyby po odvolání SO2 vše vrátit SO1 zpět bez ohledu na cokoliv ostatního. Ovšem jestli  se později ke spisu dostanete jinak ještě přded vydáním rozhodnutí nebude to do toho odvolání myslím mít už ten správný účinek.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:nahlížení do spisu
« Odpověď #3 kdy: 09 Listopadu 2017, 14:08:08 »

pk202: ze zkušeností mohu poznamenat, že nemá naprosto smysl volat MP (obrátí se to proti Vám, záznamy se ztratí a pod., pokud úředník prohlásí „neuposlechnul výzvy úřední osoby, vyveďte ho“ tak Vás vyvedou a na požadavek vystavení potvrzení se Vám v tom slušnějším případě vysmějí), ale rovnou PČR. PČR svou linku nahrává automaticky a z bezepečnostních důvodů.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:nahlížení do spisu
« Odpověď #4 kdy: 09 Listopadu 2017, 14:14:07 »

pk202: ze zkušeností mohu poznamenat, že nemá naprosto smysl volat MP (obrátí se to proti Vám, záznamy se ztratí a pod., pokud úředník prohlásí „neuposlechnul výzvy úřední osoby, vyveďte ho“ tak Vás vyvedou a na požadavek vystavení potvrzení se Vám v tom slušnějším případě vysmějí), ale rovnou PČR. PČR svou linku nahrává automaticky a z bezepečnostních důvodů.
MP si určitě taky nahrává linku, ale jelikož mají s úředními parazity stejného zaměstnavatele, (často i sídlí ve stejném baráku) a iq nepřevyšující obvod čepice, tak je lepší je nevolat nikdy a nikam.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:nahlížení do spisu
« Odpověď #5 kdy: 09 Listopadu 2017, 14:40:55 »

Jan Novák: no to sice ano, nicméně u MP se zcela běžně stává, že pak v případě potřeby „se záznam z důvodu technické poruchy neuložil (či byl poškozen)“ a pod. Jak píšu — už jsem se s tím setkal.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:nahlížení do spisu
« Odpověď #6 kdy: 19 Dubna 2018, 20:36:41 »

Podařilo se někdy někomu prorazit se stížností? Tudle jeden případ řeším, dorazil klasickej elaborát o tom, jak není možný aby tam pořád někdo byl (ani v úřední hodiny ty dva dny v týdnu), jak se mám milostivě s prosíkem domlouvat na termínu kdy by pán velkomožný mohl mít čas a tydlety kecy, co všichni známe…jen roztažený na celou normostranu.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:nahlížení do spisu
« Odpověď #7 kdy: 20 Dubna 2018, 07:43:38 »

Podařilo se někdy někomu prorazit se stížností? Tudle jeden případ řeším, dorazil klasickej elaborát o tom, jak není možný aby tam pořád někdo byl (ani v úřední hodiny ty dva dny v týdnu), jak se mám milostivě s prosíkem domlouvat na termínu kdy by pán velkomožný mohl mít čas a tydlety kecy, co všichni známe…jen roztažený na celou normostranu.
V mém případě stížnost nakonec nedávala smysl, ale myslím, že nahrané odmítnutí nahlížet bez vystavení usnesení a k tomu ten den podaná žádost o spis poštou, kterou standardně zamítají je podle mě hotová věc do odvolání. krátí vaše práva a dělají obstrukce.
http://frankbold.org/poradna/kategorie/spravni-rad-a-spravni-rizeni/rada/6-veci-ktere-byste-meli-vedet-o-nahlizeni-do-spisu
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:nahlížení do spisu
« Odpověď #8 kdy: 20 Dubna 2018, 07:51:26 »

No to odmítnutí čehokoli uznali jako částečně důvodný, ale stále se kroutí ne že by odmítli vystavit potvrzení o odmítnutí, prej nebylo odmítnuto nahlížení :D To jen „technicky nešlo“ dyž tam nikdo s klíčema nebyl, ale měl být sepsán protokol o ústním jednání  ;D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:nahlížení do spisu
« Odpověď #9 kdy: 20 Dubna 2018, 08:05:18 »

No to odmítnutí čehokoli uznali jako částečně důvodný, ale stále se kroutí ne že by odmítli vystavit potvrzení o odmítnutí, prej nebylo odmítnuto nahlížení :D To jen „technicky nešlo“ dyž tam nikdo s klíčema nebyl, ale měl být sepsán protokol o ústním jednání  ;D
To znamená, že provozují úřad tak, že neumožňují uplatnit vaše práva. Tehnická chyba by byla zaseklá registračka, kde bych čekal omluvu a poslání kopie poštou, když jsou ta služba veřejnosti, co vychází vstříc.
Ať si dávají klíče na nástěnku, aby se k nim dostal ten, kdo má zrovna službu. Co kdyby Máňu třeba defenestrovali při jiném jednání, pak už by se ke spisu nedostal nikdo nikdy.
IP zaznamenána