30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: kopie důkazů na datových nosičích  (Přečteno 3882 krát)

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
kopie důkazů na datových nosičích
« kdy: 30 Října 2017, 08:27:43 »

Dostal jsem od SO na DVDčku kopii videozáznamu z fízláckýho auta, ale obviněnému to na noťasu nejede (DVDčko se načte, ale soubor s videem se mu nepřehraje), já mám už na CD/DVD poněkud moderní stroj a přítelkyni to noťas v mechanice chroupe x minut bez toho, aniž by se to DVDčko vůbec načetlo... Nevíte někdo, jestli existuje nějaká judikatura NSS, která by řešila formát, v jakém SO poskytuje kopie elektronických důkazů? Jde mi teď v podstatě jen o to, jestli to po tom úřadu můžu chtít v nějaké funkčnější/uživatelsky příjemnější verzi, nebo jestli jsem povinnen si sehnat kraksnu dost starou na to, abych si to video mohl přehrát? Jestli bych třeba mohl po nich požadovat USB stick s tím videem místo DVDčka a pokud by mi nevyhověli, zda-li bych se na tom mohl točit?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:kopie důkazů na datových nosičích
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2017, 08:32:37 »

Co to dela kdyz to zkopiruejtena disk?
Tipl bych vadne medium/spatna vypalovacka...
Vim ze existuje nejake narizeni vlady, o judikatu nevim, ale dukaz je dukaz a ten by mel byt poskytnut, jak je...tedy v puvodni forme a k tomu by mely byt poskytnuty nastroje, abyste mel k tomu snadny pristup.
« Poslední změna: 30 Října 2017, 08:40:17 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:kopie důkazů na datových nosičích
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2017, 08:49:19 »

No obviněného to zkopírovat nenapadlo, a přítelkyni to DVDčko ani nenačte jeho obsah... Zkusím pohledat to nařízení vlády, ať vím, jak to přesně je... Díky!
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:kopie důkazů na datových nosičích
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2017, 19:17:17 »

Kdysi jsem zkoušel zachránit/načíst data pomocí IsoBuster, ale s proměnlivými výsledky.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:kopie důkazů na datových nosičích
« Odpověď #4 kdy: 30 Října 2017, 19:28:34 »

Nebyl by to dobrý bod do odvolání, kdy SO sice poskytl součást spisu (CD/DVD), ale to je nečitelné? Zkuste se domluvit s CDR serverem (www.cdr.cz), případně zde přes Behemota. Oni jsou schopni CD/DVD podrobit analýze. No a z toho by se pak dalo už něco vyvodit, ne?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:kopie důkazů na datových nosičích
« Odpověď #5 kdy: 31 Října 2017, 10:38:40 »

Normálně bych úřadovi zavolal, že je CD nečitelné na více strojích a jestli mi může dát další kopii, nebo nahrát na flashku.

Jsou firmy (jedna je i kousek od Kongresáku), kde udělají analýzu nosiče zdarma, platí se až za vlastní záchranu dat. Mrtvého brouka bych nedělal.
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:kopie důkazů na datových nosičích
« Odpověď #6 kdy: 31 Října 2017, 11:31:59 »

Pořešeno přes obviněného, staví se tam s USB flash diskem... Ale díky za info s tou analýzou CD, v budoucnu se možná bude hodit...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:kopie důkazů na datových nosičích
« Odpověď #7 kdy: 15 Listopadu 2017, 11:24:29 »

Heh, já už s tím nemám nic společnýho. Ale zas mám telefoun na Wifta, ten by mohl vědět, jestli takový věci kdysi dávno dělali…

Jinak docela skoro všechno přehraje standardně VLC, nosí si to svoje kodeky v instalaci.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:kopie důkazů na datových nosičích
« Odpověď #8 kdy: 15 Listopadu 2017, 11:58:21 »

Programu na analyzu najdete hromady, ale je treba si uvedomit, ze data jsou vztazeny vzdy k dane mechanice a jejim vlastnostem - v pocatcich vypalovani jsem tyto mechaniky servisoval - daly se seridit
https://dl.x-ex.com/pics/Xbox_360_Slim_Laser_G2R2_Philips_Lite-On_16D4S_lens_pot_tweak.jpg - POZOR! HROZI POSKOZENI ZRAKU!
Zalezi jaka mechanika a jak kvalitne vypalila data - pity na jak kvalitni medium a pak zalezi na cteci mechanice, jak si si dokaze s daty poradit, co je spis na clanek/knizku na cdr.cz ~1999 bylo teorie dost.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:kopie důkazů na datových nosičích
« Odpověď #9 kdy: 15 Listopadu 2017, 14:31:16 »

Ani debilní fotka z radaru nešla otevřít bez "Patřičného" software. Prostě sdělte správnímu úřadu, že zaslané je nečitelné a ať vám pošle příslušnou open source aplikaci nebo to učiní přístupným jinak.
IP zaznamenána