30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: poplatek za sundání botičky + pokuta  (Přečteno 4711 krát)

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
poplatek za sundání botičky + pokuta
« kdy: 24 Října 2017, 18:40:24 »

Zdar
chci se zeptat jak je to s poplatkem za sundání boty od městských p....ů. (doplň dle uvážení)
V roce 2012 jsem dostal botu v Ostravě. P....i přijeli chtěli 1000, hlásil jsem blízkou osobu a oni že pokuta je 400 a 600 poplatek za sundání boty. Víte někdo jestli je toto legální, nebo v roce 2012 bylo? Na těch 600 jsem tehdy podepsal nějaké uznání dluhu, nebo tak nějak a zaplatil, 400 pokutu vyřešila osoba blízká.
Jen jsem si teď na to vzpomněl a vlastně do dneška nevím jestli je to košer.
Díky za info.
IP zaznamenána

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:poplatek za sundání botičky + pokuta
« Odpověď #1 kdy: 24 Října 2017, 18:41:14 »

asi jsem to napsal do špatné rubriky, sry.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:poplatek za sundání botičky + pokuta
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2017, 19:13:38 »

Ustanovení o "poplatku za sundání botičky" jsou zakotvena v zákoně č. 553/1991 Sb., O obecní policii, konkrétně v § 17a, který říká, že poloopičák botu sundá, po provedení úkonů potřebných ke zjištění totožnosti řidiče NEBO uhrazení nákladů.
Já sám jsem nikdy žádnou botu nedostal, takže se nemohu vyjádřit dle vlastní zkušenosti, nicméně dle § 17a by mělo stačit na místě napráskat Helmuta a bota by měla jít dolů. Pokud se nejedná o provozovatele, mohlo by stačit i prosté odepření výpovědi, neboť to nemá vliv na skutečnost, jestli úkony pro zjištění totožnosti byly nebo nebyly provedeny.

EDIT: Teď jsem se dočetl, že obce si to upravují různými vyhláškami - v případě, že vám opičák odmítne botu sundat bez zaplacení se bohužel nacházíte v pozici, kdy se musíte hádat, případně zavolat PaChy, nicméně platí co jsem psal výše - buď a nebo. Kromě toho mě napadlo, že by stačil i Deathmut a v souvislosti s ním nejrůznější originální nápady, jak to vyšperkovat, aby to nebyla prostá byrokratická/doprošovací hádka, například nalepeným parte Deathmuta (včetně fotografie) na opěrku sedadla řidiče... (a ještě by v tom parte mohlo být "otec, bratr, děda, švagr, ..... a řidič motorového vozidla RZ XXX-XXXX")
« Poslední změna: 24 Října 2017, 19:35:27 od IZS »
IP zaznamenána