30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo  (Přečteno 22365 krát)

johnnynewman

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

johnnynewman

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #31 kdy: 13 Listopadu 2017, 11:18:15 »

Chtěl jste radu, dostal jste ji. Víc nemám k věci co dodat :-)

Díky. Obdivuji Vaši jistotu s takto zjednodušenou argumentací. Nechci prudit, ale jde tady o můj ŘP, takže mě asi chápete, že si tímto jednáním nejsem moc jistý.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #32 kdy: 13 Listopadu 2017, 11:53:17 »

Rozhodně nikam nechoďte, můžou Vás tam, pokud nemáte zkušenosti, uvařit na syrové nudli. Napište to přesně, jak navrhuje opas, to znamená jakýkoliv alkohol popřít (!) a budete mít klid. Žádní svědci nejsou třeba a už né takový, kteří potvrdí konzumaci alkoholu.
IP zaznamenána

johnnynewman

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #33 kdy: 13 Listopadu 2017, 11:59:26 »

Rozhodně nikam nechoďte, můžou Vás tam, pokud nemáte zkušenosti, uvařit na syrové nudli. Napište to přesně, jak navrhuje opas, to znamená jakýkoliv alkohol popřít (!) a budete mít klid. Žádní svědci nejsou třeba a už né takový, kteří potvrdí konzumaci alkoholu.

Svědek mi klidně doloží, že to pivo bylo nealkoholické. Každopádně říkáte, že v tuto chvíli, pokud půjdu podle OPASe na mě nebudou mít nic, co by vedlo k zabavení ŘP?

PS: to jednání na úřadě se nahrává nebo jen zapisuje a já to pak podepisuji?
« Poslední změna: 13 Listopadu 2017, 12:03:56 od johnnynewman »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #34 kdy: 13 Listopadu 2017, 12:10:00 »

nezaplétejte se do toho. Váš kamarád je jen MP a to ho lidsky poněkud diskvalifikuje. Jakmile bude seznámen u SO s faktem, že za křivou svědeckou výpověď jsou zajímavé sankce a tresty, tak milerád otočí a popoří svého živitele klidně i proti Vám.
Poslechněte Opase, napište to tak, jak Vám zde poradil, podepište a doporučeně odešlete.
IP zaznamenána

johnnynewman

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #35 kdy: 13 Listopadu 2017, 12:29:40 »

OK. Tak tedy dám na Vaše zkušenosti. Chápu, že kdybych tam ještě něco mumlal, tak si mě úřad ještě pěkně vychutná. I když mě má na starosti tak hezká mladá a očividně nezkušená úřednice. Vždyť se mi sama přiznala k tomu, že to vlastně odložila, ale šéf ji to vrátil. ... ale ne. Pošlu dopis.

Ještě jsem se chtěl zeptat, zda je dobré to tam odnést raději osobně a nechat si potvrdit kopii předání, nebo stačí opravdu tou poštou.
« Poslední změna: 13 Listopadu 2017, 12:33:20 od johnnynewman »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #36 kdy: 13 Listopadu 2017, 12:32:34 »

Přesně tak. Tohle je asi jediná rozumná možnost, jak z toho ven.

Jak chcete obhajovat (i přes svědectví) svůj vlastnoručně napsanej výrok :

Po jednom (nealkoholickém) pivu jsem chtěl dovést auto ke svému domu, jelikož se jedná o pár 100 metrů.
Zakovou hloupost jsem provedl poprvé a naposled -:(
Souhlasím se zápisem

Jenom se v tom ještě více zamotáte.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #37 kdy: 13 Listopadu 2017, 12:41:35 »

OK. Tak tedy dám na Vaše zkušenosti. Chápu, že kdybych tam ještě něco mumlal, tak si mě úřad ještě pěkně vychutná. I když mě má na starosti tak hezká mladá a očividně nezkušená úřednice ... ale ne. Pošlu dopis.
Ještě jsem se chtěl zeptat, zda je dobré to tam odnést raději osobně a nechat si potvrdit kopii předání, nebo stačí opravdu tou poštou.
Je to úplně fuk jak jim to dodáte - pokud chodíte každé ráno okolo, tak jim to doneste na podatelnu a jinak to hoďte na poštu.
Ale z vašich textů mám pocit, že pořád nejste přesvědčenej, že postup navržený opasem je správný a zvažujete svou vlastní variantu řešení.....
Tedy znovu - máte nadprůměrnou šanci, že váš případ dopadne pro vás dobře - v podstatě to už ví i správní orgán. Pokud se rozhodnete do toho vstoupit, můžete to klidně otočit, že to dopadne zase dobře - ale pro orgána a vy přijdete o ŘP.
IP zaznamenána

johnnynewman

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #38 kdy: 13 Listopadu 2017, 13:01:01 »

Děkuji za podporu a utvrzení od Gumidose. Napíšu to a podám na podatelně. Kolem úřadu jezdím každý den.
IP zaznamenána

johnnynewman

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #39 kdy: 24 Května 2018, 11:39:28 »

Zdar. Dnes mi došlo rozhodnutí o zastavení řízení, neboť skutková podstata nebyla prokázána. Každopádně mě to stálo 3 výslechy, nejprve sólo, potom si předvolali policajty a pak ještě svědky, které jsem jim řekl. Každopádně pokud bych to je odflákl tím, že bych popřel svou výpověď ohledně 1 piva, tak by to hráli na bezprostřednost pití alkoholu před jízdou a vzali by mi řidičák. Odvolat bych se musel na krajský správní odbor a pak možní i na soud, tam bych to asi vyhrál, ale stálo by mě to další měsíce života a stresu. Hodnota, která se bere pro posuzování výše alkoholu v krvi při odborné dechové zkoušce je ta blíže měřená k čase řízení, tedy žádné průměry 2 či tří měřených hodnot. 10% tolerance však musí být dodržena.

Čili rada nepřiznávat se k alkoholu a do protokolu nic vlastního nedopisovat - SOUHLAS, když už se k něčemu v protokolu přiznám a chtít to popírat - NESOUHLAS, spíše mlžit a snažit se pomocí svých svědků přiznání nasměrovat na nepochopení během výslechu a nedodržení postupů.

Každopádně jsem poučen na celý život. Zdar a všem přeji hodně štěstí.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #40 kdy: 24 Května 2018, 12:47:37 »

Podle https://auto.idnes.cz/alkulacka.aspx : pokud jste muž a vážíte alespoň 85kg, tak se s velkou pravděpodobností po jedné desítce nedostanete nad magických 0,24 promile.

Osobně bych to ale neriskoval, protože nikdy nevíte, co Drager ukáže (tak jako se to mohlo stát i v tomto případě).
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #41 kdy: 25 Května 2018, 08:48:46 »

Zdar. Dnes mi došlo rozhodnutí o zastavení řízení, neboť skutková podstata nebyla prokázána. Každopádně mě to stálo 3 výslechy
No, a kdybys udelal to, co ti od zacatku radil (nejen) opas - tedy nikam nechodit a s nikym nemluvit - mohl sis ty tri vyslechy usetrit.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #42 kdy: 25 Května 2018, 09:08:41 »

Osobni zkusenost je nenahraditelna.. jeste, ze tam sel  ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

johnnynewman

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Drager 0.34 a 0.25 promile - bez krve - přiznáno jedno 10st pivo
« Odpověď #43 kdy: 30 Května 2018, 10:59:12 »

Zdar. Dnes mi došlo rozhodnutí o zastavení řízení, neboť skutková podstata nebyla prokázána. Každopádně mě to stálo 3 výslechy
No, a kdybys udelal to, co ti od zacatku radil (nejen) opas - tedy nikam nechodit a s nikym nemluvit - mohl sis ty tri vyslechy usetrit.

Jo po bitvě každý generál. Vedoucí odboru to chtěl hrát na bezprostřednost. 2x to zapisovatelce vrátil k došetření, i když to chtěla uzavřít hned v prvním kole. Ten vedoucí by to nejspíš táhl až na kraj, možná i k soudu a na znalecký posudek. Jo Medvěde, o tvůj ŘP nešlo ... Tak hlavně, že o můj už taky nejde :-)
IP zaznamenána