30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: motorkář  (Přečteno 3695 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
motorkář
« kdy: 19 Října 2017, 14:18:57 »

https://pardubice.idnes.cz/motorkar-braneni-predjeti-sanitka-d5z-/pardubice-zpravy.aspx?c=A171019_105024_pardubice-zpravy_msv

Je zajímavé sledovat to video a porovnat ho s tvrzením v článku o obrovském množství přestupků motorkáře  - například "prosvištěl poměrně ostrou zatáčku".
Z videa nelze příliš dovodit v podstatě žádný přestupek - předjížděl tam, kde mohl, blinkry nejsou k vidění, aby šlo tvrdit, že je nepoužil. 
Naopak mi přijde že saniťák chtěl přejet za každou cenu, i za cenu, že ho to vyneslo do protisměru.
V čase cca 1:14 mám pocit, že motorkář trhnul hlavou po prvním zaregistrování sanity za sebou a pak jí pustil. V zrcátkách jí prostě vidět nemohl.
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:motorkář
« Odpověď #1 kdy: 19 Října 2017, 14:45:10 »

Nabyl jsem podobného dojmu. Zaprvé je to veterán moto, takže se dá předpokládat, že přes hluk motorky nebylo moc slyšet a zrcátka na těhle strojích jsou spíše jen pro okrasu a člověk v nich většinu času vidí svoje ramena, pokud se vyloženě nezkroutí, aby dozadu viděl, když chce sám. Prostě se to zase celý nafouklo, aby bylo o čem psát...
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:motorkář
« Odpověď #2 kdy: 19 Října 2017, 14:48:54 »

Je vidět, že motorkář je nevyježděnej, taky si myslím, že o sanitě nevěděl a že je něco špatně ho napadlo, až když viděl auta v protisměru u krajnice. Zase #sorryjako, krom 0:44 nemám pocit, že by sanitu zdržoval.
Ale sledovat, co se děje za ním měl. Spíš je řidič ťunťa než grázl.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:motorkář
« Odpověď #3 kdy: 19 Října 2017, 14:53:02 »

Každý den je modrý maják zneužíván ambulancema na tisíce neoprávněných jízd na modrým majáku které akorát vytvářejí nebezpečné situace na silnicích, zmatky a obtězujou hlukem všechny ostatní. To nikdo neřeší, hlavně že mají novinky senzaci.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:motorkář
« Odpověď #4 kdy: 19 Října 2017, 18:16:34 »

Je vidět, že motorkář je nevyježděnej, taky si myslím, že o sanitě nevěděl a že je něco špatně ho napadlo, až když viděl auta v protisměru u krajnice. Zase #sorryjako, krom 0:44 nemám pocit, že by sanitu zdržoval.
Ale sledovat, co se děje za ním měl. Spíš je řidič ťunťa než grázl.
no, tak nevyjezdenej rozhodne nevypada. Tu zatacku v 0:45 si dava pekne - na to ze jede na peraku (pokud to dobre vidim z toho videa).
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:motorkář
« Odpověď #5 kdy: 19 Října 2017, 19:04:10 »

Nechápu co by z toho měl, že nepustí sanitku. Nejspíš moc nekoukal do zrcátka. V helmě je slyšet úplný hovno naopak by to chtělo špunty, protože tinitus.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:motorkář
« Odpověď #6 kdy: 19 Října 2017, 20:27:12 »

Ad video, dobré svinstvo jako krmivo pro vohnouty.... podbarvit to dramatickou hudbou...  Člověk na motorce nejel v obci "až stovkou". Je to sice oříznuté, ale rychlost sanitky tam vidět je, jel max 80 gps, ale spíš 70, většinu času. Mimo obec do 110.

Neviděl jsem žádnou riskantní jízdu. Video je natolik mizerné, že zda dal nebo nedal blinkr nelze vůbec posoudit. Není tam vidět naprosto žádný záměr nepustit sanitku.

A sám vím, jak snadné je nezaznamenat auto se sirénou a majákama, když mám v autě hlasitou muziku a na dlouhém rovném úseku nečumím do zrcátek každých 10 sekund.



 
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:motorkář
« Odpověď #7 kdy: 19 Října 2017, 21:01:03 »

Ad video, dobré svinstvo jako krmivo pro vohnouty.... podbarvit to dramatickou hudbou...  Člověk na motorce nejel v obci "až stovkou". Je to sice oříznuté, ale rychlost sanitky tam vidět je, jel max 80 gps, ale spíš 70, většinu času. Mimo obec do 110.

Neviděl jsem žádnou riskantní jízdu. Video je natolik mizerné, že zda dal nebo nedal blinkr nelze vůbec posoudit. Není tam vidět naprosto žádný záměr nepustit sanitku.

A sám vím, jak snadné je nezaznamenat auto se sirénou a majákama, když mám v autě hlasitou muziku a na dlouhém rovném úseku nečumím do zrcátek každých 10 sekund.

Tak u tý sirény existuje Dopplerův jev, pokud jede rychle tak je to tam celkem bez šance často i za běžných podmínek.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:motorkář
« Odpověď #8 kdy: 19 Října 2017, 22:59:37 »

Každý den je modrý maják zneužíván ambulancema na tisíce neoprávněných jízd na modrým majáku které akorát vytvářejí nebezpečné situace na silnicích, zmatky a obtězujou hlukem všechny ostatní. To nikdo neřeší, hlavně že mají novinky senzaci.
Opicajti takle jezděj na nápuk nebo přes ucpanou křižovatku furt.

Dopplerův jev existuje u všech vlnění, i u světla (rudý/modrý posuv).
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky