30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kvůli zpackanému tendru chybí radary  (Přečteno 6599 krát)

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Kvůli zpackanému tendru chybí radary
« Odpověď #15 kdy: 18 Října 2017, 17:34:42 »

Až uvidíš switch jiné značky s uptime 12 let tak dej vědět.
Pokud switch/router ma takovy uptime - ma management, tak je neco spatne... asi admin a cisco jeste pobezi na nezabezpecenem telnetu a HTTP  ::)
Nehlede na to, ze pokud nekdo spoleha/dava duraz na uptime s vyhledem na HA by se mel lecit.

Těžko říct k čemu by tam byly bezpečnostní záplaty, bylo to ve nějaké výrobní hale a celá ta síť běžela lokálně, bez přístupu na internet.  Nicméně můj příspěvek nebyl o bezpečnosti ale o tom, že to zařízení něco takového dokázalo. Nějaký tp-link by vydržel tak rok a chtěl restart.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Kvůli zpackanému tendru chybí radary
« Odpověď #16 kdy: 18 Října 2017, 17:37:47 »

Až uvidíš switch jiné značky s uptime 12 let tak dej vědět.

Jako netvrdím, že to Cisco nedá (konečně, vím o síťových prvcích z Pobaltí, které na střeše běžely snad 15 let a dosloužily jen proto, že to AP ztratilo ekonomický smysl), spíš si kladu otázku, jestli takový uptime je vůbec potřeba. Když před lety jsem počítal náklady na jednu telekomunikační službu, tak samo Cisco v materiálech doporučovalo prvky po osmi letech měnit. A podobné intervaly výměny jsou doporučovány i výrobci síťových prvků pro technologicky kritické provozy či kolejová vozidla.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Kvůli zpackanému tendru chybí radary
« Odpověď #17 kdy: 18 Října 2017, 17:44:19 »

Ty chtěj že až běda, však v daných regionech, které pod to spadají, došlo k totálnímu zmražení vývoje a nikdo do infrastruktury neinvestuje nic. Však stád dá, tak co by platili ze svýho, aby pak eště nic nedostali? Není snad názornější ukázka toho, jak dotace kurví trh, než toto.

Naprostý souhlas a nikomu se nedivím, že odmítl investovat do něčeho s rizikem, že mu návratnost naboří nějaký dotovaný konkurent.
Já tedy mám na mysli hlavně úředníky na MPO, kteří vytvořili dotační pravidla tak, že na ty dotace nakonec nedosáhl skoro nikdo.
IP zaznamenána

Delphin

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Kvůli zpackanému tendru chybí radary
« Odpověď #18 kdy: 23 Října 2017, 16:17:29 »

Nevíte, jestli současné kamery na D1 umí i okamžitou rychlost na začátku nebo na konci? Nebo jsou to jen klasické úsekovky?
IP zaznamenána