30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování na chodníku - rada  (Přečteno 14408 krát)

CZBios

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Parkování na chodníku - rada
« kdy: 29 Dubna 2014, 18:49:42 »

Ahoj, prosím zkušenější o radu. Dle mého názoru se jedná o standardní případ.

Vyskytl jsem se v situaci, že v místě mého trvalého bydliště (Praha Nusle) se nedalo široko daleko zaparkovat. Nakonec jsem zvolil parkování v druhé řadě  u protějšího domu. Standardně se tam parkuje v obou řadách. Jedna řada na komunikaci, druhá řada na vydlážděném cosi (?asi chodník?) u stavení. Dnes jsem našel za levým stěračem lístek (vyrozumění) "podle 125c odst. 1 písm. k" o stání na chodníku.
Pročítal jsem starší fora i aktuální topicy a chtěl bych ujasnit a poradit k dalšímu postupu.

Dříve byla možnost se vymluvit na osobu blízkou. Ty pozbyla užití někdy k leden / 2013. Následuje SRPDEL (Humlovina). Vůz není psán na mě, ale budu "udán". Podle článku na zpravodajských portálech popisujících případ řidiče s Liberce a rozhodnutí NSS o tom, že obec nese důkazní povinnost ve smyslu prokázání, že chodník je opravdu chodníkem.
S tímto si bohužel nevím rady. Pokud NSS říká, že pojem Chodník není nikde definován, jak může magistrát dokázat, že se jedná o chodník? Podle katastru nemovitostí se oproti přilehlé pozemní komunikaci jedná o samostatnou parcelu (sousedící s protějším domem) označenou jako typ: ostatní plocha, využítí: Jiná plocha.
Když jsem kontroloval některé jiné chodníky v katastru nemovitostí došel k informaci, že řada chodníků nemá vlastní parcelu a nebo jsou vedeny jako ostatní komunikace.
Doplnil bych, že vlastníkem oné parcely je firma z Prahy a nejedná se o parcelu v majetku magistrátu města. Co je možné, že jsem částí vozu stál na soukromém pozemku a částí vozu na komunikaci z hlediska katastru.

Jak s tímto nakládat? Mohu vás poprosit o radu?

Předem děkuji !
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku - rada
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2014, 20:29:53 »

já jsem takový kleptoman a sběratel těch lístků, šel jsem kolem Vašeho auta a vzal Vám ho, takže ignorovat jako by tam nebyl :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Parkování na chodníku - rada
« Odpověď #2 kdy: 30 Dubna 2014, 10:25:17 »

Přesně tak. Na lísteček za stěračem nereagovat nijak. Počkat, pokud Vás normálně obešlou poštou (velká šance, že se to nestane a lístečkem celá věc končí).
IP zaznamenána

pajdala007

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku - rada
« Odpověď #3 kdy: 09 Května 2014, 11:10:52 »

Dobrý den, stalo se mi něco podobného. V Praze v ulici Lounskych u umelecke skoly je chodnik, ktery je rozdelen vjezdem ke skole. Prava strana od vjezdu je oznacena znackou, ktera povoluje parkovani na chodniku. Na leve strane zadna znacka neni, ani zakaz parkovani. Pri parkovani na leve strane jsem si nevsiml, ze tu znacka neni, ani jsem si neuvedomil, ze tu parkovat nemohu, navic, kdyz jsem zabral posledni volne misto k parkovani. Zaparkoval jsem zde v patek a auto si znovu vyzvedaval v nedeli v poledne. K memu neprijemnemu zjisteni jsem mel za oknem dva listecky od mestke policie (MP) za spachani prestupku parkovani na chodniku. Jeden listecek za sobotu a druhy za nedeli. Jelikoz jsem odjizdel v ten den na tydenni dovolenou a ze strany MP nebyl zajem (moznost) vyresite prestupek v nedeli, nemohl jsem do peti dnu podat vysvetleni. Prestupek by predan na magistrat hl. mesta a ten mi v pomerne rychlem case zaslal vyzvu u hrazeni castky za prestupek. Jedna uz dorazila a druha je uz na poste a mela by dorazit v nejblizsich dnech. V priloze posilam tuto vyzvu.
V podstate bych tuto pokutu bezne zaplatil a nereptal, ale jsem nastvany, ze jsem obdrzel pokutu za oba dva dny a kdyz jsem to chtel resit, tak to nikdo se mnou resit nechtel. Jsem v tomto ohledu pomerne nezkuseny, muzete mi nekdo poradit, jak se tomu branit, popr. abych platil max. jednu pokutu?
IP zaznamenána

kuzzzma

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku - rada
« Odpověď #4 kdy: 09 Května 2014, 11:23:14 »

Dobrý den,
pošlěte odkaz z google streetview kde přesně k tomu došlo "pohled na místo"...

EDIT:
tak už jsem to našel http://goo.gl/maps/S3Ecl .Vy to popisujete ve směru od ŠKOLY do ulice? Jinak stání na chodníku je povoleno vlevo od vjezdu ve směru jízdy, ale asi si rozumíme...:-)
auta stojí i na druhé straně bez značky.

Určitě nemůžete být pokutován za stejný přestupek dvakrát. MP dalo lísteček za stěrač podruhé, aby si splnil normu rozdaných pokut během náročné šichty...
Předpokládám že jste provozovatel vozidla, tudíž...
schodit věc tak aby nemohli aplikovat správní delikt /sprdel/ a chtít 500:
-nahlásit jako řidiče osobu jinou /domluveno a jít rozporovat přestupek, co je to vlastně chodník, umožnení stání v případě nouze nevolnost, technická závada aj./
-nahlásit osobu mrtvou
-nahlásit cizince alá japonec a rozjede se "kolečko"
-schodit aplikaci SPRDELe dle možnosti v zákoně, tzn. došlo k dopravní nehodě - určitě máte na autě škrábanec, a někdo Vám dosvědčí že do vás drknul...Když zrušíte SPRDEL, můžete se hájit sám v klasickém řízení, odmítnou vypovídat...

Taktik je více, sám musíte určit k čemu se přiklonit...

Jinak konkrétně to pak budou chtít aplikovat na "Chůze § 53"
(2) Jiní účastníci provozu na pozemních komunikacích než chodci nesmějí chodníku nebo stezky pro chodce užívat, pokud není v tomto zákoně stanoveno jinak.

« Poslední změna: 09 Května 2014, 12:17:59 od kuzzzma »
IP zaznamenána

Astra_Coupe

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku - rada
« Odpověď #5 kdy: 05 Ledna 2021, 12:26:52 »

Dneska taktéž nalezen lísteček. "Chodník" o šířce pro nákladní auto, s nájezdem na obou stranách. A v něm je z nějakého důvodu výklenek akorát na auto, kde jsem stál. Pro představu obrázek , to zelené místo.

Jde mi o to, jestli tam můžu stát furt dál. Pominu-li fakt, že tam nemůže to auto absolutně nikomu vadit ani překážet, protože proč by sakra kdokoliv chodil do výklenku, který nevede od nikud nikam, tak se tam stojí odjakživa.

Zhorší se nějak moje situace, když bude lístečků víc, tzn. budu to dělat opakovaně? Až (a jestli) přijde liebesbrief, můžu to hodit na kontaktního Helmuta v zahraničí? A bude to co lísteček, to liebesbrief?

Díky za radu.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku - rada
« Odpověď #6 kdy: 05 Ledna 2021, 14:05:05 »

Lístečky ignorovat :) Jinak ve správním řízení platí, že stejné přestupky, které se údaly do začátku správního řízení, se sloučí do jednoho. Tímpadem vám pak může být celkem jedno, kolik tam máte lístečků...
IP zaznamenána

Astra_Coupe

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku - rada
« Odpověď #7 kdy: 05 Ledna 2021, 14:43:59 »

Super. A pokud udám Helmuta, on se přizná a pak se po něm slehne zem, tak nikdo žádné správní řízení nezahájí, ne?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku - rada
« Odpověď #8 kdy: 05 Ledna 2021, 15:03:28 »

Zkuste prosím použít vyhledávání, pokud jste obeznámen s pojmem Helmut, pak jej určitě zvládnete využít i při vyhledávání.
A příště prosím založte nové téma a nevytahujte cizí kostlivce ze skříně.

Ve zkratce - aby se provozovatel vyhnul postihu, musí být Helmutovi pravomocně uložen trest, nebo musí mezitím odpovědnost provozovatele za přestupek zaniknout. V opačném případě se úřad obrátí na něj.
IP zaznamenána