30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: MP Praha varuje před špatným kurzem  (Přečteno 9836 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
MP Praha varuje před špatným kurzem
« kdy: 10 Října 2017, 19:56:07 »

https://www.stream.cz/honest-guide/10019510-konec-podvodnych-smenaren-v-praze

Praha postavila před směnárnu opičky v počtu dvou kusů, které upozorňují kolemjdoucí na špatný kurz. Jsem divnej, nebo to je bezprecedentní zneužití úřední moci? Chápu když to dělá civil a protestuje proti špatným kurzům, ale jakým právem stát šikanuje podnikatele jenom proto, že nějakému úředníkovi nepřijdou jeho služby dost dobré???
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 242
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:MP Praha varuje před špatným kurzem
« Odpověď #1 kdy: 10 Října 2017, 20:08:48 »

Tak pokud by MP pomahal timto zpusobem, nemam nic proti, prece jim nezakazuji vstup, jen je upozoroni, ze smenarna je krajne nevyhodna.
15 KC za euro je zlodejina a nemam duvod takovovou sluzbu obhajovat, stejne jako jine grazly zde na webu probirane a pokud ma dojem smenarna, ze postupuji nezakonne, jiste si sve obhaji.
« Poslední změna: 10 Října 2017, 20:10:35 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 076
    • Zobrazit profil
Re:MP Praha varuje před špatným kurzem
« Odpověď #2 kdy: 10 Října 2017, 20:21:59 »

Alespoň neškodí řidičům.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:MP Praha varuje před špatným kurzem
« Odpověď #3 kdy: 10 Října 2017, 20:42:56 »

Rozhodně je to užitečnější než rozdávat bločky a botičky.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:MP Praha varuje před špatným kurzem
« Odpověď #4 kdy: 10 Října 2017, 20:50:57 »

Tohle má řešit ČNB.

Bude mě taky někdo na letišti z národního výboru upozorňovat že tam 0,2 l vody stojí 120kč? Nebude, musím si to přečíst sám.
« Poslední změna: 10 Října 2017, 20:58:17 od t4455 »
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:MP Praha varuje před špatným kurzem
« Odpověď #5 kdy: 10 Října 2017, 21:03:39 »

No mě to přijde, jako by MP stála před autosalonem Škodovky a upozorňovala příchozí na zjevné vady 1.4 TSI, nebo tak něco. Prostě ta činnost není nestranná, oni tam nezabrání vůbec žádnému zločinu nebo nelegálnímu jednání => plýtvání veřejnými penězi.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:MP Praha varuje před špatným kurzem
« Odpověď #6 kdy: 10 Října 2017, 21:52:04 »

Bude mě taky někdo na letišti z národního výboru upozorňovat že tam 0,2 l vody stojí 120kč? Nebude, musím si to přečíst sám.

Pokud se cenu dozvíte přímo a na rovinu, tak je to sice zlodějna, ale je to problém zoufalce, který na to skočí. Ale pokud směnárny cíleně mlží o kurzu, schovávají nevýhodný kurz do poplatků napsaných malým písmem a k tomu vytváří na zákazníky nemalý nátlak, tak to už nenazývám svobodným podnikáním. Je to velmi strovnatelné postavení, jako když fízl bez důkazů dělá nátlak na řidiče za vymyšlený přestupek.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 683
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:MP Praha varuje před špatným kurzem
« Odpověď #7 kdy: 10 Října 2017, 22:09:55 »

Pokud klamou spotřebitele divnejma šméčkama, má to řešit ČOI a jiný dohledový orgány. Kurvadrát, máme tady několik stovek úřadů, u většiny z nich lidi ani netuší, že existují, natož co mají dělat, a nakonec to eště má suplovat městapo? Jako fakt?

Na druhé straně když je někdo blbej a neumí zajít k ukrajincům do Golden Exchange, kde mají i tak bomba kurzy, natož s VIP kuponem co si každej vytiskne (ojro třeba 20 halířů od středu a můžete si jít klidně vyměni půl mega? kdo jinej to má?), tak co…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
MP Praha varuje před špatným kurzem
« Odpověď #8 kdy: 11 Října 2017, 00:37:41 »

A kdo půjde chránit třeba důchodce před šmejdy?  Mám za to, že tam nemají co dělat, a to bez ohledu na to, jestli je to menší zlo, než hlídat parkování, či rychlost. Takových podnikatelů, či snad podnikavců, jsou tisíce. Dyť je to stejné, jako u operátorů s jinde. Malé písmo, nejasné podmínky a podobně. V taxíku taky nesedí fízl, aby chránil.

Nevím, co je větší ostuda. Jestli ten podnikavec, nebo to, že fízl před ním varuje.

Edit: Ještě tam můžou postavit antikonflikní team:)
« Poslední změna: 11 Října 2017, 00:46:02 od swenak »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 513
    • Zobrazit profil
Re:MP Praha varuje před špatným kurzem
« Odpověď #9 kdy: 11 Října 2017, 08:00:31 »

15 Kč za euro není zlodějina. 15 Kč za euro je nabídka. Zlodějina je neoprávněný zásah do vlastnických práv jiného člověka. Špatná (nevýhodná) nabídka není zásah do vlastnických práv. Komu se 15 Kč za euro nelíbí, ten ať to nebere. Komu se zdá nabídka (miliarda čísel ve výloze) podezřele nepřehledná, ten ať tam nechodí. Kdo neumí počítat, nebo se neumí zeptat haumač for tauzn júro, ten ať si najme důvěryhodného průvodce nebo opatrovníka. Nebo by nově opičáci taky mohli chodit po albertu a radit, ať si pro jogurty radši zajdu vedle do kaufu a pro kafe do tesca? 280 za nescafe je zlodějina, když vedle je za 140?
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:MP Praha varuje před špatným kurzem
« Odpověď #10 kdy: 11 Října 2017, 08:09:51 »

Nevím, co je větší ostuda. Jestli ten podnikavec, nebo to, že fízl před ním varuje.

Větší ostuda jsou jen ty žlutý betonový zátarasy na staromáku který jsou tam stejně k ničemu protože tam nechali mezeru na průjezd koní s kočáry. Hlavně že se dá vjet na karlův most autobusem.

https://praha.idnes.cz/praha-praha-1-karluv-most-autobus-ridic-zakaz-f3a-/praha-zpravy.aspx?c=A170925_134400_praha-zpravy_turc&setver=full
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:MP Praha varuje před špatným kurzem
« Odpověď #11 kdy: 11 Října 2017, 08:44:16 »

Zahraniční turisté IMHO naplňují znaky zlášť zranitelného spotřebitele a nevidím jediný důvod, proč by neměli být chráněni i ze strany městapa. Vedle hlídání přechodů u škol v ranních hodinách tohle považuju za druhou jejich smysluplnou činnost.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 683
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:MP Praha varuje před špatným kurzem
« Odpověď #12 kdy: 11 Října 2017, 08:51:32 »

Já zase vidím lepší aby sbírali hovna. Že se jim v centru města v opicejní ulici válej stříkačky kousek od těch pěti služeben je už takovej folklór, zatímco o kousek níž kasírujou jak diví ty, co tam omylem vjeli v té síti jednosměrek co je záměrně vyplivne právě do samejch zákazů.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:MP Praha varuje před špatným kurzem
« Odpověď #13 kdy: 11 Října 2017, 08:59:33 »

Mne baví, jak v ČR jsou turisti málem chráněnými zvířátky.
Když přijedu do Benátek a půjdu si k Ponte Rialto vyměnit peníze, daj mi také euro za 15 kč. Když si půjdu vyměnit u kolosea v Římě, dostanu možná 18, když bude mít ten černej pán dobrou náladu.
Jenom v ČR musííme vodit turisty za ručičku.
Pokud jedu do ciziny, zjistím si základní informace nebo si vezmu cestovku a pána, kterej půjde se mnou.
Jinak než tohle mi přijde drsnějí měnit Eura za maďarské forinty, případně stále populárnější běloruské cosi.
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:MP Praha varuje před špatným kurzem
« Odpověď #14 kdy: 11 Října 2017, 09:04:26 »

Mě to přijde jako, ok, užitečná činnost u zlodějíčků, co ani neumí česky...

https://www.facebook.com/panjaros/posts/10155750874403630
IP zaznamenána