30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 12

Autor Téma: [WIN] Hrubě urážlivé podání  (Přečteno 32260 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #30 kdy: 31 Října 2017, 16:35:41 »

Přišla Výzva k odstranění nedostatku podání (doplnění odvolání). Váhám zda normálně doplnit odvolací důvody a nebo zariskovat a napsat jim, že nemají vyřešenou podjatost a tedy nemohou rozhodovat, zda podání obsahuje nedostatky a nebo je v pořádku.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #31 kdy: 01 Listopadu 2017, 12:30:41 »

Ještě jsem si všiml, že obálka byla vhozena do schránky, ale je na ní chybná adresa, něco ve stylu "Moravského 2230/1" místo "Moravská 2330/1" - je tedy vůbec doručeno? :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #32 kdy: 01 Listopadu 2017, 18:03:09 »

A chybu v čísle popisném vlastně mají i ve výrokové části samotného rozhodnutí, tedy to asi patří někomu jinému. Dá se na tom stavět?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #33 kdy: 01 Listopadu 2017, 19:44:58 »

no, pane kolego, podle mého názoru by bylo vhodné nevědět o tom, že Vám bylo něco takového vhozeno do schránky. Protože něco takového vlastně ani nemohlo být doručeno, ne?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #34 kdy: 01 Listopadu 2017, 21:03:38 »

Jasně, je to jedna z možností. Ale předpokládám, že SO1 to považuje za doručené a tedy při absenci reakce do určené lhůty předá blanketní odvolání SO2, který rozhodne vinen a následně už bude nutné učinit mimořádný opravný prostředek. Nejsem si jist, zda se mi chce kvůli takové prkotině babrat se žalobou a nebo přezkumným řízením. Jednodušší varianta by byla prostě doplnit odvolání. Na druhou stranu z ignorace by se mohla vyvinout kauza s vysokým fun factorem.

A už jsem přišel na to, kde se vzala chyba v čísle popisném. Prvně jsem jej uvedl špatně já a vlivem kopírování jej uvádím po celou dobu komunikace se Židlochovicemi. Asi bych měl omezit popíjení u sepisování podání :-D

Nicméně (adresy smyšlené, ale vypovídající o skutečnosti; chybně uvedené údaje tučně):

Správně je Moravská 2330/1, omylem jsem (pokaždé, i při hrubě urážlivém podání) uvedl Moravská 2230/1.

Rozhodnutí o hrubě urážlivém podání, na obálce Moravská 2230/1, v textu Číkus bytem Moravská 2230/1 je vinen. Převzal jsem osobně na poště proti OP.

Podal jsem blanketní odvolání podepsané jako Číkus, Moravská 2230/1.

Přišla výzva k doplnění podání, na obálce Moravského 2230/1, v textu vyzývají Číkuse bytem Moravská 2230/1 k doplnění podání. Vhozeno do schránky.

Na poště mám dopis, dle výzvy od pošty správná adresa Moravská 2330/1, otázka je, co bude na obálce a uvnitř. Ale s pozn.1, tedy s vyloučením vhození do schránky, poslední den pro vyzvednutí 3.11.2017. Váhám, zda to vyzvednout, spíše asi ano.

A na poště je ještě další dopis, tentokráte dle lístku od pošty na adresu Česká 123/1 kdy je slovo Česká propiskou přeškrtnuto a dopsáno Moravská. Číslo popisné neopraveno. Dle papírku od pošty bude vhozeno do schránky 10.11.2017.

Tak si říkám, zda jsem se po těch všech Helmutech, Deadmutech a Humlmutech nestal prvním (neexistujícím) Číkusmutem.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #35 kdy: 02 Listopadu 2017, 13:39:52 »

Mam za sebou uspesnou spravni zalobu na hrube urazlive podani. Take mohu pomoci  :)
gratulace k vyhre, uhradili vam i naklady rizeni? lze se nejak podivat na rozsudek KrSoudu?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #36 kdy: 03 Listopadu 2017, 23:22:35 »

Dneska jsem si na poště vyzvedl Sdělení k námitce podjatosti. Považuji za zajímavé, že nejprve rozhodli, že podání obsahuje nedostatky a vyzvali k jejich doplnění a až poté se "vypořádali" s podjatostí. Adresa jak na obálce, tak ve Sdělení Moravská 2230/1.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #37 kdy: 19 Prosince 2017, 18:26:07 »

Do schránky vhozeno rozhodnutí kraje. Adresa na obálce i v textu Moravská 2230/1 místo 2330/1. Bylo vůbec doručeno fikcí?

Nabízí se několik variant:

1. Ignorovat, nebylo doručeno (nelze použít fikci při chybné adrese; tedy alespoň v to doufám) a krom toho se to netýká mne, ale někoho jiného.

2. Podat přezkum a/nebo správní žalobu, že mi nebyla doručena výzva k doplnění odvolání (tam zvrtali i název ulice, Moravského místo Moravská). Třeba s informací, že pošťačka mi odmítla dopis vydat, jelikož nesouhlasila adresa.

3. Nějak neformálně je informovat, že bydlím jinde a tedy se ty rozhodnutí patrně netýkají mne.

4. Něco úplně jiného.

Nějaké nápady? Díky.

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #38 kdy: 19 Prosince 2017, 19:35:43 »

Otázka je, jaká adresa je na doručence vrácené úřadu.

Pošta nebude schopna prokázat, kam to hodili nebo nehodili. Takže bych na to zkusil vsadit, že tam bude taky blbě a lísteček sice do schránky hodili, ale neví se komu.

Jak je daleko do prekluze?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #39 kdy: 19 Prosince 2017, 20:56:20 »

Podle otisku propisovacího lístečku na pravé části obálky je na doručence od výzvy k doplnění odvolání také uvedena chybná adresa.

Prekluze je daleko, urážlivé podání bylo podáno v září 2017, rozhodnutí doručeno začátkem října 2017.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #40 kdy: 19 Prosince 2017, 23:21:56 »

V tom případě bych možná najel na tento systém:

- Zatím bez reakce
- Až se ozvou že dluh, tak zaplatit a počkat do prekluze.
- Po prekluzi začít vymáhat, že jste zpětně zjišťovat co a jak a nemáte doručené rozhodnutí od odvolačky a ať vrátí bezdůvodné obohacení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #41 kdy: 20 Prosince 2017, 01:11:10 »

Také mne napadlo počkat až se ozvou ohledně dluhu a pak jim odpovědět ve stylu:

Krásný den přeji, abychom předešli zbytečným nedorozuměním, rád bych vás upozornil, že patrně chcete peníze po někom, kdo má jiné trvalé bydliště než já. Číkus, [správná adresa]
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #42 kdy: 20 Prosince 2017, 08:19:24 »

Také mne napadlo počkat až se ozvou ohledně dluhu a pak jim odpovědět ve stylu:

Krásný den přeji, abychom předešli zbytečným nedorozuměním, rád bych vás upozornil, že patrně chcete peníze po někom, kdo má jiné trvalé bydliště než já. Číkus, [správná adresa]

To ne, tím bys to prosekl - nemůžeš vědět, že ti něco posílali na blbou adresu.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #43 kdy: 20 Prosince 2017, 08:19:31 »

jop, taky bych to tak viděl. Jen bych vyčkal komu vlastně pošlou přípis ohledně toho dluhu. Pokud dostanete opět upozornění se špatnou adresou, nereagoval bych na něj. Ale šel jen tak nahlédnout do spisu, prohlédl si založené obálky s adresami a tam nechal udělat zápis, že celé řízení bylo vedeno s jinou osobou než s Vámi. To by asi bylo elegantnější a asi mnohem jistější, protože jinak by SO mohl usoudit (ale asi by neprokázal), že jste obdržel i předchozí dopisy, byť s mírně jinou adresou…

Jinak perlička — orgán mne vyzval k doplnění podání, které jsem učinil na podatelně vlastním rukopisem. Vyzvali mne, abych doplnil podpis. Tak jsem jim poslal „tímto doplňuji svůj podpis“ a napsal jsem jim opět své jméno stejným písmem jako na podání. Koneckonců já se přece mohu podepisovat jak chci, ne? Klidně i hůlkovým písmem…  :P Začínám vážně přemýšlet nad tím, že speciálně jen pro komunikaci s úřady vyvinu nějaký svůj velmi rafinovaný podpis, nějaký lehce provokativní klikyhák… ;D
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #44 kdy: 20 Prosince 2017, 16:41:24 »

Zase bych nerad, aby to došlo až k exekuci. Otázkou pak je, zda překlep v čísle popisném stačí k tomu, aby se "jednalo o jinou osobu".
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 12