30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání na chodníku a na klikatých čarách  (Přečteno 2738 krát)

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
[?] Stání na chodníku a na klikatých čarách
« kdy: 14 Září 2017, 16:01:52 »

Dobrý den, dnes jsem zaparkovala auto částečně na chodníku a na čarách V13. Když jsem šla k autu, stále u mě hlídka policie a chtěla doklady od vozidla. Řekla jsem jim, že auto jdu jen vyzvednout a nezaparkovala jsem ho tam, následně přestupek budou řešit s provozovatelem. Chci se tedy zeptat, prý jsem spáchala 2 přestupky, prvním je stání na chodníku a druhé je na těch bílých čarách, to provozovatel dostane dvě pokuty? Nebo jednu, ve které bude obsažena hodnota pokut? Chci se zeptat, nedá se s tím nic dělat? Mají auto zdokumentováno a mají podezření, že auto jsem řídila já, jelikož jsem odemkla klíčky
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku a na klikatých čarách
« Odpověď #1 kdy: 14 Září 2017, 17:29:01 »

Provozovatel nedostane pokutu, bude velmi pravděpodobně pouze vyzván k úhradě určené částky, a to za jeden přestupek, nikoliv za dva.
Dělat se s tím něco dá, záleží také na tom, v jakém vztahu jste k provozovateli vozidla. Zkuste si vzpomenout, zda tam to auto náhodou nezastavilo kvůli poruše (nezávisle na vůli řidiče), případně hledejte heslo "Helmut".
Podezření těžkou prokážou, pokud se sama nepřiznáte.
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku a na klikatých čarách
« Odpověď #2 kdy: 14 Září 2017, 17:44:00 »

No provozovatel je šéf, nevím, zda se s tím bude nějak zabývat, snad hloupě nezaplatí. Moc vám děkuji nastuduji si, co je to Helmuth apod. a pokusím se to uhrát na poruchu.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku a na klikatých čarách
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2017, 20:05:31 »

K poruše: patrně budete muset svoje tvrzení nějak podpořit (např. svědecká výpověď třetí osoby, klidně provozovatele) či vytvořit věrohodnou legendu, ke které není nutná výpověď svědka (třeba začalo svítit ABS či cokoli alarmujícího na palubce, anžto jste měla vybitý mobil, šla jste hledat budku, zavovlala do spřáteleného servisu, tam Vám něco poradili, šla jste zpět do auta a hleďme, indikace poruchy zmizela; trojúhelník jste dala ven, někdo ho však ukradl - příště dáte za okno). Či cokoli méně padlého na hlavu, jste dáma, takže máte z jakékoli podivné indikace panickou hrůzu, abyste třeba nezničila motor.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.