30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jízda na kole po chodníku  (Přečteno 14138 krát)

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Jízda na kole po chodníku
« kdy: 14 Září 2017, 13:37:31 »

Pro pobavení, příběh kolegyně-)

Kdo z vás to má?
Dostala jsem od strážníka městské policie čili od oprávněné úřední osoby neboli správního orgánu jménem Marek (příjmení nepřečtu) NAPOMENUTÍ (fakt verzálami a tučně).
Po skončení včerejšího dopoledního tréninku jógy, který proběhl v sále z 16. století v Martinickém sále na Pražském hradě (nekecám!) skočím před palácem na kolo, svištím dolů Nerudovkou a pak směrem k Smíchovu. Karmu mám vyčištěnou jako novorozeně, o čakrách ani nemluvě. U Hellichovky, kde je mezi tramvajovými kolejemi a vysokým obrubníkem sotva dvacet centimetrů prostoru, najíždím na chodník, v tu chvíli takřka liduprázdný.
A už mě má v merku. Správní orgán, který po chodníku proti mně své kolo spořádaně vede.
„Takže dobrý den, dopustila jsem se přestupku, za nějž vás mohu potrestat pokutou ve výši až dva tisíce korun!“
„To prosím nedělejte. Nemohl byste mi snad raději domluvit…?“
„Nemohl! Institut domluvy od 1. července neexistuje! Budu vás pokutovat!“
„Dobrý muži, nedělejte to. Já už to víckrát neudělám!“ Lžu, jak když tiskne.
To už tahá bloček a turistů kolem nás přibývá.
„Dám vám NAPOMENUTÍ!“
„To beru, děkuji.“
Je to fakt na vážno, občanka, přísné pohledy, jasné stručné pokyny. Nahlížím do vyplňovaného bločku a zjišťuji, že jsem již „obviněná“.
„Ještě se vás musím zeptat, zda jste přestupek spáchala úmyslně!“
„Ano! Já se strašně bojím těch kolejí.“ Jen to dořeknu, z přísného výrazu správního orgánu vyrozumím, že je to špatně.
„Nikoli, ani netuším, jak jsem se na tento chodník dostala!“
„Dobře, zaškrtnu nedbalost. A jako Pražačka byste se tramvají neměla bát!“
„Já se tramvají nebojím, bojím se kolejí. Vy ne? Vy tady po té silnici jezdíte?“
„Nebojím. Jezdím.“
Nemá cenu cokoli zastírat, začínám k oprávněné úřední osobě jménem Marek (už jsme si po vyplnění bločku tak nějak blíž) pociťovat obdiv. Je to hrdina. Kabrňák!
„Jak dlouho se to se mnou, prosím vás, povleče? Tenhle dnešní škraloup?“
„Předám bloček kolegovi, ten to přepíše do počítače a tam to bude až tři roky! Až se příště dopustíte podobného přestupku, promítne se to do výše trestu!“
Moje karma je zase v …
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #1 kdy: 14 Září 2017, 14:17:26 »

Jsem lehce rozpolcen v tomto případě. Na jednu stranu buzerace od strážníka, proti tomu jsem tak nějak obecně. Na straně druhé jízda na kole po chodníku (popřípadě třeba přechodu), na což jsem silně alergický jako chodec i jako řidič motorového vozidla. Tak nevím, marně přemýšlím, co je větší zlo :D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #2 kdy: 14 Září 2017, 16:35:14 »

Jako řidič jsem pro, jako chodec taky, jako zikolobuzna taky. Je to myslím menší zlo, srážka cyklo-chodec, než cyklo-auto. Krom toho, chodníky často nejsou obsazeny.
« Poslední změna: 14 Září 2017, 16:38:05 od swenak »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2017, 17:16:04 »

Anorex:
já zase když je rušná silnice a vedle prázdný chodník tak jsem radši když cyklista jede po chodníku..
IP zaznamenána

Starypes

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #4 kdy: 14 Září 2017, 19:28:18 »

Cyklista nema na kole na chodniku co delat. Ja po chodniku taky nejezdim na motorce. Cyklobuzna porusila zavazne platne pravni predpisy a divi se postihu.
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #5 kdy: 15 Září 2017, 00:05:09 »

 Tady jde preci jen o potechu z vtipného popisu.-)
Ze si nekdo přejede par metru po chodníku mi žily netrha...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #6 kdy: 15 Září 2017, 05:24:43 »

Mě by zajímalo, když už suterénně máchá s těmi termity, jak si může vyčistit karmu fyzickým cvičením? Z toho mála co vím mám za to, že karmu dělají činy a chování ve světě, ne, že si de zacvičit.

Čistě formalisticky, přestupek to je. Čili pokud jsou tihleti pro nebo se dokonce aktivně účastní buzerace řidičů, dobře takovejm tak. Pokud by chtěli výjimku jenom pro sebe, tak jsou to pokryteční pitomci a dobře jim tak.

Zbývá nám případ, kdy jsou proti buzeraci jako celku, a v ten moment materiální znak (liduprázdný chodník, provozuprostý bus pruh apod.) a opici poslat v anál.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #7 kdy: 15 Září 2017, 08:20:08 »

Jako řidič jsem pro, jako chodec taky, jako zikolobuzna taky. Je to myslím menší zlo, srážka cyklo-chodec, než cyklo-auto. Krom toho, chodníky často nejsou obsazeny.

Když já jako chodec nosim jenom nůž, ale v autě mam zajímavějíší věci ... tlakovou hladici (d-f style a DE legal carry), sekyru, a občas pepřák. Logika když jsem zykloprase tak radši trefim chodce než auto mě dojala.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #8 kdy: 15 Září 2017, 08:57:21 »

To jsem ale nenapsal. I jako chodec (a nachodím více, než najezdím na kole) se nechám srazit radši, než aby cyklista byl na silnici mezi auty, kde najezdím zdaleka nejvíce km vůčí chození/zyklomrdání. Mám za to, že pokud můžu na kole potkat za jízdu 10 chodců, kterým se lehce vyhnu, protože kolem nejedu 50/90kmh, ale 5kmh, nebo pár set aut, kterých řidiče znervózním už svou přítomností, k tomu v protisměru mají další auta a samozřejmě mraky dalšího, co jim komplikuje spolužití se mnou, tak je to sakra rozdíl. Stejně tak, jako chodec potkám pár zyklozmrdů a neumřu na to.

Nechci samozřejmě autem srazit nikoho, na kole taky nikoho a jako chodec/zyklozmrd nechci být sražen, ale když už, tak vyberu menší zlo pro sebe, což je snad logické a pak menší zlo pro toho, s kým se potkám. Jistě, teoreticky chudák chodec, jak k tomu přijde, že jsem si vybral jeho namísto toho, abych skončil pod autem, ale větší chudák řidič, kterému jsem dal možnost mě přejet. No a já jako ten, co jsem trefil chodce na tom taky budu lépe, než kdyz mě sundá řidič.

Na takovou náplavku v Praze v letní den bych nejel, ač to jiní dělají a lze to:)

PS: Nůž sebou jako chodec i zyklozmrd nosím taky, v autě taky, pendrek jsem ale vyložil, to je fakt:)
« Poslední změna: 15 Září 2017, 09:28:50 od swenak »
IP zaznamenána

Rod

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #9 kdy: 17 Září 2017, 12:47:49 »

Anorex> Ikdyž to mám jinak*, chápu alergii na kolo jedoucí po chodníku z pohledu chodce, ale jak tě obtěžuje kolo jedoucí po chodníku při jízdě autem/na motorce? (Vynechme teď pro jednoduchost situaci "jedu autem/na motorce po chodníku".)

* - Mám pro někoho možná dost svérázný názror na cyklisty na silnicích, ale naopak jako chodci mi kolo na chodníku nevadí - tím, že jede po chodníku, tak nezavazí na silnici, a to vnímám jako pozitivní. :-)

IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #10 kdy: 17 Září 2017, 13:32:07 »

Rod: princip?! Buď pravidla jsou pro všechny a budou stejně stíhána u všech a nebo nejsou pro všechny. Jedná se tedy o princip — a to dost zásadní!!!
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #11 kdy: 17 Září 2017, 13:37:47 »

Anorex> Ikdyž to mám jinak*, chápu alergii na kolo jedoucí po chodníku z pohledu chodce, ale jak tě obtěžuje kolo jedoucí po chodníku při jízdě autem/na motorce? (Vynechme teď pro jednoduchost situaci "jedu autem/na motorce po chodníku".)

* - Mám pro někoho možná dost svérázný názror na cyklisty na silnicích, ale naopak jako chodci mi kolo na chodníku nevadí - tím, že jede po chodníku, tak nezavazí na silnici, a to vnímám jako pozitivní. :-)
Až kolem tebe na chodníku prolítne cyklozmrd a ještě bude zvonit ať mu uhneš, jakože chce jet tak si vzpomeň.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #12 kdy: 17 Září 2017, 13:40:12 »

Ale to je chyba toho zmrda a ne toho, že jede na kole a to je stejné, jako zmrd chodec mimo přechod a stejné, jako zmrd za volantem, co nedá znamení, nebo jede na červenou a podobně.
IP zaznamenána

Rod

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #13 kdy: 17 Září 2017, 14:30:21 »

ViktorN> Proti pravidlům pro všechny a principu v uvedeném kontextu nic nemám. Však netvrdím, že jsem pro uzákonění jízdy cyklistů po chodnících, říkám jen, že mně osobně to nevadí.

Spíš jsem to bral z pohledu sebe jako řidiče vozidla v konkrétní situaci - vidět cyklistu na chodníku je pro mě plus, a že u toho něco porušuje mi může být u řiti, protože kdyby neporušoval, tak by mi zavazel na silnici. :-) (A proto to toleruji i jako chodec, protože setkání chodec x cyklista na chodníku u mě dělá tak 1 %, za volantem/řídítky na silnici 99 %; a na silnici mi to naopak často vadí, ale tam bohužel může. :-D )

qoyi> Proč myslíš, že jsem takovou situaci nezažil? Pokud zazvonění spolu s předchozím a následným chováním dotyčného pochopím jako "S dovolením, mohl bych projet? Děkuji.", rád uhnu, pokud jako "Uhni zmrde!", hodný nebudu.

Každopádně takový argument mi přijde trochu v maminko-kočárkovském stylu (teda nerad bych urazil, možná trochu nadsazuji). Viz kolega "swenak" (teda až na tu červenou).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na kole po chodníku
« Odpověď #14 kdy: 18 Září 2017, 11:29:23 »

Až kolem tebe na chodníku prolítne cyklozmrd a ještě bude zvonit ať mu uhneš, jakože chce jet tak si vzpomeň.

To se dá říct na celé tohle fórum..
Nechceš pokutovat jízdu 52 u značky konec obce? Až kolem tebe prolítne autozmrd na přechodu 80 a ještě bude troubit ať mu uhneš tak si vzpomeň!!


Však netvrdím, že jsem pro uzákonění jízdy cyklistů po chodnících, říkám jen, že mně osobně to nevadí.

Když by někdo navrhl do zákona třebas "cyklista smí jet po chodníku jestliže se nepřiblíží k žádnému chodci na menší vzdálenost než 3 metry" tak bych hlasoval pro..
IP zaznamenána