30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta za rychlost Polsko  (Přečteno 5773 krát)

TruckerPraker

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Pokuta za rychlost Polsko
« kdy: 06 Září 2017, 22:59:41 »

Zdravím, v Polsku se na mě nalepit civilní Ford mondeo, po chvíli už mě stavěl za rychlost 90 na 70. Moc se se mnou nechtěl bavit, peníze nechtěl jen vypsal papír MANDAT KARNY a ukecal jsem ho na 50 zlotych, dal mi k tomu druhý papír s číslem účtu a že tam těch 50 zlotych mám poslat a pokud prej neposlu, při další kontrole to budu mít o dost dražší. Než s tím poběžím do banky, protože číslo účtu je velmi chaotické, chci se zeptat tady jestli mám platit, mám si z toho dělat hlavu nebo neřešit?
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost Polsko
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2017, 07:23:10 »

Ne že bych znal polské právo... ale chybí klíčová informace nejspíš pro většinu právních systému: nějaký podpis byl?

"Moc se se mnou nechtěl bavit" - jaký je prosím důvod se chtít s policajtem bavit? Mezigalaktická zásadá říká, že s policajty se co? Nebavíme! Je to k ničemu, může to jenom uškodit (pokud nejste zrovna mladá blondýna s pětkama).

Bez dalšího se mi jeví, že jste se na 50 zl domluvili, přestupek jste tedy na místě uznal (a asi i podpsal). "Mandat karny" je dohledatelný na Google (http://167.114.226.27/fbl-2009/200912/55053483.jpg), vypadá to jasně jako analogie našeho pokutového bloku.

Takže máme na světě nejspíš pravomocnou pokutu a můžeme jen vést diskusi o tom, jak je prakticky vymahatelná po vás. Osobně bych ji v této fázi zaplatil. A pro příště se poučil:
- s policajty se nebavíme
- nic nepodepisujeme (zejména ne tehdy, když tomu nerozumíme)
- žádáme správní řízení
IP zaznamenána

ardnoo

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za rychlost Polsko
« Odpověď #2 kdy: 08 Září 2017, 08:10:30 »

Mě před více než rokem zastavili za předjíždění přes plnou (300 m před hranicí s SK :D).
Nějak jsem mu nerozuměl, neuměl anglicky, vypsal mi taky ten blok. Nepochopil ale moje jméno, volal si kvůli tomu někam. Vyřešil jsem to tak, že jsem mu nadiktoval smyšlené příjmení (chtěl nějake "jmeno otca"), a to uvedl na blok. Místo pro podpis jsem proškrtl. Tu jejich "složenku" jsem nepochopil, neplatil jsem to, a rok se nic neděje.
Je ale pravda, že jsem tam od té doby nejel, a ani to nemám v plánu...
IP zaznamenána