30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Informační dopis z Německa (srpen 2017)  (Přečteno 14195 krát)

Petr1

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Informační dopis z Německa (srpen 2017)
« kdy: 30 Srpna 2017, 11:48:31 »

Zdravím, zajímalo by mne, zda je známo něco nového ohledně řešení informačního dopisu z Německa ohledně překročení rychlosti, když je řidičem jiná osoba, než provozovatel.

Konkrétně: Drážďany, foto z radaru, rychlost po odečtení tolerance 61 Km, překročení o 11 km, na fotce jsem já, majitelem vozu je moje žena. Přišel dopis obyčejnou poštou s žádostí o vyplnění údajů, kdo řídil, případně s možností odmítnout odpověď (tzv osoba blízká), nebo zaplatit 25 EUR a tím to skončit.

Dotaz: jak nejlépe postupovat? Nereagovat; nebo poslat formulář zpět s odmítnutím výpovědi, nebo zaplatit? Nehrozí při písemném odmítnutí výpovědi nařízení vést knihu jízd? Nebo nehrozí při nereagování "odchycení" v Německu při příští jízdě podle SPZ (někdo psal o propojení radarů s policajty) případně nějaký automatický postih za nesoučinnost? Mají případně nějaké promlčecí lhůty:

Dříve než za rok se do Německa s tím autem nechystáme a nemusíme tam jet ani za dva roky.

Za případnou pomoc děkuji.

P.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Informační dopis z Německa (srpen 2017)
« Odpověď #1 kdy: 30 Srpna 2017, 13:13:03 »

Pokud dopis nebyl doporučeně, jednoznačně ignorujte.
IP zaznamenána

Petr1

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Informační dopis z Německa (srpen 2017)
« Odpověď #2 kdy: 30 Srpna 2017, 13:25:17 »

Díky, budeme pozorovat, co se bude dít dále.
IP zaznamenána

Klára

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Informační dopis z Německa (srpen 2017)
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2017, 16:42:16 »

Dobrý den, reagovali jste teda? Přišlo Vám od té doby něco? Děkuji
IP zaznamenána

Petr1

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Informační dopis z Německa (srpen 2017)
« Odpověď #4 kdy: 15 Září 2017, 13:05:18 »

Na základě doporučení (informační dopis; řídil někdo jiný, než majitel vozu; dopis šel normální poštou) jsme nereagovali a uvidíme, co bude dál. Dle dosavadních poznatků v Německu mohou dát pokutu jen řidiči vozidla, nikoliv provozovateli, uvidíme tedy, zda podniknou další kroky. V jedné reakci byla zmíněna německá možnost nařídit provozovateli v obdobném případě knihu jízd, ale k tomu by mělo vést nějaké řízení.
IP zaznamenána

Klára

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Informační dopis z Německa (srpen 2017)
« Odpověď #5 kdy: 15 Září 2017, 13:19:06 »

Děkuji za odpověď. Právě mi přišel před týdnem taky a váhám jestli reagovat či ne. Taky mi přišel nedoporučeně.
« Poslední změna: 15 Září 2017, 13:26:04 od Klára »
IP zaznamenána

Petr1

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Informační dopis z Německa (srpen 2017)
« Odpověď #6 kdy: 21 Září 2017, 13:19:37 »

A  můžete přidat podrobnosti, tedy jakou rychlost změřili, kolik chtějí za další neřešení, a zda mají foto, kde je řidič totožný s provozovatelem vozu nebo jde o jinou osobu?
IP zaznamenána

Petr1

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Informační dopis z Německa (srpen 2017)
« Odpověď #7 kdy: 14 Listopadu 2017, 13:34:05 »

Do poloviny listopadu od prvního dopisu ze srpna nic nového (řidič na snímku nebyl identický s provozovatelkou vozu).
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Informační dopis z Německa (srpen 2017)
« Odpověď #8 kdy: 14 Listopadu 2017, 21:47:24 »

V Nemecku ma urad 3 mesice od spacheni prestupku na zahajeni rizeni, jinak je prestupek promlcen. Za zahajeni rizeni se povazuje i zaslani tzv. Anhörungsbogen. Od tohoto data bezi opet 3 mesice, kdy musi urad ustanovit konkretniho ridice a ulozit pokutu. Zaslani tzv. Zeugenfragebogen promlceci lhutu nijak neovlivnuje. Jestlize je tedy 3 mesice ticho po pesine, tak to urad vzdal. Pokud se mylim, prosim znalce nemeckeho prava o opravu.
IP zaznamenána

flourworm

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Informační dopis z Německa (srpen 2017)
« Odpověď #9 kdy: 25 Ledna 2018, 22:36:46 »

První obyčejný dopis jsem ignoroval (v prosinci 2017), dneska již přišel doporučený s dodejkou. Překročení rychlosti v Hamburku o 6 kmh. Původní odpustek 15 EUR, nyní navýšený o 25,00 EUR (Gebühr) a 3,50 EUR (Auslagen). Tedy v sumě 43,50. V poučení lze vyčíst, že můžu do 2 týdnů poslat námitku (Einspruch), nebo zaplatit SEPA platbou. Emailem však námitku poslat nelze, pouze poštou. Vyhnít to asi úplně správné nechat není (když už ví, že vím, že mi pokutu pošta doručila). Má někdo zkušenosti s tou námitkou? Prý by měla fungovat osoba blízká - https://www.euro.cz/light/cizince-zaplat-jak-zareagovat-kdyz-prijde-pokuta-ze-zahranici-1376494
IP zaznamenána

butrus

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Informační dopis z Německa (srpen 2017)
« Odpověď #10 kdy: 13 Dubna 2018, 22:55:04 »

První obyčejný dopis jsem ignoroval (v prosinci 2017), dneska již přišel doporučený s dodejkou.

Jde o to, co Vám přišlo. Zeugnisbogen je možné ignorovat, Anhörungsbogen byste ignorovat neměl, protože se jím zároveň otvírá správní řízení, pokud do dané doby nezatragujete, rozhodnout a pak částku budou vymáhat.

Citace
Překročení rychlosti v Hamburku o 6 kmh. Původní odpustek 15 EUR, nyní navýšený o 25,00 EUR (Gebühr) a 3,50 EUR (Auslagen). Tedy v sumě 43,50. V poučení lze vyčíst, že můžu do 2 týdnů poslat námitku (Einspruch), nebo zaplatit SEPA platbou. Emailem však námitku poslat nelze, pouze poštou. Vyhnít to asi úplně správné nechat není (když už ví, že vím, že mi pokutu pošta doručila). Má někdo zkušenosti s tou námitkou? Prý by měla fungovat osoba blízká - https://www.euro.cz/light/cizince-zaplat-jak-zareagovat-kdyz-prijde-pokuta-ze-zahranici-1376494

Vzhledem k tomu, že v Německu za vozidlo zopdovídá řidič (Führer) a nikoliv držitel (Halter, = provozovatel), pak samozřejmě osoba blízká funguje. Taky můžete napsat, že jako držitel vozidla nevíte, kdo s ním v danou dobu jel. V tom případě Vám ovšem úřad může uložit povinnost vést knihu jízd (předpokládám, že i pro zahraniční držitele auta při pobytu na území SRN - ale nejsem právník). Ale při překročení o 6km/h by to snad hrozit nemělo, to by nebylo přiměřené.

P.S. Výše poplatků se mi hrubě nelíbí, protože se mi zdá vzhledem k výši pokuty nepřiměřený a zavání mě to diskriminací, která je v EU nepřípustná. Ale nevím, jestli se s tím dá něco dělat, kromě soudu v Německu (viel Spaß!).

IP zaznamenána

butrus

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Informační dopis z Německa (srpen 2017)
« Odpověď #11 kdy: 13 Dubna 2018, 22:59:37 »

A  můžete přidat podrobnosti, tedy jakou rychlost změřili, kolik chtějí za další neřešení, a zda mají foto, kde je řidič totožný s provozovatelem vozu nebo jde o jinou osobu?

Pozor, foto nemusí na Zeugenbogen ani Anhörungsbogen být, i když ho ve spisu mají. Bylo by nutné zažádat o kopii spisu, což tuším v Německu může jen advokát (alespoň se mi to v jiné souvislosti stalo, kdy bych jako fyzická osoba měl nárok pouze na náhled do spisu nikoliv na kopii - ale advokát může kopírovat).
IP zaznamenána

Majkky

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Informační dopis z Německa (srpen 2017)
« Odpověď #12 kdy: 16 Dubna 2018, 19:41:15 »

Dnes přišel nedoporučený dopis kamarádovi taky z Drážďan. 64km/h na 50km/h po odečtu tolerance. Taky za 25 euro.
Určitě nechá vyhnít nedoporučený dopis a na doporučený odmítne vypovědět. Má s tím tedy někdo z výše uvedených kolegů zkušenost?
IP zaznamenána