30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?  (Přečteno 10070 krát)

Xian Bai Hao

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
[?] Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« kdy: 25 Srpna 2017, 13:37:26 »

Ahoj všem,
potřeboval bych pomoci. Před cca 2 týdny stálo moje auto (prý) v zákazu vjezdu. Řidič  toto ale netušil, neboť označení toho zákazu je poněkud pofiderní.  Je tam křižovatka, kde jedna cesta pokračuje rovně a druhá odbočuje doleva. Značka „Zóna zákazu vjezdu pro motorová vozidla (kromě AČR, VLS a dalších povolených)“ není hned na začátku křižovatky tak, aby platila pro obě cesty, ale až o pár metrů dále v přímém směru, tedy jakoby jen pro přímý směr. A dá se před ní jakoby „prošmiknout“ doleva  (byť s odřeným ušima a úzkým autem ;) ),  kde podle mého tím pádem neplatí. Nadto po tomto odbočení doleva je o pár metrů dál odstavná plocha pro auta a teprve za ní další značka zákazu vjezdu pro motorová vozidla.

Z toho se dá logicky usuzovat, že na té křižovatce rovně jet nesmím, doleva ale ano, tam mám odstavit vozidlo na vyhrazené ploše a dále už vozidlem nepokračovat. V té době na odstavné ploše stála už spousta aut, tak i toto podporovalo tuhle verzi.

Po návratu k autu ale za stěračem lístek od obecní policie, že byl porušen zákaz vjezdu a výzva k podání vysvětlení na služebně. Řidič nereagoval. Dnes mi, coby majiteli vozidla, dorazil nějaký modropruhý dopis, takže předpokládám, že předvolání k tomuto případu. A nebo odpustek. Nebyl jsem doma, dopis tedy bude 10 dní čekat na poště.

Co s tím?
-   SprDel by neměl hrozit za zákaz vjezdu, ale mohou to chtít hodit na špatné parkování v tom zákazu - jak se tu už občas zmiňuje. Když ano, jak pokračovat?
-   Bude-li to přestupek jen za zákaz vjezdu, tak tam by mělo pomoci odmítnou vypovídat = nemají pachatele = konec. Je to tak?
-   A nebo se hájit? Upozornit na špatné umístění značky a diskutabilní stav kde je a kde není její platnost? Nadto nevím, co je např. VLS, která tam má povolen vjezd. Nezdá se mi to jako všeobecně známá zkratka (na rozdíl od AČR např.). Můžou takhle popisovat výjimky na značkách? VLS může být cokoliv, třeba „vlastník lidského srdce“   :D - kam taky spadám.

Co byste mi poradili, prosím?
Určitě vyčkat s vyzvednutím obsílky do posledního dne. Ale pak?
Děkuji moc.


EDIT:
- taky by šlo uvést odtlačení vozidla na toto místo z důvodu poruchy. Před tou křižovatkou je poměrně úzká silnička, pak mostek a pak hned ta křižovatka. V případě poruchy na příjezdové cestě fakt není jiná šance odstranit vozidlo, než ho přetlačit přes mostek do zákazu a tam ho odstavit. To by pak ani nebyl přestupek, ne? Tlačící není řidič.

 
« Poslední změna: 25 Srpna 2017, 13:58:41 od Xian Bai Hao »
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpna 2017, 13:57:15 »

Počkat co přijde a pak to jsem napsat, naskenovat anonymizované. Mezitím studovat :-)
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #2 kdy: 25 Srpna 2017, 14:39:24 »

VLS bývá zkratka Vojenské lesy a statky ČR, s.p. ... bylo li to někde u zeleně lesní ... pravda.. většinou k to mají celé - VLS ČR s.p.
Btw. tohle si ale většinou řeší Vojenská polici - bývají  to většinou zároveň i vojenské újezdy s omezeným vstupem.. takže se divím co se do toho serou měšťáci :-) Pokud to není tajné - kde to bylo??

http://www.vls.cz/cs
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #3 kdy: 25 Srpna 2017, 15:02:58 »

Pro jistotu si zajistěte fotodokumentaci umístění značek a také fotka, kde je plno zaparkovaných evidentně neVLS vozidel na mítě, kde jste stáli bude také dobrá.
IP zaznamenána

Xian Bai Hao

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #4 kdy: 25 Srpna 2017, 17:31:30 »

Jsou to Brdy, které jsou teď zpřístupněné veřejnosti, částečně vráceny obcím, tak asi to je pod správou té obce.

Fotky umístění cedule mám, mého auta na parkovišti taky, cedule toho dalšího zákazu až za parkovištěm taky. Jen ne ty ostatní auta, páč pak už tam prý žádné nebylo. A dodatečně to nenafotím, neboť je to 250km od mýho bydliště.

Teď jsem koukal na street view, ale to je bohužel z roku 2011, takže úplně neodpovídá dnešní situaci (umístění značek zón ano, ta značka parkoviště tam ale teď už není, místo ní je tam značka CHKO Brdy). A ta odstavná plocha, o které píšu, ta je po té cestě vlevo až kdesi vzadu (100m) a ta tam na starých mapách ještě není)

https://www.google.cz/maps/@49.7190606,13.7671398,3a,75y,138.03h,93.1t/data=!3m6!1e1!3m4!1s78rMiUt8Tlno2LaQBWtRDA!2e0!7i13312!8i6656

Ještě:
teď koukám na výzvu, lhůta na vyzvednutí je 10 dnů, pak bude povážováno za doručené (tak zní poučení), na lístečku co vypisuje pošta je poslední den k vyzvednutí 7/9. Takže se jedná o pracovní dny, ne o kalendářní? Abych něco nepropás´.

A odesílatel je:

OBEC xxxxxx
Obecní policie

+ adresa

Jak to, že obední policie? To není správní orgán, ne?

IP zaznamenána

Xian Bai Hao

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #5 kdy: 06 Září 2017, 18:07:09 »

Zdravím
tak dnes jsem si byl pro milostný dopis na poště.
V příloze mrkněte:  Oznámení od obecní policie + fota, co mi poslali.

Jestli chápu dobře, tak mám zaplatit pokutu za Zákaz vjezdu, jinak to pošlou do správňáku jako správní delikt provozovatele (tedy tam už ne zákaz vjezdu, ale nejspíš špatné parkování ?) Je to tak?

Jaký je tedy postup teď? Nereagovat a čekat na obsílku od Správního úřadu? Tam bude konkrétně co? Ještě výzva k zaplacení odpustku? Nebo ten odpustek je těch 500Kč v tomhle oznámení od obecní policie? A už rovnou příjde žádost o napráskání řidiče?

Jinak ještě k případu:
-  jestli to jsou jediné fotky, co mají, tak ty podle mě průkazné moc nejsou. Vůbec nic neříkají o tom, kde je to nafocené, a že by tam byl zákaz vjezdu. Je to někde v lese, kdekoliv. Značka "Zóna zákazu vjezdu" tam není vidět a ani z tohoto místa vidět být nemohla. Je mnohem dál a jakoby za zatáčkou.
- o tom, že je to zrušené parkoviště taky žádný důkaz, normálni odstavná plocha
- nadto auto tam stojí, ale jak se tam dostalo? Porucha a dotlačeno.
- k tomu tam je to nepřesvědčivé umístění zónové značky, jak píšu výše.

Takže co s tím? Jít do boje?

Díky za rady.
« Poslední změna: 17 Ledna 2018, 17:51:49 od Xian Bai Hao »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #6 kdy: 06 Září 2017, 18:21:58 »

Na obecní poloopicii nereagovat, vyčkat až přijde něco od úřadu, převzít poslední den lhůty.

Obecní policie Strašice? Nachází se to místo vůbec na kat. území obce Strašice? Pokud ne, nemá tam bez veřejnoprávní smlouvy pravomoci. Analogicky v případě jiné obecní policie. To by stálo za to prověřit.

Dále zmiňují zrušené parkoviště, možná by mohli prokázat, že tam vozidlo vjelo až po zrušení parkoviště.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #7 kdy: 06 Září 2017, 19:05:57 »

Jedná se o tento pozemek? (tlačítko Zobrazit v mapě, přepnout na "Katastrální mapa + ortofoto", přizoomovat)

Pokud ano, pak se AFAIK jedná o lesní pozemek, který není komunikací a tedy tam neplatí ZPPK a není tedy možné sprdelizovat. Pak stačí nevypovídat a WIN je na světě.
IP zaznamenána

Xian Bai Hao

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #8 kdy: 06 Září 2017, 19:16:02 »

Ano, je to ono, resp. je to na té cestě podél - viz příloha. Červeně jsem označil cca místo parkování.
Tak je otázkou, jestli i ta silnice se dá brát za lesní pozemek.
Kdyby jo, tak by to bylo asi opravdu na WIN. Ale nechci se ukvapit, oni to budou různě rozporovat, určitě moje auto nebylo první, koho postihli a dostalo se to do Řízení. Určitě to je oblíbené vybírací místo a mají na to svoji taktiku.


IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #9 kdy: 06 Září 2017, 19:27:06 »

Cesta se tváří jako ostatní komunikace. Otázkou je, zda je vedena v pasportu komunikací.

Na dané místo ale krom toho (alespoň dle mapy) přijet z několika dalších míst, vjezd do lesa je sice zakázán, ale není sprdelizovatelný.
IP zaznamenána

Xian Bai Hao

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #10 kdy: 06 Září 2017, 19:35:50 »

Navíc dle katastru je ta cesta ve vlastnictví ministerstva vnitra. Ale auto nestálo přímo na cestě, ale hned vedle na (prý bývalém) parkovišti. Otázkou je, kde je přesný předěl a kde auto stálo.
Nicméně buď stálo na majetku MV a pak tam obecní policie asi nemá právo zasahovat (je to tak?) a nebo stála už na tom pozemku č.193, který je sice obce, ale zase to už není komunikace, takže neplatí ZPPK a tudíž nelze udělat SprDel.

Uvažuju správně?

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #11 kdy: 06 Září 2017, 19:50:18 »

Myslím si, že vlastnictví komunikace na to nemá vliv, ale řidičák do ohně bych za to nedal.

A určitě by pomohla aktuální fotografie místa, jak to vůbec je s těmi značkami.

edit: Když to tvrdí hh, tak bych možná i ten řidičák do ohně dal.
« Poslední změna: 06 Září 2017, 19:55:15 od Číkus »
IP zaznamenána

Xian Bai Hao

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #12 kdy: 06 Září 2017, 22:34:32 »

OK, níže fotky které mám k dispozici.
Na prvních třech je vidět, že ta značka začátku Zóny je posunutá do křižovatky. Přitom konec je cca v místě, odkud je focená ta první. Proč nemají začátek taky tam, aby to bylo zcela jasné? Parkoviště je pak tou cestou vlevo (na první fotce).
No a na poslední fotce je vidět to odstavné parkoviště a vzadu po cestě další značka zákazu vjezdu. Tady je jasné, že tam už se jet nesmí.

Nadto je vidět, že auto stojí mimo komunikaci, takže vlastně na tom pozemku č. 193, tedy mimo dosah ZPPK (?)


« Poslední změna: 03 Února 2018, 13:47:48 od Xian Bai Hao »
IP zaznamenána

Xian Bai Hao

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #13 kdy: 17 Ledna 2018, 17:17:06 »

Tak jsem myslel, že je po případu, přeci jen k údajnému přestupku došlo někdy v srpnu 2017 a ObP se ozvala jen jednou (taky v srpnu). Po nereakci z mé stranypak už  ticho. Tak jsem to měl za vyřízené. Mýlka - dnes ve schránce zase povolávák na poštu, že je tam obsílka. Tatáž ObP téhož ObÚ. Jen mě mate jiné jednací číslo.

Tak to mi vzalo náladu. Proč reagují 5 měsíců po zjištnění přestupku a mezitím taková prodleva?
Proč znovu dopis od ObP, když v původním dopise vyhrožovali, že jestli nezaplatím pokutu, tak věc postoupí do správního řízení? Tak proč znovu ObP?
Nemá někdo tip, co se jim tam mohlo urodit? Nový případ to nebude, moje auto tam od té doby určitě znovu nebylo.

No nic, tak zase počkám na konec lhůty na poště a pak uvidíme.

XBH
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu, parkování - jak postupovat?
« Odpověď #14 kdy: 17 Ledna 2018, 22:21:02 »

Proč reagují 5 měsíců po zjištnění přestupku a mezitím taková prodleva?

To se děje běžně.. zejména u bagatelních přestupků a vytížených úřadů..
Sice podle zákona na to mají 60 dnů, ale za nedodržení té lhůty jim nic nehrozí.
IP zaznamenána