30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: EUCARIS vs. datové schránky  (Přečteno 2951 krát)

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
EUCARIS vs. datové schránky
« kdy: 23 Srpna 2017, 15:24:37 »

Nedalo mi to a měl jsem v hlavě to doručování ze zahraničí a případ, kdy má člověk datovku a nezdržuje se na adrese trvalého pobytu a nikdo pošlu nepřebírá. Dostaly se ke mně informace o tom, jak Eucaris v principu funguje. Nakonec jsme v potenciálním ohrožení i my s datovkama, tak uvidíme, čekám nějaké pozdravy z cest po Rakousku.

Systém EUCARIS je komunikační platformou mezi informačními systémy jednotlivých států, při zjištění přestupku je v daném státě analyzována fotografie z radaru, přečtena SPZ vozidla a prostřednictvím platformy EUCARIS je dotaz na „rozeslán“ informačním systémům jednotlivých států. Na tento dotaz je odesílána automatická odpověď s adresou majitele/provozovatele uvedenou v příslušném národním registru vozidel.

Pokud brání doručení vyrozumění o přestupku a udělené pokutě skutečnost, že se dotyčná osoba nezdržuje na adrese, která je uvedena v registru, resp. tato adresa není nejenom adresou TP, ale ani adresou doručovací, lze doručení zajistit cestou místně příslušného úřadu, který má dnes už povinnost zjistit v rámci řešení přestupku, zda dotyčná osoba má nebo nemá datovou schránku. Písemnost pak je možné doručit datovou schránkou.

IP zaznamenána