30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Dvě výzvy ze stejného dne  (Přečteno 6238 krát)

thEskYeL

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Dvě výzvy ze stejného dne
« kdy: 10 Srpna 2017, 19:42:15 »

Zdravím,
přišly mi dvě výzvy ze stejného dne a úseku (D1 cca 50km u Brna, spadající pod Vlašim). Oboje mimo obec do 30km/h. Jedna je cesta tam, druhá návrat. Klasika odpustky 1000,-. Už to budou 2 měsíce od spáchání přestupku.
Splatnost pryč asi měsíc, papíry nakonec hodili do schránky a datum se mi nepodařilo zjistit, jelikož bydlím mimo trvalé bydliště a osobně jsem tam zatím nebyl.

Zároveň je obsaženo poučení, že do doby splatnosti můžu naprášit řidiče a pokud tak neučiním, bude správní orgán pokračovat v šetření přestupku.

Předpokládám, že by mělo následovat oslovení provozovatele za účelem zjištění totožnosti řidiče, nebo si to už odbyli ve zmíněném poučení? Pokud to nevezmou turbem, tak by měli 60 dnů vyšetřovat. Chci se zeptat od kdy se počítá těch 60 dnů a očekává se, že by se mnou měli tedy komunikovat?

Dále se chci zeptat, zda to vůbec má cenu řešit? Protože předpokládám, že v tom úseku bude takových případů nespočet.
Mám k dispozici slibného deadmuta s největší pravděpodobností bez pozůstalých, ale nerad bych na sebe zbytečně upozorňoval.

Mám tedy počkat, jestli to vyšumí, nebo mi příjde pošta a potom použít deadmuta, nebo rovnou použít deadmuta (pokud to má vůbec momentálně smysl, vzhledem ke lhůtám, ve kterých tedy pořád nemám úplně jasno i po přečtení FSM a zdejších témat)?

P.S.: 8 let jsem nedostal žádnou pokutu, až nedávno jednu, kterou jsem zaplatil (z jiného úseku) a měsíc po tom přišly další dvě, takže jsem se možná dostal na seznam?

Předem děkuji za každou radu
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Dvě výzvy ze stejného dne
« Odpověď #1 kdy: 10 Srpna 2017, 20:56:55 »

Datum doručení fikcí by měl jít zjistit z výzvy k vyzvednutí zásilky. Nebo ta ve schránce nebyla? Bylo vůbec zasláno doporučeně?

60 dnů se počítá od doby, kdy se orgán o přestupku dozvěděl.
IP zaznamenána

thEskYeL

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Dvě výzvy ze stejného dne
« Odpověď #2 kdy: 10 Srpna 2017, 22:02:06 »

Doporučeně to bylo. K přesnému datumu bych se asi dopátral, ale to už mi stejně asi k ničemu nebude.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Dvě výzvy ze stejného dne
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpna 2017, 23:41:37 »

Případně pomocí sledování zásilek podle čísla zásilky. Tím by se dalo zjistit, kdy končí lhůta pro nabonzování Deadmuta.
IP zaznamenána

thEskYeL

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Dvě výzvy ze stejného dne
« Odpověď #4 kdy: 12 Srpna 2017, 14:14:51 »

15 dnů splatnosti odpustku uplynulo a 60 dnů od spáchání přestupku taky.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Dvě výzvy ze stejného dne
« Odpověď #5 kdy: 12 Srpna 2017, 15:00:45 »

Těch 60 dnů není od spáchání přestupku, ale ode dne kdy se o tom dozvěděl správní orgán. Někdy to MP předá během pár dní, někdy až za měsíc.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Dvě výzvy ze stejného dne
« Odpověď #6 kdy: 17 Srpna 2017, 10:42:24 »

Každopádně bych doporučil napráskat Helmuta/Deadmuta, neboť tyhle malé ouřady to dost hrotí turbem (rovnou příkaz) a pak se z toho bez zkušeností dost špatně vycouvává.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Dvě výzvy ze stejného dne
« Odpověď #7 kdy: 07 Září 2017, 08:48:59 »

Takže brát ten jejich kombo dopic i jako výzvu k podání vysvětlení? Páč pokud se nemýlím (teď bylo dost změn, který jsem přesně nesledoval), stále ještě by měli zvlášť poslat vodpuctek a následně zahájit šetření a obeslat provozovatele k podání vysvětlení, ne? Však to tam většinou i píšou, že když nedojde cash ani udání, tak budou pokračovat v šetření přestupku (patrně teda řidiče, že).

Pokud pošlou rovnou příkaz, tak samozřejmě následuje SPRDEL správko. No ale z toho by se mohlo dát (pokud zase ne-změny a už to neplatí) vycouvat jednoduše tím, že správko zahájili nezákonně, neboť neučinili kroky ke zjištění totožnosti řidiče, když provozovatele jednoznačně neoslovili aby podal vysvětlení k určení řidiče. Současně ale už nešlo jednou rozjetý SPRDEL ukončit a restartovat uzavřené správko s řidičem, čímž byla účinně celá věc torpédována k neřešitelnosti.

Ale jak řikám, mám dojem, že část těchto mechanismu nějak poslední novely upravily k tomu, že to úřady můžou pojebávat jednodušeji. Minimálně snad že ústní jednání nebude nutno nařizovat, ale možná je toho víc. Nemám to přesně nastudované, tak kdyby to nějaká dobrá duše mohla shrnout, anebo mě odlinkovat na vlákno, kde to (konkrétně jen změny ke SPRDELu tady v té posloupnosti vodpuctek-správko řidiče-správko SPRDEL) diskutováno bylo?  :P
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Dvě výzvy ze stejného dne
« Odpověď #8 kdy: 07 Září 2017, 12:22:36 »

Citace
Ale jak řikám, mám dojem, že část těchto mechanismu nějak poslední novely upravily k tomu, že to úřady můžou pojebávat jednodušeji.
Ne, je to formálně pořád stejně.

Citace
No ale z toho by se mohlo dát (pokud zase ne-změny a už to neplatí) vycouvat jednoduše tím, že správko zahájili nezákonně, neboť neučinili kroky ke zjištění totožnosti řidiče, když provozovatele jednoznačně neoslovili aby podal vysvětlení k určení řidiče.
Pokud po výzvě odčekají 60 dní, tak jim většina SO2 uzná, že učinili dost pro určení řidiče. Populární je věta: "Účastníkovi byla dána možnost tuto skutečnost správnímu orgánu sdělit, té však nevyužil. Důsledky vlastní pasivity nelze přičítat k tíži správního orgánu (viz rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 29. 06. 2016, č.j.: 2 As 33/2016-53)."

Já k tomu v následné správní žalobě většinou uvádím: Pokud provozovatel v pozici možného podezřelého ze spáchání správního deliktu nezaplatí, ani neidentifikuje údajného řidiče, má správní orgán I. stupně povinnost nejprve učinit nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku. Za nezbytné kroky rozhodně nelze považovat zaslání Výzvy k zaplacení určené částky ve smyslu ustanovení § 125h odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb., která obsahuje pouze informaci o předprocesním úkonu, v jehož rámci nevzniká provozovateli žádná povinnost. Provozovatel vozidla, zapsaný v registru vozidel pro den skutku, má na výběr, zda uhradí určenou částku a předejde tak budoucímu zahájení správního řízení, či zda určenou částku neuhradí a vyčká na novou písemnost, kde již bude mít možnost věc vyřídit v rámci přestupkového řízení. Sdělení identity uvedení údajného řidiče je pouze další možností, která ale bez předchozího odpovídajícího poučení podle zákona vytváří nátlak na provozovatele, aby se tohoto práva na poučení vzdal, dále aby se vzdal práva na seznámení se spisem a současně aby se vzdal práva na případné odmítnutí výpovědi. A následně nasazuji porušení LZPS.
« Poslední změna: 07 Září 2017, 20:11:29 od uziv »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Dvě výzvy ze stejného dne
« Odpověď #9 kdy: 07 Září 2017, 13:50:57 »

Hezké :) Chybí tu palec nahoru… :P
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

thEskYeL

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Dvě výzvy ze stejného dne
« Odpověď #10 kdy: 01 Února 2018, 16:32:15 »

Zkusil jsem zaignorovat. Po skoro půl roce přišly výzvy k podání vysvětlení, takže no turbo. Sdělím totožnost. Co v případě, že už na místě nemá schránku? Parte nemám. A je nutné poslat i r.č., nebo stačí datum narození?
« Poslední změna: 01 Února 2018, 16:43:40 od thEskYeL »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Dvě výzvy ze stejného dne
« Odpověď #11 kdy: 01 Února 2018, 16:55:33 »

Jmeno, datum narozeni, adresa trvaleho pobytu a dorucovaci adresa (pokud se lisi od adresy trvaleho pobytu). To by melo uradu stacit.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Dvě výzvy ze stejného dne
« Odpověď #12 kdy: 01 Února 2018, 17:48:22 »

Syeti - To je celkem logické že tam nenapíše pouze Karel. Kdyby jste napsal číslo jednací bylo by to užitečnější.
IP zaznamenána