30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?  (Přečteno 9389 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #1 kdy: 04 Srpna 2017, 09:05:34 »

Typickej cyklozmrd, nic víc.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #2 kdy: 04 Srpna 2017, 10:14:05 »

A že by volal po klimatizovaných busech a tramvajích ho ani nenapadne. Ale buzerovat, to jo.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #3 kdy: 04 Srpna 2017, 10:27:31 »

Jenom pro zajímavost, ve Velké Británii je údajně za spuštěný motor ve stojícím voze pokuta. Tedy pokud parkuje. Taky dostanete pokutu, pokud telefonujete ze zácpy z beznadějně stojícího vozu. Tak si važte toho, co máme.

Edit pro zapšklé a méně chápavé: Ironie plyne z textu, proto není použit nadbytečný smajlík.
« Poslední změna: 04 Srpna 2017, 12:13:53 od uziv »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #4 kdy: 04 Srpna 2017, 10:42:00 »

V KLDR pokud chcete vycestovat mimo okres svého bydliště musíte mít povolení. To je jako argument že mám být spokojen s tím co u nás je? Je mi upřímně jedno jak je to v ostatních státech a nevážím si toho co tu je, protože pokud jste si nevšiml tak jdeme stejným směrem jako tyto státy, každý týden se schválí nějáký zákaz, omezení nebo regulace.

Jinak pokud to nevíte, tak i u nás lze v souladu se zákonem udělit pokutu pokud stojíte bezdůvodně s nastartovaným motorem, například před obchodem na parkovišti.

Řidič nesmí

b) obtěžovat ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích ani jiné osoby zejména nadměrným hlukem, znečišťováním ovzduší, rozstřikováním kaluží, bláta nebo zbytečným ponecháním motoru stojícího vozidla v chodu,
« Poslední změna: 04 Srpna 2017, 10:48:11 od t4455 »
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #5 kdy: 04 Srpna 2017, 11:55:30 »

...
Řidič nesmí
b) obtěžovat ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích ani jiné osoby zejména nadměrným hlukem, znečišťováním ovzduší, rozstřikováním kaluží, bláta nebo zbytečným ponecháním motoru stojícího vozidla v chodu,

To jsem v ZPPK našel, ale nenašel jsem tedy, že by za to hrozila nějaká sankce. Tím netvrdím, že to tam není, ale fakt jsem to ani po 5ti minutách nenašel, tak jsem to pak vzdal.
I kdyby za to sankce byla, tak naše komunita se jí vyhne, neboť pokud je pro provoz klimatizace potřebné mít nastartovaný motor, nejedná se o zbytečné ponechání jej v chodu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #6 kdy: 04 Srpna 2017, 12:14:20 »

akit: Když to není jinde tak to bude zbytkový přestupek §125c (1) k)
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #7 kdy: 04 Srpna 2017, 12:18:33 »

Máte pravdu a já měl zatmění..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #8 kdy: 04 Srpna 2017, 12:35:11 »

Samozřejmě že je za to sankce, nebo mi ukažte zákon/vyhlášku která je doporučením a za její porušeni nehrozí sankce.

O tom jak se vyhnout přestupku můžem debatovat, nic to ale nemění na tom že prostě za to můžete být buzerován, jinak to že chcete mít zaplou klimatizaci opravdu není důvod k tomu aby jste mohl mít nastartovaný motor a mohl porušovat vyhlášku.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #9 kdy: 04 Srpna 2017, 13:02:22 »

Synonymum pro zbytečně je mj. nepotřebně.
Pokud chci mít puštěnou klimatizaci* a ta nefunguje bez nastartovaného motoru, jeho ponechání v chodu je potřebné. Potřebným ponecháním motoru v chodu jsem nemohl porušit zákon.

*) Puštěná klimatizace u stojícího auta není dopravní ani žádný jiný přestupek a nikoho tím neohrožuju.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #10 kdy: 04 Srpna 2017, 13:15:05 »

Mohl, znečišťujete prostředí a obtěžujete hlukem z nastartovanýho motoru ostatní, např. večer na sídlišti pod otevřenýma oknama.

Puštěna klimatizace není přestupek, přestupek je zbytečně nastartovaný motor pokud nikam nejedete, auto neslouží jako sauna nebo mrazák. Je to stejný jako kdybych nechal před barákem celou noc nastartovaný auto protože mám vybitou baterku a ráno potřebuju odjet.

Takhle něják by asi argumentoval SO.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 199
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #11 kdy: 04 Srpna 2017, 15:27:09 »

Takhle něják by asi argumentoval SO.

Jeste by k tomu musel najit tu legislativu, ktera to omezuje... v rakousku uz je
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #12 kdy: 04 Srpna 2017, 15:39:11 »

Kdybych čekal ve vedru s dětmi na někoho, kdo přijde do cca deseti minut, tak bych klidně klimatizoval, pokud bych byl před cestou delší než dejme tomu hodina. Třeba už jen z důvodu pasivní bezpečnosti.
Nabíjení akumulátoru je lepší dělat projížďkou, při volnoběžných otáčkách je prý nic moc. Existují udelatka, která vůz sama nastartují při poklesu palubního napětí pod nějakou hodnotu - to také nepovažuji za nastartování jen tak z pleziru.
Spíš bych ten paragraf viděl zacílený na pracovní stroje, traktory apod., než na osobaky, tam většinou nějaký důvod je.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #13 kdy: 04 Srpna 2017, 15:41:07 »

Asi neobhájíte že jste potřeboval mít puštěnou klimatizaci..
..když u nás soud dokáže říct že neoprávněně zabaveným řidičákem nebyla způsobená škoda protože možnost jezdit autem je toliko výsada vyplývající ze společenského postavení..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #14 kdy: 04 Srpna 2017, 16:44:04 »

Já se divím, že reagujete na výplody choré mysli toho arciprestituta.
IP zaznamenána