30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: výzva za jízdu na červenou MHMP  (Přečteno 4693 krát)

fauxdieu

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
výzva za jízdu na červenou MHMP
« kdy: 26 Července 2017, 15:41:00 »

Ahoj všem, předem chci poděkovat za toto fórum a popřát všem členům úspěšné vyhnutí se placení za nesmyslné pokuty. V nedávné době došla řada i na mě a tak Vás prosím o radu jak postupovat.

Z magistrátu hl. města Prahy mi přišla výzva k uhrazení určité částky a to 1.500 kč za to, že dne 25.5.2017 jsem jel v ulici Průmyslová/Poděbradská na červenou. Kdo zná tu křižovatku, tak ví, že na červenou se tam jet nedá, ale je fakt, že oranžová se projíždí, takže se mohlo stát, že jsem vjel na oranžovou, ale poté padla červená a cvaklo mě to. Už se mi to stalo 3x. Prvně jsem vystrašeně zaplatil 500kč, podruhé přišla pokuta již na 1500kč - tu jsem uhradil také No a ted mi přišla poslední třetí výzva opět na 1.500 kč, ale již platit nechci.

Vzhledem k tomu, co jsem zde načetl, tak jsem trochu zmatený. Nevím, zda jim mám psát, že to řídil někdo jiný z cizí země, nebo jít na úřad a žádat fotku, případně dokumentaci k mému přestupku nebo výzvu ignorovat jako doporučujete ve výše uvedených případech?

Auto není psané na mě ale na přítelkyní tak nechci aby z toho měla problém popřípadě ona, tak by mě zajímalo zda mám odepsat že jsem vozidlo pravdepodobne ridil já a pockat zda to vůbec poslou znova nebo si zazadat o dokumentaci?


Předem děkuji za vaše rady.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:výzva za jízdu na červenou MHMP
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2017, 15:45:31 »

Přiznávat se nemá smysl. Udejte Helmuta a nechte se od něj zmocnit k zastupování. Helmuta musí udat přítelkyně.
Nebo to můžete nechat spadnout na Sprdel (nově přestupek provozovatele) s tím že přítulkyni budete zastupovat.

Také se můžete zajít podívat co mají ve spisu a podle toho se rozhodnout.
IP zaznamenána

fauxdieu

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:výzva za jízdu na červenou MHMP
« Odpověď #2 kdy: 26 Července 2017, 16:07:54 »

bohužel s helmutem ještě nemám zkušenost páč sem nováček ve foru ale zkusim si to tady nastudovat a mezitim zajdu na MHMP a zajistim si dokumentaci jestli jsem to skutecne spáchal.
Jinak dekuji za radu
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:výzva za jízdu na červenou MHMP
« Odpověď #3 kdy: 26 Července 2017, 16:19:41 »

Máme s kolegou v běhu stejný případ.
On jel od spojky směrem na Prosek a má fotečku na červené. Aktuálně jsme ve stavu odvolání na MD a čekáme jeslti to vyhnije.
Musím uznat, že MHMP tam má opravdu kvalitní kamery.
Zajistěte spis, ideální je poslat někoho úplně jiného aby náhodou nežačaly tlačit na pilu. Kolegovi jsem byl pro spis já a docela jsem se bavil.
Doporučuji nahrávat vše od příchodu. Stačí zvuk. S kopií nedělají problémy.
Pak to nahrajte sem a uvidíme jak mco rychlý jste byl :).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:výzva za jízdu na červenou MHMP
« Odpověď #4 kdy: 26 Července 2017, 17:54:10 »

Prvně jsem vystrašeně zaplatil 500kč, podruhé přišla pokuta již na 1500kč - tu jsem uhradil také No a ted mi přišla poslední třetí výzva opět na 1.500 kč, ale již platit nechci.

Zajímavé.. asi zvyšují částku za opakované přestupky.. ale neplacením už od začátku jste mohl ušetřit 2000..
Taky zajímavá informace je že jim trvalo skoro 2 měsíce poslat odpustek..

Jestli Praha na odpustek nepřidala poučení o podání vysvětlení tak to můžete zdržet a napsat jim že chcete udat řidiče, ale nejdřív chcete vědět co to je to podání vysvětlení a svoje práva a povinnosti..
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:výzva za jízdu na červenou MHMP
« Odpověď #5 kdy: 26 Července 2017, 19:42:58 »

Mates - kolega je muj svagr a musim souhlasit ze je to vyzivny pripad..a to chtel puvodne zaplatit :-)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:výzva za jízdu na červenou MHMP
« Odpověď #6 kdy: 26 Července 2017, 20:01:04 »

Osobně bych Prahu standardně ignoroval. Ve všech mých případech se již nic nestalo, kromě jednoho ze srpna 2016, kde až teď v červnu přišla výzva k podání vysvětlení, na kterou bylo teprve reagováno a zatím žádná odezva. Mají tam desítky tisíc přestupků a nemůžou všechno projednat. Pokud to stihnou, tak po vydání rozhodnutí a následném odvolání to stejně skončí v archivech MD.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:výzva za jízdu na červenou MHMP
« Odpověď #7 kdy: 26 Července 2017, 22:08:18 »

někde tu byl i podobný případ, kde se od Průmyslové argumentovalo 70kmh
ale výsledek ???
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:výzva za jízdu na červenou MHMP
« Odpověď #8 kdy: 27 Července 2017, 09:39:27 »

Osobně bych Prahu standardně ignoroval. Ve všech mých případech se již nic nestalo, kromě jednoho ze srpna 2016, kde až teď v červnu přišla výzva k podání vysvětlení, na kterou bylo teprve reagováno a zatím žádná odezva. Mají tam desítky tisíc přestupků a nemůžou všechno projednat. Pokud to stihnou, tak po vydání rozhodnutí a následném odvolání to stejně skončí v archivech MD.
Nefunguje. Vyzkoušeno. Jsou poměrně akční. Obesílají i Helmuta. Mají spisovku, tedy DS zjistili ve chvíli aktivace.

někde tu byl i podobný případ, kde se od Průmyslové argumentovalo 70kmh
ale výsledek ???
To je to o čem jsem psal já. Aktuálně to leží na MD a čekáme. Na argumenty se 70 neřekly holky nic a jen to tupě předaly. Tipuji, že kdyby to zastavili, tak si naběhnou na další vybírání. Takhle to hnije na MD a můžou vesele dál vybírat. A ono když pošlou 20 týdně, tak bych tipl naprostou většinu, která zaplatí a v hospodě bude vyprávět, jak to měl za 1500 a bez bodu kluci .. bez bodů.
IP zaznamenána