30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zachytka za trest  (Přečteno 20741 krát)

Honzakroupa

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Zachytka za trest
« kdy: 26 Července 2017, 11:58:09 »

Zdravím,

V sobotu se mi stala taková nemilá věc v Plzni. Policisté mne zastavili v cca 2 hodiny ráno s tím, že mne chtějí prolustrovat, byl jsem chodec vozidlo jsem neřídil a šel jsem z hospody. Moc jsem nepil cca 4 piva. Na dotaz jaký je důvod k lustraci uvedli obligátní "podobáte se hledané osobě". Já jsem opáčil, že oni dva se podobají čů...m a pokračoval jsem v chůzi, zákonná výzva "jménem zákona" nezazněla tak jsem na trošku kašlal. Poté se mně příslušník zeptal kam jdu, tak jsem opáčil, že "pí...t jeho starou". A tím začal oheň na střeše. Jeden z nich ke mně přiběhl snažil se mne složit na zem a s pomocí druhého mne spoutali a odvezli na CPZ. Tam mně nechali tvrdnout a já v momentě kdy jsem s nima mohl komunikovat jsme jim sliboval, že za tuhle nezákonnost to nedopadne s nimi dobře. Pak jednoho příslušníka co si dával na služebně kávičku napadlo, že když v přestupkovém pšenka nepokvete, že by mně mohli odvézt na záchytku ať to mám mastný bez soudu. Já jsem jim argumentoval, že k tomu záchytka neslouží a k odvozu na PAZS je nutné splnit několik předpokladu jako například nekontrolovat své chování tomu se vysmáli a pomalu jsme jeli - upozorňuji, že do tohoto okamžiku jsem žádný test na alkohol neabsolvoval. Když jsme jeli kolem nemocnice tak se mne příslušník zeptal jestli chci dát krev. Na to jsem opáčil, že tohle není zákonný postup. Příslušník si tento můj argument vyložil jako odmítnutí oreintační zkoušky a od tohoto momentu je prý na mne pohlíženo jako na osobu pod vlivem. Tomu jsem se bránil tak mi přišlušnící dali na benzínce dýchnout do Drageru s výsledkem 1,28 promile. Výjezd se nekonal, nic jsem nepodepisoval. Přesto, mi jen ukázali číslo na displeji a řekli no vidíš. Na PAZS mi dali dýchnout s výsledkem 1,08 promile (znovu bez podpisu a rozporoval jsem způsob provedení zkoušky, ale i tak mizel do Báně. Co s tím poraďte postup, poraďte judikáty, poraďte co uznáte za vhodné.

Shrnutí
Kontrola PČR bez zákonné výzvy - Já jsem je vulgárně usměrnil (č..., p...)
Donucovací prostředky bez výzvy a bez snahy o lustraci a odvoz na CPZ
Zde pochopení špatného jednání kolegu a trest v podobě PAZS, bez zjevného důvodu (při smyslech, argumentuje, je vulgární)
Žádost o odborné lékařské vyšetření krev (ještě před orientační dechovou zkouškou) odmítnuto z důvodu špatného postupu.
Dva různé Dragery jeden 1,28 bez podpis a bez sjetiny, druhý 1,08 znovu bez podpisu.

Předem děkuji za reakce


« Poslední změna: 26 Července 2017, 12:12:28 od Honzakroupa »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Zachytka za trest
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2017, 12:28:40 »

Bylo vám pomoženo a byl jste ochráněn....
Vycházejte z těchto předpokladů: 1) fizlové si všechno dosvědčí 2) personál na záchytce si váží fízlů jako svých generálních dodavatelů z čehož plyne 3) fízlové s personálem záchytky si dosvědčí taktéž všecko.
Nepíšete, že jste obviněn z nějakého přestupku  - zřejmě jenom účtenka z "hotelu" na záchytce. Takže bude svědecky prokázáno, že jste byl pod vlivem alkoholu, byl jste sprostý a nekontroloval svoje chování, tedy umístěn na záchytce oprávněně. Svědectví policie a personálu bude přikládána věrohodnost, zatímco vy jste po těch nadávkách a výhrůžkách trochu nevěrohodný. 
Aniž bych chtěl být po bitvě generálem - půjdete-li příště zase z hospody a potkáte-li policajty, zvažte zda-li je opakování postupu moudré. Při 1,28 promile sdělovat osamocen dvěma policajtům, že se podobají "čů...m" - vy rady prostě nepotřebujete, zvládáte to sám.
IP zaznamenána

Honzakroupa

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Zachytka za trest
« Odpověď #2 kdy: 26 Července 2017, 12:38:03 »

Díky za radu, ale přijde mi trošku prvoplánové házet flintu do žita. Zkouška neproběhla zákoně, to, že si to policajti dosvědčí se rozstřelí judikaturou NSS. Teď spíš hledám podkladové argumenty jak argumentovat a napadnout zákonnost zkoušky na alkohol... Co se týče vulgarit. Tak zákon 65/2017 89b hovoří

Umístění v záchytné stanici

(1) Osoba, která pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky nekontroluje své chování a tím bezprostředně ohrožuje sebe nebo jinou osobu, majetek nebo veřejný pořádek a tuto hrozbu nelze odvrátit jinak, ...Myslím, že ani jeden z těchto bodů není splněn, takže bych rád proti tomu podnikl nějaké kroky
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Zachytka za trest
« Odpověď #3 kdy: 26 Července 2017, 13:04:44 »

Díky za radu, ale přijde mi trošku prvoplánové házet flintu do žita. Zkouška neproběhla zákoně, to, že si to policajti dosvědčí se rozstřelí judikaturou NSS. Teď spíš hledám podkladové argumenty jak argumentovat a napadnout zákonnost zkoušky na alkohol... Co se týče vulgarit. Tak zákon 65/2017 89b hovoří
Umístění v záchytné stanici
(1) Osoba, která pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky nekontroluje své chování a tím bezprostředně ohrožuje sebe nebo jinou osobu, majetek nebo veřejný pořádek a tuto hrozbu nelze odvrátit jinak, ...Myslím, že ani jeden z těchto bodů není splněn, takže bych rád proti tomu podnikl nějaké kroky

Přeji mnoho zdaru. A proč by se jako měla posuzovat zákonnost zkoušky na přítomnost alkoholu? Mohl jste jí klidně odmítnout. Z vašeho popisu soudím, že nejste obviněn z žádného přestupku, kdy by bylo nutné zkoumat ovlivnění alkoholem. Bude se zkoumat pouze oprávněnost vašeho umístění v zařízení hotelového typu -  a tu oprávněnost dosvědčí policijéé společně s hotelovým personálem. Výsledek zkoušky na přítomnost alkoholu (bohužel pro vás dvou zkoušek) bude nejspíše jen argumentem podpůrným pro zjištění, že váš pobyt na PZS byl v pořádku.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zachytka za trest
« Odpověď #4 kdy: 26 Července 2017, 13:12:17 »

JIste snadno nahravkou rozhovoru dokazete jejich nezakonny postup, pokud nahravku nemate, preji hodne zdaru.
Vhodne je volat v tomto pripade 158 a dozadovat se OVK nebo primo OVK, pro nezakonne jednani - tim mate prokaz Vas stav na zaznamu a o nepricetnosti nemuze byt nasledne reci.
« Poslední změna: 26 Července 2017, 13:13:56 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Honzakroupa

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Zachytka za trest
« Odpověď #5 kdy: 26 Července 2017, 14:11:11 »

OK, děkuji moralistům za vložku a nyní bych se zeptal. Je tím, že mi jeden Drager změřil cca 1,2 promile bez založení ve spisu a druhý drager 1,08 promile bez podpisu prokázano, že jsem byl po vlivem alkoholu, to je poměrně stěžejní.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Zachytka za trest
« Odpověď #6 kdy: 26 Července 2017, 14:27:13 »

Jak to na záchytce probíhalo? Nějaké protokoly, záznamy?
Je odtamtud něco jiného, než že osoba dovnitř -hotelový servis- osoba+faktura ven?
IP zaznamenána

Ervd

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Zachytka za trest
« Odpověď #7 kdy: 26 Července 2017, 14:34:02 »

Strážník nechtěl, abyste mu starou opíchal, tak Vás raději dal na dobu, kdy není doma, na záchytku. Udělal co musel...
IP zaznamenána

Honzakroupa

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Zachytka za trest
« Odpověď #8 kdy: 26 Července 2017, 14:39:38 »

Ano je z toho zapis, ale ten je stejny pro naprosto vsechny klienty. Doktorovi jsem argumentoval, ze urcite nesplnuji podminky pro hospitalizaci v PAZS opravdu jsem byl tak pri smyslech preci jen promile je skoro nic. Ten mi odpovedel, ze kdybych nesplnoval podminky tak mne asi PCR nebude na zachytku vozit. Pritom posouzeni tohoto je na dokotorovi nikoliv na PCR. Jinak nic jineho v zapise neni, jen schopen hospitalizace a nashle.
IP zaznamenána

Honzakroupa

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Zachytka za trest
« Odpověď #9 kdy: 26 Července 2017, 14:41:15 »

Strážník nechtěl, abyste mu starou opíchal, tak Vás raději dal na dobu, kdy není doma, na záchytku. Udělal co musel...

Tohle ať si řeší soukromně nikoliv v rámci své práce.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Zachytka za trest
« Odpověď #10 kdy: 26 Července 2017, 15:57:01 »

Možná Vám poradí někdo fundovaný, za mne bych chtěl potvrzení, že mne přivezla policie, že jsem s hospitalizací nesouhlasil. Fakturu zaplatit.
Pak se můžete obrátit se žádostí o náhradu škody na stát (PČR) nebo zřizovatele (MP) za nesprávný postup.
Nevím, kdo o hospitalizaci rozhoduje, jestli policie a lékař ji potvrzuje, nebo jen lékař, je o tom nějaký podrobnější raport atd.

Ti policajti to udělali kulantně, odlifrovali Vás a měli pokoj a nijak to nehrotili, Vy jste dostal novou zajímavou zkušenost, osobně bych to nechal plavat, jestli Vaše extempore trvalo déle, je dost dobře možné, že to mají nahrané, zvažte i tuhle variantu.
IP zaznamenána

c1038456

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Zachytka za trest
« Odpověď #11 kdy: 26 Července 2017, 17:20:09 »

nechte si vystavit od PaCh potvrzeni dle par. 109 a treba se dozvite zajimave veci, ktere pujde dale pouzit
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zachytka za trest
« Odpověď #12 kdy: 26 Července 2017, 17:21:16 »

OK, děkuji moralistům za vložku a nyní bych se zeptal.

Ale oni mluví i k jádru problému.. berte z toho tu podstatu a ne to moralizování.. to co řešíte není tak důležité.. to zásadní je..

Máte v ruce něco co nabourá policejní verzi.. ve které všechno udělali správně a kterou si vzájemně odsouhlasí??
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Zachytka za trest
« Odpověď #13 kdy: 26 Července 2017, 18:58:38 »

Vymáhání odškodného za nezákonný úřední postup není pro laika. Fašistický stát dělá vše aby nikdy nic neplatil, páč kdyby za každou nesprávnost platil, stálo by ho to dost peněz určených pro politiky a dotace pro pasáky politiků.

Za sebe bych radil zjistit v Plzni advokáta, který se na odškodné specializuje. Případ posoudí zadarmo, pokud bude chtít něco předem, jděte jinam. Než podepíšete zastupování, nechte si vyložit navrhovaný postup a ujistěte se, že všemu rozumíte. Možná vysoudíte něco i z MUDr. Záchytky. A připravte si trpělivost, dost možná vyhrajete, ale klidně to může trvat roky.

IP zaznamenána

Efka03

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Zachytka za trest
« Odpověď #14 kdy: 26 Července 2017, 20:13:54 »

Klobouk dolů za ty provokaterske řeči :) Koule na to máte, být vámi, tak trochu potrenuji a příště jim dáte při nezákonném zatýkání přes držku.
IP zaznamenána