30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Slepá ulice vs. 6m  (Přečteno 7040 krát)

phoenixes

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Slepá ulice vs. 6m
« kdy: 25 Července 2017, 21:36:55 »

Zdravím kolegy řidiče,

forum jsem prohledával, nicméně nenašel jsem odpověď na moji situaci. Pokud si najde někdo ze zkušenějších minutku, budu vděčný za radu.

Situace:
Dareba Helmut údajně vjel do slepé ulice zde (na mapách "zprava"):
https://www.google.cz/maps/@49.2049774,16.5914746,61m/data=!3m1!1e3
..při první příležitosti se otočil a zaparkoval ve směru jízdy podélně mezi již stojící vozy (zhruba za červený vůz na mapách, ulice Rybkova). Nestál na trávě ani v křižovatce. Lístek zpoza stěrače zřejmě ukradly veverky.

Nyní mi, jako provozovateli, přišla "Výzva k podání vysvětlení" od MP Brno (.. k objasnění skutečností pro odhalení přestupku..) - § 25 odst. 3 zákona č. 361/2000 Sb. = nedodržení 3+3m.

Mám za to, že slepá ulice je obousměrná (dle Berana) a dle Google map tam určitě šířky 6m nedosahuje. Stejně tak v době, kdy tam Helmut údajně parkoval, tam údajně stály již další vozy, mezi které zaparkoval.

Co dělat dál? Do Brna to mám přes půl republiky..
1) Ignorovat dle doporučení? - https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.msg42663#msg42663
2) Písemně informovat, že odepírám vysvětlení?
3) Udat Helmuta rovnou? Přičemž bych musel zjistit, kde má Helmut přechodné bydliště (mám dojem, že u mého kolegy z práce, ale stálo by dost práce to zjistit..). Na druhou stranu, oni nechtějí udání..
4) Má obrana ve stylu "ta silnice nemá 6m" nějakou šanci na úspěch?

Bonus - zmatení od městapa - jejich dopis (přišel do DS v Den T) mi dává termín k dostavení se T+14 prac. dní a hned za tím je napsáno "nejpozději do 10 prac. dní". Tak nevím, co vlastně myslí vážně.

Mockrát díky za váš čas!

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Slepá ulice vs. 6m
« Odpověď #1 kdy: 25 Července 2017, 21:42:28 »

1. Ano, ignorovat.
2. Ne, počkat, až se ozve úřad.
3. Ne, počkat, až se ozve úřad.
4. Ne, nemá.
IP zaznamenána

phoenixes

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Slepá ulice vs. 6m
« Odpověď #2 kdy: 25 Července 2017, 21:58:05 »

Přímočaré a neskutečně rychlé. Díky, pane!
V mezičase budu dál studovat fórum a s dalším postupem se určitě stejně přijdu poradit. Doteď jsem totiž spoléhal na čtvrtý bod :-D
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Slepá ulice vs. 6m
« Odpověď #3 kdy: 25 Července 2017, 22:56:14 »

…Ne, počkat, až se ozve úřad…

a zlodějský úřad se na stopro ozve, je to brno!
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Slepá ulice vs. 6m
« Odpověď #4 kdy: 25 Července 2017, 23:32:34 »

Ale protoze Brno samo pri schvalovani ulic nerespektuje 3+3, tak to az tak silny argument nebude a kupovidu, lide tam neumiraji  ;)

Zbytek rozebereme, az bude spis, jiste se tu vsichni poperou, aby mohli navstivit oblibene tvare  ;D
« Poslední změna: 25 Července 2017, 23:34:06 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Slepá ulice vs. 6m
« Odpověď #5 kdy: 26 Července 2017, 00:24:05 »

Já nevím, ale namítat, že když celá ulice nemá 6m ale 4m pak je možné tam zaparkovat a nechat pruh třeba 2m mi přijde tak nějak úplně pitomý.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Slepá ulice vs. 6m
« Odpověď #6 kdy: 26 Července 2017, 00:34:21 »

OT: Rybkova, po dva roky moje ranní můra. Doposud se jí vyhýbám a na Monte BÚ lezu z druhé strany.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Slepá ulice vs. 6m
« Odpověď #7 kdy: 26 Července 2017, 07:43:17 »

Já nevím, ale namítat, že když celá ulice nemá 6m ale 4m pak je možné tam zaparkovat a nechat pruh třeba 2m mi přijde tak nějak úplně pitomý.
Dulezity je efekt suplik.
Namitali, ze nebyla dodrzena vzdalenost od koleji merena okem, pritom cele Brno ma plno komunikaci ze zuzenym pruhem i pod normu - a misto na rozsireni tam je.

Update: a ted koukam Soudy na jižní Moravě se táhnou. Chybí soudci, řeší se bezpředmětná podání
 http://brno.idnes.cz/soudy-jizni-morava-delka-procesu-d46-/brno-zpravy.aspx?c=A170724_2340697_brno-zpravy_krut
« Poslední změna: 26 Července 2017, 08:43:37 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Slepá ulice vs. 6m
« Odpověď #8 kdy: 26 Července 2017, 10:00:07 »

Já nevím, ale namítat, že když celá ulice nemá 6m ale 4m pak je možné tam zaparkovat a nechat pruh třeba 2m mi přijde tak nějak úplně pitomý.
Dulezity je efekt suplik.
...
To jsem nějak nepochopil, nicméně pokud zacpu 4m širokou ulici, že zbydou 2 metry pak tam nemusí už někdo vůbec projet (maximání povolená šířka vozidel je 2,66m)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Slepá ulice vs. 6m
« Odpověď #9 kdy: 26 Července 2017, 10:26:18 »

To jsem nějak nepochopil, nicméně pokud zacpu 4m širokou ulici, že zbydou 2 metry pak tam nemusí už někdo vůbec projet (maximání povolená šířka vozidel je 2,66m)
Efekt suplik je na Brne, kdyz se jim s tim nechce delat, nemerili schvalenym meridlem apod. - nektere veci tam lezi roky...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Slepá ulice vs. 6m
« Odpověď #10 kdy: 26 Července 2017, 13:39:03 »

4) Má obrana ve stylu "ta silnice nemá 6m" nějakou šanci na úspěch?

Nemá.. naopak to je slabé místo a tak bych na to neupozorňoval..
když celá silnice ani nemá 6 metrů tak tam řidič vůbec nesměl zaparkovat.. a nebudou ani potřebovat měřit kolik místa bylo vedle auta..
IP zaznamenána

Ervd

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Slepá ulice vs. 6m
« Odpověď #11 kdy: 26 Července 2017, 14:19:07 »

Zde má smysl výrazně řešit i materiální znak, protože vyžadovat 6 m ve slepé ulici, je padlý na hlavu.
IP zaznamenána

Efka03

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Slepá ulice vs. 6m
« Odpověď #12 kdy: 31 Července 2017, 07:48:52 »

.... vyžadovat 6 m ve slepé ulici, je padlý na hlavu.
To je snad každý úředník a strážník.
IP zaznamenána