30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Opakovaná výzva  (Přečteno 12053 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Opakovaná výzva
« kdy: 13 Července 2017, 18:29:46 »

Zdravím,
přišla mi na trv. pobyt výzva od PČR provozovateli vozidla (125c1f4), aby se tento dostavil bla bla bla.... /ignorováno/, pak opakovaná výzva na adresu, kam jsem si nechal doslat první výzvu /ignor/ a nyní zase opakovaná výzva na trv. pobyt /ignor/. Tj. 3 výzvy během 8 týdnů. Zajímalo by mě, kolikrát PČR takto obesílá, než to předá na příslušný úřad? Díky!
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #1 kdy: 16 Července 2017, 21:16:15 »

Dopisy dál ignorujte, nicméně si je schovejte a na PČR v dobrém vzpomeňte u zapalování táboráku :)
Počet obeslání je zcela irelevantní.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2017, 09:44:20 »

Asi nemaj nic pořádnýho v ruce, tak se to snažej řešit blokově  ;)
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #3 kdy: 17 Července 2017, 10:00:34 »

Dík, jasně, ignoruju a archivuju. Je to jedno menší město jižně od Phy. Počítám, že ještě něco pošlou. Třeba se mě pokusí předvést, jak je v dopisech uvedeno ;D, když jsou tak aktivní... to by byla veliká legrace.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #4 kdy: 14 Srpna 2017, 20:05:12 »

Tak dneska byla veliká zábava. Náhodně jsem se asi po 6týdnech zdržoval na pár minut v místě trv. pobytu. Zvonili fízlové, zda bych mohl jít dolů, že pro mě mají dopis. Mladý policista mi předával psaní, převzetí jsem podepsal, jako pošťákovi. Šlo o 4. výzvu v pořadí, k dostavení se k podání vysvětlení. Ptal jsem se ho, zda se PCŘ snaží konkurovat České poště a ze srandy jsem se optal, jaké mají přepravní podmínky a zda mi pošlou ceník. On mi říkal, že mi to doručují takto proto, že jsem poštu nepřebíral (blbost, převzal jsem všechny předchozí dopisy). Naopak se velice divil, že jde jen o přestupek - rychlost do 20km/h. Asi myslel, že jde o nějaký velký zločin :-). Když jsem odjížděl, potkal jsem je znova o ulici dál, takže toho asi měli hodně.............

Jsem zvědav, kdy a  zda je to přestane bavit......
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #5 kdy: 06 Října 2017, 13:32:58 »

Story pokračuje. PČR mě již po páté obeslali s tou samou výzvou, jen malá změna, Benešov to předal do místa trv. pobytu. Jsem zvědav, kolik dopisů ještě dostanu.... asi si na ně založím složku.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #6 kdy: 06 Října 2017, 17:48:13 »

Není to už rekord? Má někdo víc než 5 výzev na jedno podání vysvětlení?  :)
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #7 kdy: 09 Října 2017, 09:40:35 »

Můj rekord je prozatím tři (MP menšího města) - ani jednou nevhozeno do schránky, ale vráceno odesilateli. Vždy jsem poznal tedy jen podle lístečku. Pak nedávno najednou zvoní telefon a cizí číslo - "moje auto stálo v zákazu před 10! měsíci" (listopad 2016). Že proč nereaguji atd. Tak mu povídám pane já mám datovou schránku. A že prej teda jestli to má dát na úřad nebo přijdu. Tak jsem mu řekl, že přijdu a po domluvě dohodnul na termín cca za tři týdny. Prekluze pro zahájení řízení se blíží :-) Mám tam chodit ?  ;D ;D ;D
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #8 kdy: 09 Října 2017, 09:47:48 »

Rozhodně ne! Jak máte vědět, že to nebyl zase další ouřada, co Vám nabízel po telefonu pochybné zboží?
Nemá doručeno, nechte to (bez práce a starostí a nákladů) prostě vyhnít…
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #9 kdy: 09 Října 2017, 11:28:24 »

Mám tam chodit ?  ;D ;D ;D

Ztráta času..
Ale třebas by mělo fun factor jim pár dní před termínem poslat datovkou dopis.. že telefonoval někdo a představil se jako X Y od nich a domlouvali jste se na předvolání k podání vysvětlení a tak čekáte u datovky a pořád nic.. a jestli u nich X Y pracuje a nebo to byl vtip a jestli pošlou to předvolání.. a navrhnout nový termín  :)
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #10 kdy: 09 Října 2017, 11:36:05 »

To byla samozřejmě řečnická otázka :-) Pán se divil proč si nepřebírám poštu a tím pádem nevyřeším pár stovkama u nich na služebně a chci platit tisíce na úřadu :-)
« Poslední změna: 09 Října 2017, 11:40:11 od ipkis »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #11 kdy: 29 Března 2018, 22:43:11 »

Uplynulo 6 měsíců od 5. obeslání PČR k podání vysvětlení. Poslední obsílka byla od PČR v místě mého trv. pobytu. Ignorováno. No a nyní to konečně předali na příslušný odbor doprspr. ag. Výzva k úhradě 500Kč. Nesprávně doručeno. Uvidíme, co pošlou dál :-).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #12 kdy: 29 Března 2018, 22:48:38 »

Tj. poštou doručena výzva k uhrazení určené částky (přesto že máte DS)? Pro hravého pyráta by mohlo být zajímavé zrušit datovou schránku, absolvovat celé správní řízení korespondenčně poštou a na závěr jim vpálit nedoručení výzvy k uhrazení určené částky. To by pak vedlo na šach mat.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #13 kdy: 29 Března 2018, 22:50:40 »

Tj. poštou doručena výzva k uhrazení určené částky (přesto že máte DS)? Pro hravého pyráta by mohlo být zajímavé zrušit datovou schránku, absolvovat celé správní řízení korespondenčně poštou a na závěr jim vpálit nedoručení výzvy k uhrazení určené částky. To by pak vedlo na šach mat.

Ano, přesně tak. Zauvažuju :-). 
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Opakovaná výzva
« Odpověď #14 kdy: 13 Července 2018, 22:54:12 »

Tak po pár měsících zase něco přišlo. Poté, co jsem ignoroval 5 obsílek od cajtů a výzvu z úřadu o výpalné 500Kč, přišlo poštou (vhozeno do schránky včera):

MěÚ Benešov - odbor dopravy
příkaz : pyjrát je vinen tím, že ... X.X.2017 ve XX.XX  překročil dovolenou rychlost - komunikace XX, naměřená rychlost XXX km/hod, povolená 90 km/hod.
ukládá se pokuta 2.000,- Kč splatná do 30 dnů od nabytí  právní moci....  je možno podat odpor do 8 dnů ode dne oznámení

Opět, mám datovku, přišlo poštou, vhozeno do schránky. Tj. předpokládám stále ignorovat? Díky.   
     
IP zaznamenána