30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva na firmu z Rakouska  (Přečteno 4243 krát)

novotnyjakub

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Výzva na firmu z Rakouska
« kdy: 05 Července 2017, 10:27:56 »

Ahoj,

mám služební auto a stalo se mi, že mi přišli dvě pokuty z rakouska, jedna na 60E a druhá na 90E.
Slyšel jsem, že pokud nezaplatím tak si uloží SPZ do databáze a při příští návštěvě pokud budu mít smůlu a chytí mě tak zadrží vůz do zaplacení pokud plus vše co si k tomu doúčtují.

Nejednoduší co mi z toho vychází je výměna SPZ, protože si nemyslím že by rakušáci zadržovali všechny auta co vlastní firma a to že by jim změnu SPZ nahlásily české úřady vidím jako scifi.

Máte s tím nějakou zkušenost? 

Díky
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva na firmu z Rakouska
« Odpověď #1 kdy: 05 Července 2017, 11:02:16 »

novotnyjakube, přišlo to doporučeně? Pokud ne, tak nemají doručeno! Tedy do okamžiku, že byste se jim sám přiznal (proto je vhodné také nebýt příliš konkrétní a zeditujte si příspěvek stran částek, aby se to náhodou nedalo dohledat)…

Pokud by Vás v tomto případě „chytli“, zadrželi vůz a pod., tak se pak oni nedoplatí, protože tohle by jim nemohl ani jejich soud podržet…
IP zaznamenána

novotnyjakub

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva na firmu z Rakouska
« Odpověď #2 kdy: 05 Července 2017, 12:35:12 »

Jedna prisla doporucene
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva na firmu z Rakouska
« Odpověď #3 kdy: 05 Července 2017, 18:04:02 »

Pokud přišla doporučeně tak šup — žádost o spis a tak dále. Nemůžete se přece k ničemu vyjadřovat, když nemáte kopii spisu. Až Vám pošlou kopii spisu, ochotně jim sdělíte řidiče zodpovědného za přestupek (např. nějakého Ivana z Ukrajiny). Ale do té doby nevíte přece o co se jedná, ne? Napište jim česky o kompletní kopii spisu k danému případu.
IP zaznamenána