30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Pospíchaní na pohotovost  (Přečteno 14508 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pospíchaní na pohotovost
« Odpověď #30 kdy: 11 Července 2017, 12:37:22 »

Jasně. Vy upozorníte na to, že nebyl dodržen návod a jak konkrétně, správní orgán se s tím musí vypořádat.
IP zaznamenána

ovd77

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Pospíchaní na pohotovost
« Odpověď #31 kdy: 11 Července 2017, 13:23:48 »

No,tak po přečtení manuálu pro (PRoLaser III) zde ze sekce manuály jsem vyčetl toto :

Beam Width < 3 ft X 3ft at 1000feet
< 3 m X 3m at 1000 meters
3.0 mr vertical x 3.0 mr horiz

v záložce Operational 40 stránka
Čili předpokládám,že to s tím záměrným křížem neprojde
IP zaznamenána

ovd77

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Pospíchaní na pohotovost
« Odpověď #32 kdy: 11 Července 2017, 13:42:19 »

Ještě jsem na internetu našel
Certifikát o schválení typu měřidla LaserCam 4

Kde se doslova píše :

http://imgur.com/a/MxJIM

Myslíte si,že bych tady tímto obstál ?

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pospíchaní na pohotovost
« Odpověď #33 kdy: 11 Července 2017, 14:23:20 »

Určitě. Kříž na vozidle není, kdoví co vlastně měřili. Heslo: slide efekt.
IP zaznamenána

ovd77

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Pospíchaní na pohotovost
« Odpověď #34 kdy: 11 Července 2017, 16:05:24 »

Děkuji,zítra to zkusím a uvidím no
IP zaznamenána

ovd77

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Pospíchaní na pohotovost
« Odpověď #35 kdy: 12 Července 2017, 10:10:06 »

Takže děkuji všem za rady  :)
Podařilo se a dostal jsem nejnižší možný trest a to jest na měsíc (v půlce mám možnost si pro něj zajít zpátky)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pospíchaní na pohotovost
« Odpověď #36 kdy: 12 Července 2017, 10:16:49 »

A vy to tak necháte být? Počkal bych na odůvodnění a pak jim to rozprášil v odvolání.
IP zaznamenána

ovd77

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Pospíchaní na pohotovost
« Odpověď #37 kdy: 12 Července 2017, 10:31:12 »

Vzhledem k tomu,že s úřednicí byla opravdu dobrá domluva navíc mi papíry nechala do Srpna kdy poté valím na dovolenou na měsíc,tak mi to nevadí.
A 14 dní bez řidičáku dokážu přežít  :)
Horší by to bylo,kdyby mi to dala na delší dobu,to ano to bych se pak odvolal.
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Pospíchaní na pohotovost
« Odpověď #38 kdy: 12 Července 2017, 10:44:09 »

napadá mě snad jediný komentář... Pyrrhovo vítězství  :'(
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pospíchaní na pohotovost
« Odpověď #39 kdy: 12 Července 2017, 10:55:09 »

Jak vám prosím pěkně „nechala papíry do srpna“? Nejde náhodou jen o to, že jste se nevzdal možnosti podat odvolání a tedy rozhodnutí nabyde právní moci až po 16 dnech (což vážně není žádná dobrá vůle úřednice, i když to tak možná pod vlivem svého pocitu nadřazenosti prezentovala). Pokud ne a je to něco sofistikovanějšího (např. načasování doručení rozhodnutí, či dokonce nějaký kreativní pokus o odklad výkonu trestu), tak se pochlubte.

Pokud jde o 14 dní bez řidičáku, tak si uvědomte, že po těch 14 dnech sice můžete žádat o upuštění od zbytku trestu (což úřad při dobré vůli či předchozí domluvě může schválit obratem), ale musíte zároveň podat žádost o vrácení ŘO (§ 102 ZPPK) a k ní doložit psychoposudek (což jednak něco stojí, a jednak to nemusí být na počkání, zejména v sezóně dovolených). Rychlost vyřízení žádosti o vrácení ŘO a následného fyzického vrácení ŘP je také víceméně na libovůli úřadu, při špatné karmě mohou z toho zákazu na 2 týdny být klidně 2 měsíce.

Horší by to bylo,kdyby mi to dala na delší dobu,to ano to bych se pak odvolal.
V odvolacím řízení platí zásada zákazu změny k horšímu, tedy pokud se odvoláte, nemůžete si uškodit, přinejhorším zůstanete na tom, s čím jste už teď tak spokojen. Nejsou s tím žádné další náklady pro vás (jen pro státní správu) a jelikož minimálně ten kříž mimo vozidlo je relevantní námitkou, přijde mi, že neodvolal by se jen skalní masochista.
« Poslední změna: 12 Července 2017, 10:58:51 od hh »
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Pospíchaní na pohotovost
« Odpověď #40 kdy: 12 Července 2017, 11:31:09 »

Preboha živého :-) Ale jo, hodnou úřednici jsem už taky zažil. Při odchodu z ústního (řízení zastaveno) mě chválila: "Kdyby to šlo takhle s každým, to by byla paráda". Pravda je, že to bylo jednou a taky naposledy :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pospíchaní na pohotovost
« Odpověď #41 kdy: 12 Července 2017, 11:53:30 »

Vzhledem k tomu,že s úřednicí byla opravdu dobrá domluva

Moc dobrá domluva ne.. mi to nepřijde ani mírný ani spravedlivý trest za ten "zločin".. když by s ní byla domluva tak aspoň mohla říct že není jisté jestli překročení bylo o 20 a nebo o 19 a překvalifikovat to na mírnější přestupek.

Ve skutečnosti asi bez řidičáku budete víc jak měsíc.. i když trest bude kratší tak papírování s vrácením ŘO asi budete řešit až po dovolené..

Další nevýhody jsou body a taky se ten přestupek bude počítat k tíži u budoucích přestupků..

V odvolacím řízení platí zásada zákazu změny k horšímu, tedy pokud se odvoláte, nemůžete si uškodit, přinejhorším zůstanete na tom, s čím jste už teď tak spokojen. Nejsou s tím žádné další náklady pro vás (jen pro státní správu) a jelikož minimálně ten kříž mimo vozidlo je relevantní námitkou, přijde mi, že neodvolal by se jen skalní masochista.

Jeden argument pro něj je.. načasování zákazu na tu dovolenou.. když by s odvoláním neuspěl tak by zákaz dostal třeba v horší době.. ale tady šance na úspěch myslím jsou..
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Pospíchaní na pohotovost
« Odpověď #42 kdy: 21 Července 2017, 18:04:21 »

Forum mi slouží k sebevzdělávání a prosím o vysvětlení:
1) jako důvod k odebrání řidičáku stačí překročení rychlosti o 20 km/hod, pokud ano, tak od jaké rychlosti překročení?
2) lze se na odebrání řidičáku dívat jako na trest? Pokud by to byl trest a né prevence, tak si přeci mohu beztrestně udělat řidičák jinde (v jiné zemi) a tím výsatu řídit získat zpět, minimálně mimo ČR a mam za to že i v ČR.
3) po odebrání řidičáku ho lze získat zpět bez příslušných zkoušek? Dřív platilo, že osoba bez řidičáku pozbyla způsobylost řídit a tu mohla získat jen na základě zkoušky - písemné testy stejné jako pro udělení řidičáku a možna i zdravotní potvrzení.
4) musím úřadu řidičák dobrovolně donést?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pospíchaní na pohotovost
« Odpověď #43 kdy: 21 Července 2017, 19:10:42 »

Forum mi slouží k sebevzdělávání a prosím o vysvětlení:
Moc jste toho nepřečetl, vše je zde k dohledání.

ad 1) Rozlišujte zadržení ŘP a správní trest spočívající v zákazu řízení. Zadržet ŘP za rychlost nejde, ani kdyby někdo povolenou rychlost v Zapomenuté Lhotě překročil o 400 km/h v Bugatti Veyron. Zákaz řízení může (a zároveň i musí) být uložen za střední překročení rychlosti při recidivě (+20 v obci, +30 mimo) a i bez recidivy pak pro vyšší překročení (+40 v obci, +50 mimo). Pak je zde samozřejmě ještě institut vybodování.

ad 2) Jak na které, na to zadržení podle § 118b ZPPK by se čistě teoreticky jako na trest pohlížet nemělo (už kvůli presumpci neviny a neexistenci pravomocného rozhodnutí). Udělat si nový ŘP v ČR či jinde v EU by nemělo být možné a i kdyby se to povedlo, tak stále trvá povinnost podle § 118b(2) ZPPK, v případě zákazu stále trvá zákaz, porušení je přestupkem či trestným činem (tzv. mařena).

ad 3) Opět záleží, co to je za odebrání, jestli zadržení, nebo zákaz. Zadržení, po kterém nenásleduje zákaz, skončí vrácením bez dalšího. Po zákazu je nutné ŘO znovu získat, vždy je nutné absolvovat psychotesty, lékařské vyšetření a zkoušky jen v případě, že doba bez ŘO byla delší než 1 rok.

ad 4) Dobrovolně nemusíte, ale když to neuděláte, pácháte přestupek, za který můžete být pokutován, a to i opakovaně (heslo: trvající delikt).
« Poslední změna: 21 Července 2017, 19:14:59 od hh »
IP zaznamenána