30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jeden dopis pro více řízení  (Přečteno 3434 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Jeden dopis pro více řízení
« kdy: 14 Června 2017, 17:30:10 »

Vzhledem k tomu, že mě úřady obšťastňují více souběžnými řízeními, nastala situace, kdy se mi sešly dva termíny na jeden den. V jednom řízení bude potřeba podat odpor, ve druhém udat řidiče. Jedná se o dvě různá řízení vedená u jednoho orgána.

Nápad:

Do jednoho dopisu umístím oboje, jak udání, tak odpor. Pro větší fun factor bych mohl přidat nějakou pečeť (např. notářsky ověřená kopie, ověřený podpis?) a dále uvést, že se jedná o mé autorské dílo a že jim zakazuji dopis rozmnožovat. A že mě zajímá, jak to založí do dvou spisů zároveň.

Je mi jasné, že na takové prkotině spor nevyhraju, ale minimálně by to mohlo orgána alespoň trošku pozlobit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jeden dopis pro více řízení
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2017, 17:38:08 »

Můžete jedním dopisem podat víc podání.. ale kopírování pro účely správního řízení zakázat nemůžete.. § 34 autorského zákona.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Jeden dopis pro více řízení
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2017, 17:43:13 »

Já bych řekl, že zakázat můžu co chci, zákon mi (snad) nezakazuje zakazovat. A pak je otázka, jak moc je orgán znalý zákona.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jeden dopis pro více řízení
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2017, 17:59:56 »

Zkuste aplikovat rezistor pro vyskokou zátěž či přímo rheostat https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4632.msg48650#msg48650 a na něj učinit obě podání.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jeden dopis pro více řízení
« Odpověď #4 kdy: 15 Června 2017, 17:14:25 »

Číkus: dobře.. tak napsat že jim zakazujete kopírování můžete, ale orgán to může klidně ignorovat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Jeden dopis pro více řízení
« Odpověď #5 kdy: 15 Června 2017, 22:53:05 »

NO a ještě je tu ta otázka, zda je to "autorské dílo", protože pouhé prohlášení že něco je autorské dílo, samo o sobě nestačí k tomu aby se to autorským dílem (pro účely zákona) opravdu stalo.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jeden dopis pro více řízení
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2017, 23:12:35 »

Tak v tom případě je vhodné dílo ošetřit tak, aby se kopírovat nedalo. Například použít barevný papír a na něj tisk jinou barvou a do toho navíc jemným rastrem vodotisk. Na kopírce nebo scanneru pak je problém s tím něco udělat, protože ten rastr do scanu nebo kopie nadělá pruhy které znečitelní text.
IP zaznamenána