30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost v obci Německo  (Přečteno 8878 krát)

Vochol

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Rychlost v obci Německo
« kdy: 08 Června 2017, 18:58:29 »

Předně dobrý den všem a hlavně autorům fóra.
Nechce se mi věřit, že jsem první šťastlivec komu dorazil dopis z Německa, ale na toto téma jsem na fóru nic nenašel. Pokud jsem něco přehlédl, tak mě prosím odkažte na příslušnou diskuzi.
K věci. Na adresu firmy dorazil Informační dopis (viz foto) s fotkou firemního auta. Foto bylo pořízeno stac. radarem v německé obci Bad Schandau. Naměřeno 37km/h na 30.
Sešlo se to tak, že dopis byl otevřen až po termínu do kdy šlo zaslat výpalné/odpověd (7. 6. 2017).
S přestupkem nesouhlasím, protože v době spáchání jela za autem sanitka (na fotce není), které se řidič vozu snažil uvolnit cestu.
Tušíte někdo co bude dál a jak se efektivně bránit?
Jaké je riziko cesty do Německa v případě zastavení místní policií?
Děkuji!
PS omlouvám se za nižší kvalitu fotografií. Ke scaneru se dostanu až v pondělí.
« Poslední změna: 09 Června 2017, 20:39:15 od Vochol »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci Německo
« Odpověď #2 kdy: 09 Června 2017, 13:25:28 »

Vítejte v klubu!
Shodou okolností jsme byli změřeni ve stejném městě, zřejmě stejným radarem (hlavní tah) a za přibližně stejný přestupek dostali stejnou pokutu (15 euro). Moje vlákno: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4495.0
Mě změřili 15.3.17, došel jeden obyč. dopis > koš, pak druhý cca stejný obyč. dopis > také koš.
Efektivní prostředek, potřebuješ-li nutně jezdit do rajchu, je dle mého názoru zaplatit. My tam jezdíme za rekreací utrácet eura, tak jsem se rozhodl, že tam ty 2-3 roky nepojedem. To je délka promlčecí lhůty. Nehodlám tyto loupežníky podporovat z principu.
Ještě "řešení" je vyměnit SPZ za 500 Kč + další spojené náklady. Ber moje údaje s rezervou, nejsem znalec, ale IMHO ani znalce nenajdeš, protože se jedná o velmi mladý fenomén (posílání dopisů o přestupcích přes hranice) a teprve my pokusní králíci budeme muset vyzkoušet, co je a není možné. Co jsem ale někde pochytil, tak při tak nízké částce nemohou vymáhat v ČR formou exekuce apod. Takže aspoň to je uklidňující.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci Německo
« Odpověď #3 kdy: 09 Června 2017, 14:59:23 »

Každopádně v Německu nefunguje nic jako sprdel, takže tam musí mít konkrétního řidiče, čili si myslím, že ignorování je správná cesta.
IP zaznamenána

Spatty

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci Německo
« Odpověď #4 kdy: 09 Června 2017, 17:11:31 »

Zdravím, dnes do firmy přišel stejný dopis. Jel jsem v obci 63km/h. Jestli byl dopis doporučený to nevím, na nějaký okliky moc nejsem. Zajímá mě hlavně výše možné pokuty, protože ta v dopise není uvedená.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci Německo
« Odpověď #5 kdy: 09 Června 2017, 18:15:23 »

Možná bych uvažoval nad tím vytvořit kopii tohoto dopisu, zvýraznit tu pasáž s poučením o odmítnutí vypovídat, proškrtat kolonky dotazníku  a dopsat  "Dle výše uvedeného poučení odmítám v této věci odpovídat na jakékoliv otázky." a poslal bych to zpět.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci Německo
« Odpověď #6 kdy: 09 Června 2017, 18:17:40 »

Případně bych to ještě prohnal googlem do němčiny : Gemäß den obigen Anweisungen in diesem Fall lehne ich alle Fragen zu beantworten.
IP zaznamenána

Vochol

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci Německo
« Odpověď #7 kdy: 09 Června 2017, 20:55:22 »

Díky za hojnou podporu!
Vzhledem k propásnutí data na reakci, jsem se rozhodl počkat, co přijde dál.
Že nemají sprdel je skvělá zpráva, tak přece je v Německu ještě špetka svobody.
Zdravím, dnes do firmy přišel stejný dopis. Jel jsem v obci 63km/h. Jestli byl dopis doporučený to nevím, na nějaký okliky moc nejsem. Zajímá mě hlavně výše možné pokuty, protože ta v dopise není uvedená.
dle odkazu kolegy Fu (první pod zakl. příspěvkem) 25e.
Pro jistotu mě s tímto autem v Německu nějakou chvíly neuvidí. Kde se vzala doba 2-3 roky?
...tak jsem se rozhodl, že tam ty 2-3 roky nepojedem. ...
Díky. Update podle toho co přijde.
IP zaznamenána

jnv

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci Německo
« Odpověď #8 kdy: 28 Června 2017, 03:57:00 »

Zdravím,
přidávám další pěkný dopis do sbírky. Na rozdíl od předchozího v tomto vlákně se tady ani nenamáhali s formulářem pro odpověď nebo s nějakým poučením, ba dokonce ani s lhůtou pro odpověď.

Řídil příbuzný majitelky, na tu přišel dopis a jen mu ho předala k řešení. Ona v autě nebyla, ale já ano, jako spolujezdec.
Teď se snažím poradit, první rada je samozřejmě nic neplatit. Druhá asi bude rychle poslat dopis, že nevypovídá, ale samozřejmě vidina rychlého uzavření jen za 15 € lákavá. Zvlášť, když tam straší nějakou částkou minimálně za dvojnásobek.

Už má někdo víc zkušeností? Díky předem!
IP zaznamenána

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci Německo
« Odpověď #9 kdy: 28 Června 2017, 08:52:33 »

To: jnv
Zdravím,
jen pro informaci, nevím, nakolik rozumíte tomu dopisu v němčině:

Zeugenfragebogen=dotazník pro svědka
Zřejmě na základě fotky (muž) a získaných údajů z registru (žena) usoudili, že řídil někdo jiný než majitel/provozovatel vozidla a chtějí bonznout řidiče.

Zde překlad ještě posledního odstavce, to předchozí je myslím zhruba jasné:

Pošlete nám formulář během jednoho týdne zpět, i když využijete práva odmítnout svědčit/vypovídat. Vyhnete se tím dalšímu šetření.
Formulář není nutné posílat zpět, když osoba odpovědná za provinění souhlasí s napomenutím (spojeným s pokutou 15 euro) a zaplatí během týdne pokutu.
Příjemce: ... 

Takže na zadní straně nebo v obálce by měl být ještě vlastní formulář, pokud nebyl, je možné, že je to jejich opomenutí.

Můj názor na to:
Zasílání těchto dopisů o pokutách do ciziny je celkem nový jev v EU - cca od konce 2016. Tudíž nejsou zatím zkušenosti s dalším postupem a možnou obranou. To teprve vykrystalizuje. Vymáhat přes hranice formou exekuce apod. podle mých informací nejde. Pokud musíte jezdit do rajchu, je zde jisté riziko, že při případné policejní kontrole budou dělat problémy a přijde to mnohem dráž. Údajně existuje promlčecí lhůta těchto přestupků (neověřeno) 2 nebo 3 roky. Já osobně do Merkelstánu cca tuto dobu nepojedu.
P.S. rád se přiučím od někoho s přesnějšími údaji. Nejsem právník, pokud jde o němčinu, rád pomůžu.
IP zaznamenána

Majkky

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci Německo
« Odpověď #10 kdy: 05 Července 2017, 21:17:13 »

Tak mám neblahé tušení, že dneska mi soudruzi z NDR udělali fotečku do alba. Auto psané na firmu.

Opravte mě, jestli se mýlim, ale pokud ignorace pokuty, tak nemá nikdo žádnou páku na firmu z Čech.
Druhá varianta je odmítnout vypovědět, to by mě pak zajímalo, co s tím budou dělat.
IP zaznamenána

Spatty

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci Německo
« Odpověď #11 kdy: 21 Července 2017, 18:09:41 »

Update.. Zaplatil sem pokutu 25e (+250kč za zahraniční platbu, šmejdi jedni) bez posílání dopisu zpátky. Nedávno ovšem z německa přišlo cca 25e zpátky. Řešit či neřešit?
IP zaznamenána

Vochol

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci Německo
« Odpověď #12 kdy: 21 Července 2017, 22:49:05 »

Zdravím.
Zatím ticho po pěšině. Žádný další dopis, jak někdo psal, mi nedorazil.
IP zaznamenána