30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Už vás buzerovali celníci?  (Přečteno 4262 krát)

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Už vás buzerovali celníci?
« kdy: 07 Června 2017, 12:57:35 »

http://www.podnikatel.cz/clanky/policejni-stat-celnici-na-ulici-kontrolovali-zakaznika-jestli-statu-nedluzi/?utm_medium=kolotoc&utm_source=root-cz&utm_campaign=policejni-stat-celnici-na-ulici-kontrolovali-zakaznika-jestli-statu-nedluzi

Z článku:
"Pán, který šel z polévky, byl překvapený, myslel si, že na to celník nemá právo, ale máme to v kompetenci a můžeme zkontrolovat každého. Což samozřejmě nemyslíme špatně. Občanský průkaz nebo doklad o tom, že je majitelem firmy, to je věc, kterou Celní správa může požadovat. Stává se to v tržnici nebo na silnici, kde kontrolujeme zavazadlové prostory aut."

« Poslední změna: 07 Června 2017, 13:00:09 od Schmebulock »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Už vás buzerovali celníci?
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2017, 16:07:49 »

Nepochybně má příslušník Celní správy oprávnění požadovat prokázání totožnosti. Oni si to takto vykládají.
Sice je to jako obvykle mírně jinak  - je tam vloženo "v zákonem vymezených případech" - to jest, sice skoro vždycky, ale přece jenom nikoliv vždycky.
Stručně řečeno
- v případě odhalení protiprávního jednání může požadovat vysvětlení,
- v zákonem vymezených případech požadovat prokázání totožnosti, tedy pokud: a) je podezřelá...blabla  b) odpovídá popisu....je u ní prováděna kontrola...bla bla. Nepochybně tam není jako důvod - pokud kráčí od Ťonga ze Saparie.
- je oprávněn zajistit osobu - opět ve stanovených případech
Nicméně principiálně pro žádného fízla neplatí - "bez udání důvodu". Tedy pokud sdělil, že si ho namátkově kontroluje, jestli státu něco nedluží - pak už byl hodně na hraně zákonnosti. Existuje judikát o nezákonnosti namátkově finanční kontroly - asi by byl aplikovatelný i v tomto případě. Pán by měl ihned podat stížnost - nejspíše by to slova  celník ihned zapřel.
Neexistoval v podstatě žádný rozumný důvod, proč se ten celník choval jako debil - ale prostě oni jsou už takoví.

Je již signifikantní, jaký způsob používá policie, celníci, měšťáci - nastoupí div, že ne s letadlovou lodí a na otázku proč jako, v podstatě odpoví  - protože můžem vole. jejich prohlášení jsou plná silových výrazů, potřeby více přitvrdit, více oprávnění - nikdy jsem neslyšel nic o tom, že "sloužíme veřejnosti". Slušnost nula, korektnost nula, prostě hrozba pendrekem a fízlovský manýr. Proč se pak diví, že je nikdo nemá rád?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Už vás buzerovali celníci?
« Odpověď #2 kdy: 07 Června 2017, 19:16:52 »

https://www.celnisprava.cz/cz/tiskove-zpravy/2017/Stranky/celni-sprava-nikoho-nesikanuje.aspx

kpt. Ing. Hana Prudičová
Tisková mluvčí GŘC

Takhle arogantní a nesmyslnou tiskovou zprávu jsem dlouho nečetl, to přijmení tý krávě sedne  :D
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Už vás buzerovali celníci?
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2017, 07:31:16 »

Celníci, horšia verbež a večie gumy jak policajti.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Už vás buzerovali celníci?
« Odpověď #4 kdy: 08 Června 2017, 09:10:14 »

Tak samozřejmě je otázka kolik je na tom příběhu pravdy. Jestli opravdu proběhlo to, co píše autor nebo to, co píše mluvčí.
Media jsou mocná a samozřejmě se každý chytné svého.
IP zaznamenána

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Už vás buzerovali celníci?
« Odpověď #5 kdy: 08 Června 2017, 22:26:54 »

IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Už vás buzerovali celníci?
« Odpověď #6 kdy: 13 Ledna 2018, 15:49:06 »

Dám svůj dotaz sem, abych nezakládal další téma.

Ve stručnosti: Rovinka, plná čára, přerušovaná začínala asi za 60 metrů dál, vozidlo celníků se couralo sotva 60 km/h, tak jsem je předjel. Najednou na mě začal blikat dálkovýma, troubit, spustil maják a už svítila stopka. Jaký mají pravomoce? Chtěli po mě vše od občanky až po zelenou kartu. Dal jsem jim jen OP s tím, že nic jinýho nedostanou. Borec se začal vztekat a vyhrožovat policií. Když jsem říkal že s ním s radostí na pčr počkám, tak mi občanku hodil zpátky a odjel. Škoda, že jsem to nestihl natočit :D Jaký teda má tento opičák pravomoce?  :D
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Už vás buzerovali celníci?
« Odpověď #7 kdy: 14 Ledna 2018, 09:57:11 »

:D Jaký teda má tento opičák pravomoce?  :D
http://www.pravnilinka.cz/bezplatna-pravni-poradna-zdarma/celni-sprava.html
Stejně jako každej jinej opičák. Zákonem jasně dané, ale na místě má majáčky, bouchačku a placatou čepici a jakýkoli odpor ovčana je za slušnej flastr. Takže si může řešit mindrák na kom chce.
IP zaznamenána