30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 14 dni propadla STK  (Přečteno 32216 krát)

fredh

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
[WIN] 14 dni propadla STK
« kdy: 01 Června 2017, 20:42:50 »

Cau ve spolek,

mám takový menší problém. Zjistil jsem, ze moje auto má propadlou STK (platila do 18.5.). Zítra chci na STK dojet a projít STK - auto je ok, prakticky formalita. Ale problém je, že dokud jsem si toho nevšiml, bylo to v klidu. Ale teď když o tom vím, mám trochu bobky, že kdyby mě zastavili čerti, tak ani nevím co mi hrozí, případně jak to udělat, abych minimálně nepřišel o papíry. Pokuta mě bolet nebude, ale papíry potřebuju. Máte někdo zkušenost, co mi hrozí, když mě s propadlou technickou chytnou? Bavit se s nima nebo to radši zase poslat do správního? Můžete někdo prosím nastínit postup? Není možný, abych do zítra sehnal podval a auto, co mi to tam odveze...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:14 dni propadla STK
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2017, 21:04:50 »

http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1k.html

Odebrání ŘP nehrozí, pokud se nejedná o vozidlo které vážným způsobem ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu
IP zaznamenána

fredh

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:14 dni propadla STK
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2017, 21:12:51 »

A je lepší si nechat dát flastr na místě, nebo se to dá nějakým způsobem vyřídit s úřadou. Už mám jeden win za rychlost, tak pokud by byla zábava zaručena, tak do toho jdu...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:14 dni propadla STK
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2017, 21:22:00 »

Pokud fízl nabídne pokutu do 1000kč za tento paragraf tak bych zaplatil, ani to nebudete mít v kartě řidiče.

Pokud bude chtít 1000kč a víc tak bych ho fakoval.

Pokud nejste vlastník vozidla a provozovatel zároveň tak hrozí dvě sankce, pro řidiče a pro provozovatele.

Doporučuji tedy ten kousek jet normálně ve špičce v davu s ostatníma, zbytečně na sebe neupozorňovat a nikdo vás asi nezastaví, pokud tedy nejedete na technickou z Prahy do Olomouce a nemáte "provokativní" auto.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:14 dni propadla STK
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2017, 21:24:34 »

Řidiči hrozí blokově do 2000,- na místě, ve správním řízení 1500 - 2500,- + 1000,- správní poplatek v případě, že věc nebude dořešena příkazem.
Provozovateli vozidla hrozí pokuta do 50.000,-, ale za 14 dní propadlou TK to nebude nic velkého.
Pokud je auto v cajku, tak pčr při silniční kontrole ani nezakáže jízdu.
Osobně bych se toho nebál a jel, možná pokuta by byla patrně menší než půjčení podválu a jde jen o peníze, nic jiného nehrozí.
Do správního řízení se jít může, ale záleží na tom, kde. Taky to může být kvůli frajeřince zbytečně drahý.


IP zaznamenána

fredh

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:14 dni propadla STK
« Odpověď #5 kdy: 01 Června 2017, 21:40:40 »

Jsem majitel i provozovatel, to je ok. O peníze za podval nejde, jde o čas. Teď večer už nikoho na zítra ráno neseženu... A pojedu 20km, žádná velká vzdálenost. Auto není provokativní, jen je to starý auto, ale technicky ok.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:14 dni propadla STK
« Odpověď #6 kdy: 01 Června 2017, 21:53:29 »

Před pěti lety mne zastavili večer "na dejchačku" a přitom zjistili, že mám asi tejden propadlej TP  (ani já to nevěděl). Vypadalo to asi takhle:
"Pane xyz víte kdy Vám končí technická ?" a já na to pohotově zalhal "Noo někdy teďka....na pondělí jsem objednanej do ztxy..." no a nechali to bejt....ale je to kus vod kusu debil od debila....navíc tenkrát spíš čekali chlast, protože jsem po půlnoci odjížděl od restaurace, vezl partu opilců a večer mne v té restauraci viděli u piva - nepoznali nealko :) :) :)
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:14 dni propadla STK
« Odpověď #7 kdy: 01 Června 2017, 22:21:36 »

Bratránka si vytáhli z řady vozidel - jeli za ním - a rovnou na kontrolu platnosti TK, asi jim to nějak zakricelo.... Propadla asi deset dní, auto vizuálně normální, řešeno domluvou. Paradoxně měl to auto asi půl roku a koupil ho od majitele STK.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:14 dni propadla STK
« Odpověď #8 kdy: 01 Června 2017, 22:50:55 »

kamarád - shodou okolností majitel menší autodílny
propadlá 3měsíce
za 200,- blokově
Praha - Vysočany

taky za ním chvíli jeli a pak diskotéka
auto běžný Ford Tranzit
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 018
    • Zobrazit profil
Re:14 dni propadla STK
« Odpověď #9 kdy: 01 Června 2017, 23:46:17 »

Pokud nejste vlastník vozidla a provozovatel zároveň tak hrozí dvě sankce, pro řidiče a pro provozovatele.
Nemělo to být spíše "řidič a provozovatel zároveň"?
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:14 dni propadla STK
« Odpověď #10 kdy: 02 Června 2017, 01:41:56 »

... Auto není provokativní, jen je to starý auto, ale technicky ok.

No, ono už dnes nelze říct, které auto je provokativní a které nikoli.
V horizontu posledních 14 dnů bych viděl jako nejprovokativnější typ pyrátů+vybržďovačů:
- Porsche jakýkoli model
- Klasika BMW, AUDI, MERCEDES (čím silnější motorizace a tmavší barva, tím větší pyrát)
- Fabia Facelift1 a novější v motorizaci 0.9 tříhrnek HTP a vyšší
- Pro jistotu i autobus Karosa a luxusnější dobytčák
- BMW i8 police edition, t.č. bůhvíkde, bůhvívjakýstav
- dodávka řízená Deadmuthem, narážející do lidí a aut v Chomutově, Chanově, Mostě, Ústí nad Labem, či sídlišti Lunik
« Poslední změna: 02 Června 2017, 01:51:10 od papros »
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:14 dni propadla STK
« Odpověď #11 kdy: 02 Června 2017, 01:57:03 »

otázka mimo: co se stane, pokud vozidlo s měsíc propadlou technickou, ač ve velmi dobrém stavu, skoro nové, nalezne hlídka MP například na zákazu stání? Řeší se pak jen ten daný přestupek nebo i to, že to auto tam nemá co dělat na silnici bez technicky?
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:14 dni propadla STK
« Odpověď #12 kdy: 02 Června 2017, 02:00:54 »

otázka mimo: co se stane, pokud vozidlo s měsíc propadlou technickou, ač ve velmi dobrém stavu, skoro nové, nalezne hlídka MP například na zákazu stání? Řeší se pak jen ten daný přestupek nebo i to, že to auto tam nemá co dělat na silnici bez technicky?

Jen tak plácám ;), ale nehledá zrovna Helmut v mezičase odtahovku, která by ho odvezla na STK, kde mluví německy, (protože mu na palubovce svítí nějaká divná oranžová kontrolka připomínající piktogram vrtulníku), akceptující platbu nejlépe ve východoněmeckých markách?
« Poslední změna: 02 Června 2017, 02:07:28 od papros »
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:14 dni propadla STK
« Odpověď #13 kdy: 02 Června 2017, 09:54:24 »

Jak tak vzpominam, tak ackoliv pachove buzeruji za spousty veci vcetne lekarnicky (nezazil jsem), tak paradoxne, kdyz me asi dvakrat prekvapili informaci, ze uz mam tak dva mesice proslou technickou, vzdycky mi jen rekli, at si to dam do poradku.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 470
    • Zobrazit profil
Re:14 dni propadla STK
« Odpověď #14 kdy: 02 Června 2017, 14:02:46 »

Na tyto a podobné případy (přejezd s neplatnou STK, průjezd zákazem vjezdu nad 3,5t) používám systém doprovodného provokatéra ve druhém vozem, který v případě nebezpečí na sebe stáhne pozornost Pachů.
Veselá historka z letošní zimy k dobru.  V zimě pravidelně řešíme uzavírku hraničního přechodu Harrachov nad 3,5t , protože objížďka přes Náchod nás stojí 2500 Kč z přepravného a mimo jiné jde o monitorovanou přepravu po schválené trase. Zákazník se domnívá, že poručím větru a dešti.
   Uzavření přechodu kvůli 5cm čerstvého sněhu je jednodušší a levnější než vyslat do terénu o jednu solničku navíc. Pachové hlídají na třech místech dodržování zákazu. Dvě místa jdou snadno objet po místních komunikacích, které jsou lépe udržované než E65. Třetí místo objet nejde a tak nastupuje na scénu provokatér. Provokatér v osobáku jede v cca minutovém předstihu před pirátem v náklaďáku. Pachové stojí nenápadně ve výjezdu a čekají na oběť. Provokatér zastaví, tak aby nemohli vyjet, pomalu vystupuje z auta a drží v ruce mapu a jde se dotazovat na nějakou ptákovinu, mezitím se prořítí pirát v nakladáku, kterému zbývá do opuštění ČR cca 2,5km. Pachové jsou jak na trní a snaží se provokatéra odehnat,aby mohli piráta dostihnout. Provokatér pomalu nasedá do auta a uvolňuje výjezd a pachouni vyráží pod barevnou hudbou. Pirát je dostižen cca 300m na polském území. Provokatér jede monitorovat situaci a jasně dá pachům najevo, že celá akce nebyla dílem náhody.  Pirát v náklaďáku je zkontrolován a je mu sděleno, že mu nemohou udělit na polském území pokutu. Pirát pokračuje dál po krásném černém mokrém asfaltu do Polska.
 
IP zaznamenána