30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel  (Přečteno 12794 krát)

koko

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel
« Odpověď #15 kdy: 05 Června 2017, 21:47:17 »

Děkuji moc za infa, tohle si budu muset opravdu dostudovat, tak daleko jsem zatím nestačil dojít.
IP zaznamenána

koko

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel
« Odpověď #16 kdy: 30 Června 2017, 17:39:42 »

Tak zase pokračování.

Na radu kolegy tady z fóra jsem si už konečně zařídil datovku, ale magistrát mi zaslal další doporučené psaní klasicky poštou.

I když má povinnost využívat primárně tuto datovou schránku podle odst. 1 §17 zákona č. 300/2008 Sb. (O elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů) .

Je na místě nevyzvednout a počkat, co se bude dít nebo rovnou namítnout neplatnost tohoto doručení?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel
« Odpověď #17 kdy: 30 Června 2017, 17:48:07 »

Zejména jestli po uplynutí doručovací lhůty bude vhozeno do schránky tak nevyzvedávejte a nechte vhodit do schránky.
IP zaznamenána

koko

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel
« Odpověď #18 kdy: 30 Června 2017, 17:53:51 »

jj je tam vhození do schránky, tak to necháme vyhnít. děkuji za rychlost a přeju pěkný víkend :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel
« Odpověď #19 kdy: 03 Července 2017, 14:44:57 »

Jenom dejte pozor na datum kdy byla písemnost vypravena. Pokud by byla vypravena dříve, než byla aktivována vaše DS bude doručení platné.

vypravena : Každá písemnost opouštějící úřad by měla být opatřena doložkou „Vypraveno dne“ což je datum kdy lejstro opustilo úřad. Lze se (-1den) orientovat podle razítka pošty). Zcela jistě pak nebude toto datum nižší než datum vyhotovení písemnosti.

aktivována : DS je aktivována až při prvním přístupu do ní.

IP zaznamenána

koko

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel
« Odpověď #20 kdy: 08 Července 2017, 13:47:05 »

děkuji za radu. byla aktivována asi týden před
IP zaznamenána

koko

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel
« Odpověď #21 kdy: 13 Července 2017, 11:40:38 »

Krásný hezký čtvrteční den přeju. Ve schránce se už objevil ten nevyzvednutý dopis z magistrátu.

Mám v plánu to provést takto:

Sepsat odvolání

bod 1 - neproběhlo dokazování samotné
bod 2 - předvolání na projednání se ve sprdeli nedá a navíc jsem tento dopis k předvolání ani nepřevzal

to celé nějak úhledně sepsat a poslat správnímu orgánu, ať se s tím nějak popere. Vynechal jsem něco?
« Poslední změna: 13 Července 2017, 12:13:21 od koko »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel
« Odpověď #22 kdy: 13 Července 2017, 12:00:35 »

Pokud jste si jist že datum vyhotovení/vypravení písemnosti je větší než datum aktivace Vaší DS, pak bych rozhodně nereagoval hned, ale počkal bych minimálně do doby, než se ouřad začne snažit vymáhat danou pokutu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel
« Odpověď #23 kdy: 13 Července 2017, 12:06:48 »

bod 3 - úřad se mnou nekomunikuje prostřednictvím DS a je jen má dobrá vůle, že na to vůbec reaguji

Ne to není Vaše dobrá vůle. Pokud totiž přiznáváte, že jste písemnost obdržel, tak je Vám prostě a jednoduše doručena BEZ ohledu na existenci DS.
Vy se de jure nemůžete rozhodovat zda budete nebo nebudete reagovat na takto doručovanou písemnost, samozřejmě se ovšem de facto můžete tvářit že jste písemnost neobdržel - ale pozor nesmíte dát nijak najevo že jste se s tou písemností mohl seznámit.
IP zaznamenána

koko

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel
« Odpověď #24 kdy: 13 Července 2017, 12:28:40 »

úprava příspěvku. mě vlastně nic nedošlo a o ničem nevím.

nemůže se ale stát, že až mi pošlou nějakou upomínku o dluhu, případně časem nařídí nějakou exekuci a zase ne do datovky?

myslím si, že to vypravili až 29.6. a funguje DS od 22.6.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel
« Odpověď #25 kdy: 13 Července 2017, 13:08:01 »

Nedoručení do DS už tu je řešeno několikrát, najděte si to.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel
« Odpověď #26 kdy: 13 Července 2017, 14:12:37 »

Opřete se o datum na Rozhodnutí (my jej nevidíme, je anonymizované). Datum na obálce může být o nějaký den zpožděno. Vypravením se rozumí i okamžik, kdy je dopis předán k odeslání v rámci úřadu.

Je-li datum vyhotovení Rozhodnutí pozdější proti aktivaci DS, pak to nejjistější.

Nyní vystupujte, jakobyste tento dopis nikdy neměl a pří další akci úřadu namítejte chybné doručení.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel
« Odpověď #27 kdy: 13 Července 2017, 15:05:27 »

nemůže se ale stát, že až mi pošlou nějakou upomínku o dluhu, případně časem nařídí nějakou exekuci a zase ne do datovky?

To se samozřejmě může stát a nejspíše se i tak stane. 
Jsem si na téměř 100% jist že mezi vymáhacími odděleními příslušných úřadů a exekutory bývá pevné a milé finanční pouto, kdy příslušné ouřednice "vymáhají" dluhy celkem vědomě opakovaným zasíláním na adresu na které dotyčná oběť nepřebrala žádnou písemnost - přetože ve spise existují adresy na kterých byla písemnost převzata a dotyčný má víc než rok aktivovánu DS. Zajímavé je, že následně exekutor funkční doručovací adresu neb existenci DS ihned zjistí a použije.
Vyzkoušeno je že jakmile Vás exekutor osloví, tak okamžitě vznesete námitku z toho titulu, že Vám nebylo doručeno do DS a to zafunguje. 
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel
« Odpověď #28 kdy: 13 Července 2017, 18:34:35 »

nemůže se ale stát, že až mi pošlou nějakou upomínku o dluhu, případně časem nařídí nějakou exekuci a zase ne do datovky?

To se samozřejmě může stát a nejspíše se i tak stane. 
Jsem si na téměř 100% jist že mezi vymáhacími odděleními příslušných úřadů a exekutory bývá pevné a milé finanční pouto, kdy příslušné ouřednice "vymáhají" dluhy celkem vědomě opakovaným zasíláním na adresu na které dotyčná oběť nepřebrala žádnou písemnost - přetože ve spise existují adresy na kterých byla písemnost převzata a dotyčný má víc než rok aktivovánu DS. Zajímavé je, že následně exekutor funkční doručovací adresu neb existenci DS ihned zjistí a použije.
Vyzkoušeno je že jakmile Vás exekutor osloví, tak okamžitě vznesete námitku z toho titulu, že Vám nebylo doručeno do DS a to zafunguje.

jen nezapominejte, ze exekutor to prvni posle do banky, pak zamestnavateli a az to bude vsem dorucene, doruci to i Vam ... a to muze byt klidne i par dni nez se dostanete k penezum na uctu
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti + 9 Km/h - Sprdel
« Odpověď #29 kdy: 14 Července 2017, 11:56:47 »

Někomu kdo jinak normálně platí asi ještě před exekucí pošlou výzvu k úhradě nedoplatku..

Ale asi je dobře když tuhle taktiku děláte tak se na tu možnost připravit.. ale to asi vždycky je dobře mít peníze rozdělené protože jsem už viděl i případy kdy se kvůli chybě na straně banky nedalo dostat k penězům na účtu asi 2 týdny..
IP zaznamenána