30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR  (Přečteno 14676 krát)

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR
« Odpověď #15 kdy: 04 Září 2017, 02:26:57 »

Přišlo mi předvolání... Do KV se mi opravdu nechce. Měl by někdo chuť tam zaskočit. Nebo jak to zas o něco prodloužit?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR
« Odpověď #16 kdy: 04 Září 2017, 18:03:10 »

Citace
Opas: Super! Stačí to na rozstřelení? Ono mi stačí to dostat o 8km/h dolů a je to bezbodové. I když bych je v tom ideálně vymáchal a shodil to úplně.

Možná. Viz rozsudek NSS č. j. 3 As 77/2015 - 37:

Citace
Za důvodnou je však nutno považovat námitku stěžovatele, že se krajský soud dostatečně nevypořádal s jeho námitkou, že měření rychlosti bylo provedeno v zatáčce v rozporu s návodem k obsluze rychloměru, v důsledku čehož byla nesprávně určena rychlost vozidla. Nejvyšší správní soud zdůrazňuje, že „odborný posudek“, který stěžovatel předložil v rámci správního řízení a na který odkázal ve své žalobě, nebyl ve skutečnosti ničím jiným než jeho tvrzením o průběhu skutkového děje a o tom, jak byl skutkový děj zaznamenán policií a vyhodnoceny jeho rozhodné parametry (rychlost vozidla stěžovatele). Svoji argumentaci založil na prima facie nikoli nesmyslných fyzikálních argumentech opírajících se o obecně známý princip fungování dopplerovského radarového rychloměru. I laik v oboru fyziky, disponující jen běžnou orientací ve způsobech měření rychlosti, z „posudku“ pochopí, že úhel, který svírá měřicí radarový paprsek s osou jízdy měřeného vozidla, by mohl mít vliv na výsledek měření, neboť čím ostřejší tento úhel je, tím bližší skutečné rychlosti vozidla by měl být výsledek přístrojem naměřený. Jistě i proto je v návodech k obsluze měření určeno, že měřit je třeba jen v určitém rozsahu uvedených úhlů, aby bylo možno výsledek měření považovat za spolehlivý, neboť s účinky tímto způsobem vyvolaného zkreslení výsledku měření je nutno počítat a příslušným nastavením přístroje je eliminovat.
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR
« Odpověď #17 kdy: 06 Září 2017, 00:44:48 »

@kdo: díky moc
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR
« Odpověď #18 kdy: 07 Září 2017, 17:42:02 »

Měl by někdo možnost a chuť se v KV zastavit na to projednání? Je to příští týden zkraje...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR
« Odpověď #19 kdy: 07 Září 2017, 17:52:34 »

Budou výslechy policistů? To by mi za výlet možná stálo. ;)

Pokud ne, zajděte tam sám, prohlédněte spis a nechte si okopírovat všechno, co ještě nemáte. Pak sdělte do protokolu, že tvrzenou rychlostí jste nejel a že pravděpodobně došlo k nesprávnému měření, pročež žádáte, aby správní orgán obstaral návod k měřícímu zařízení a provedl výslech svědků - zasahujících policistů. Není třeba, abyste říkal cokoliv navíc. Všechny ostatní argumenty (stejně jako vyjádření k podkladům rozhodnutí) je lepší zaslat písemnou formou.
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR
« Odpověď #20 kdy: 07 Září 2017, 19:03:49 »

Mám to dosti daleko... Rád cestuji, nicméně po dovolené je to masakr a nemám šanci se urvat z práce. Dá se vyjádření poslat poštou místo osobní účasti?

Nenašel jsem zatím nějaký ucelený návod na výslech policistů. Je tady něco nebo stačí to z D-Fense?
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR
« Odpověď #21 kdy: 08 Září 2017, 11:34:10 »

Uff, tak jsem si zopakoval D-fense. Být právníkem znamená být chodící knihovnou. Takže tohle kolo je vyřešené, uvidíme co udělá úřad dále.

Pokud máte někdo typy na výslech PČR, pošlete mi prosím odkaz. Díky
« Poslední změna: 08 Září 2017, 11:37:06 od lopata »
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR
« Odpověď #22 kdy: 03 Října 2017, 23:44:22 »

Tak tu máme vydané rozhodnutí. Doručeno 29.9. Je to dosti dlouhé a je tam snaha vypořádat se s různými aspekty. Trochu mě překvapuje jak je to kostrbaté a místy okaté...

Podám blanketku. Do odvolačky vidím chyby v měření, chybějící dokumenty a obecně nepřezkoumatelnost. Pokud někoho napadne další bod(y), sem s nimi ... ;)
« Poslední změna: 03 Října 2017, 23:50:06 od lopata »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR
« Odpověď #23 kdy: 04 Října 2017, 08:20:31 »

Well, tak 16. 10. pošlete blanketní odvolání a pak čekejte.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR
« Odpověď #24 kdy: 04 Října 2017, 18:04:00 »

Nedali vám možnost vyjádřit se k podkladům. To že bylo ústní jednání znamená, že teprve po něm mohli mít všechny podklady pro vydání  rozhodnutí. Pak vám musí poskytnout lhůtu pro seznámení s nimi a k vyjádření. To se nestalo.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR
« Odpověď #25 kdy: 04 Října 2017, 23:59:09 »

Neni v tom rozhodnuti vyslovne uvedeno, ze nebyl naplnen materialni znak? Sice hned potom je tam nejake rozjimani nad tim, jak je vysoka rychlost pricinou nehod, ale jednak to neni nicim podporeno a druhak z tohohle rozjimani nevidim ani zadny zaver.
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR
« Odpověď #26 kdy: 17 Dubna 2018, 01:53:11 »

Čas oponou trhnul a máme tu výsledek odvolání. To, že to shodí se dalo asi čekat. Ale způsob jakým to udělali mě dosti nakrkl. Prohlásit upozornění na zásadní vady jako obstrukci a absolutně neřešit technickou stránku věci, kde jediný důkaz má vadu... To už mi přijde za čárou. V přílohách je odvolání (žádná perla, běžný kus) a odpověď odvolačky KV.

Přemýšlím jak dál... Dost mě to nadzvedlo a mám chuť jít k soudu. A tady je prostor pro zkušenější borce a právníky:
- Dá se to vyhrát? S jakou pravděpodobností? +-
- Mám se připravit na víc kol?
- Pokud to má smysl, pomohl by mi to někdo sepsat? K soudu by to mělo mít trochu fazónu a to sebekriticky sám asi nedám. S příspěvkem za ztracený čas problém nemám...   
- Do kdy je potřeba to podat?

IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR
« Odpověď #27 kdy: 17 Dubna 2018, 14:09:16 »

Jaké bylo Vaše odvolání?

Z rozhodnutí to vypadá, že jste do něj nenapsal vůbec nic. V mých rozhodnutích mi SO2 cituje nějaké moje body odvolání a pak je řeší. Vám ocitoval vaši omáčku a žádné maso.
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR
« Odpověď #28 kdy: 17 Dubna 2018, 14:59:24 »

Odvolání je první textový odkaz (doc soubor). Asi to mate s těmi obrázky. Ale nepřišel jsem na to jak to oddělit...
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:KV rychlost +18km/h, ztotožněn PČR
« Odpověď #29 kdy: 23 Dubna 2018, 00:08:09 »

Prošel jsem si pár vláken. A zjistil, že správní žaloba je docela trnitá cesta. Vzhledem ke změně návodu a dalšímu je to asi ne úplně průchozí :o. To nepotěšilo.

Zaujala mě ale ta možnost přezkumného řízení... Máte s tím někdo zkušenost?
IP zaznamenána