30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Platební výměr za místní poplatek  (Přečteno 5189 krát)

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Platební výměr za místní poplatek
« kdy: 05 Května 2017, 09:40:56 »

Ahoj, dneska to zkusím s poněkud nestandartním dotazem. Snad mě někdo aspoň navede, co dál.

Od cca března 2013 do září 2014 jsem bydlel v podnájmu na místě M, přičemž myslím od ledna 2014 do konce nájmu jsem tam měl trvalé bydliště. Nájem zůstal pořád stejný a jak jsem se teď dozvěděl od místního odboru životního prostředí. Za tu předmětnou dobu jsem dlužen peníze za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídení, využívání a odstraňování komunálních odpadů. To vše v souladu s 565/1990Sb.
Dle toho zákona jako občan s trvalým pobytem mám povinnost platit poplatky za odpady, ale zároveň se nájem nijak nezměnil. Předpokládal jsem tudíž, že za ten byt ty poplatky stále platí majitel.
A teď otázka: Mám předpokládat, že majitel ty poplatky neplatil (vyúčtování jsme neprováděli) a tím pádem mám u odboru sekeru? Nebo se můžu zeptat, jestli za ten byt byl poplatek odvedený? Nebo to úřad vůbec nezajímá a poplatky jsou per hlava a né per domácnost? Nebo mám těch pár stovek zaplatit a zapomenout?
Díky za každý postřeh.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Platební výměr za místní poplatek
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2017, 09:51:42 »

Neuvedl jste město. Třeba v Brně platí poplatek za odpad rodné číslo s trvalým obytem, nikoli majitel. Vůbec majitel bytu = poplatník je dost prapodivná konstrukce na půdoryse bytového družstva, kde je majitelem bytů družstvo, nikoli družstevník. Jako že byt 1+1 vyprodukuje y odpadu, 2+1 2y odpadu, 2+kk 1,9y odpadu...nebo podle ubytné plochy?
« Poslední změna: 05 Května 2017, 09:53:55 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Platební výměr za místní poplatek
« Odpověď #2 kdy: 05 Května 2017, 09:52:03 »

Poplatek se platí na hlavu. Poplatek za nemovitost spadá na majitele. Majitel s vaší povinností platit nemá nic společnýho.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Platební výměr za místní poplatek
« Odpověď #3 kdy: 05 Května 2017, 17:25:28 »

Je to všude jiné. V Praze je plátcem poplatku vlastník nemovitosti. http://www.praha7.cz/19992_Informace-k-poplatkum-za-komunalni-odpad
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Platební výměr za místní poplatek
« Odpověď #4 kdy: 05 Května 2017, 17:57:21 »

Praha je asi jedna z vyjjímek, máte pravdu, ve většině obcích je to ale na osobu, tak jsem zase o něco chytřejší  ;)
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Platební výměr za místní poplatek
« Odpověď #5 kdy: 07 Května 2017, 13:37:46 »

No, bylo to v Brně.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Platební výměr za místní poplatek
« Odpověď #6 kdy: 28 Listopadu 2017, 07:27:07 »

Zdravím. Dovolím se připojit k tomuto tématu se svojí slovní úlohou. Je dán poplatek za provoz systému (...) komunálních odpadů podle § 10b zákona č. 565/1990 Sb., v královském městě Jihlavě. Jsem fyzická osoba, která která má v obci trvalý pobyt a nově budu zároveň fyzická osoba, která má ve (spolu)vlastnictví byt, ve kterém nebude hlášena k pobytu žádná fyzická osoba. Mělo by konšelům stačit, když budu stále platit poplatek jen "za trvalé bydliště", nebo mají pravdu zlí jazykové a povinnost platit poplatek mi vznikne dvojnásobná?
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Platební výměr za místní poplatek
« Odpověď #7 kdy: 28 Listopadu 2017, 08:56:45 »

Zdravím. Dovolím se připojit k tomuto tématu se svojí slovní úlohou. Je dán poplatek za provoz systému (...) komunálních odpadů podle § 10b zákona č. 565/1990 Sb., v královském městě Jihlavě. Jsem fyzická osoba, která která má v obci trvalý pobyt a nově budu zároveň fyzická osoba, která má ve (spolu)vlastnictví byt, ve kterém nebude hlášena k pobytu žádná fyzická osoba. Mělo by konšelům stačit, když budu stále platit poplatek jen "za trvalé bydliště", nebo mají pravdu zlí jazykové a povinnost platit poplatek mi vznikne dvojnásobná?
Jako osoba s trvalým pobytem poplatek platit musíte (pokud nejste osvobozen - třeba jste mladší 3 let...). Konšelé nejspíše mysleli na to, že váš dům/byt ve kterém není hlášena žádná osoba načerno pronajímáte rodině 12 přátel se šikmýma očima, kteří na poplatek dlabou. Takže ho zaplatíte také.
IP zaznamenána